• Головна
  • "Виглядає як політичний сигнал бізнесу", - в Україні та за її межами коментують затримання ТОП-бізнесмена Мазепи
18:25, 19 січня

"Виглядає як політичний сигнал бізнесу", - в Україні та за її межами коментують затримання ТОП-бізнесмена Мазепи

Фото: Ігор Мазепа (Віталій Носач, РБК-Україна)

Фото: Ігор Мазепа (Віталій Носач, РБК-Україна)

Бізнесмен та засновник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа прокоментував своє затримання. Так само цю подію коментують і інші українські бізнесмени, лідери громадської думки.

Відповідну заяву Мазепи оприлюднено на Facebook-сторінці Concorde Capital.

"... Підозра стосується виділення якоїсь земельної ділянки на 2,4 га. Хтось там порахував, що ця операція завдала збитків державі на 7 мільйонів гривень. Кажуть, виділили з порушенням законодавства. Чому прийшли до мене – не ясно, бо я нікому ніяких державних ділянок не виділяв. Відповіді на питання, чи затримали тих, хто виділяв, я не отримав.

Третє, прокурори просять як запобіжний захід для мене заставу в розмірі 700 млн грн. Не 700 гривень, не 700 тисяч гривень, а 700 мільйонів гривень. І ще 500 млн грн за мого брата. Тобто, як мінімум 1,2 мільярда гривень за справу, де нібито збитки становлять 7 мільйонів. З цифрами у них біда: уявляю, які у них були шкільні оцінки з математики. Які у них оцінки були з гуманітарних наук, дізнаємося вже скоро: засідання суду має початися сьогодні о 12:00", - йдеться у заяві бізнесмена.

"Виглядає як політичний сигнал бізнесу", - в Україні та за її межами коментують затримання ТОП-бізнесмена Мазепи, фото-1

Водночас з'явилася публікація у іноземному ЗМІ.

Як пише Цензор.НЕТ, видання Bloomberg пов’язує затримання бізнесмена, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи з його критикою правоохоронних органів та судів.

"Українська влада затримала інвестиційного банкіра у рамках розслідування щодо проєкту з нерухомості, але його компанія заявила, що затримання є розплатою за його скарги на тиск правоохоронних органів на бізнес. ...

Мазепа є відвертим критиком правоохоронних органів і суддів, звинувачуючи деяких з них у корупції та зловживанні владою. Він запропонував керівникам підприємств об'єднатися для створення чорного списку корупціонерів", - пише видання. 

Всеволод Кожемяко - засновник групи АГРОТРЕЙД, військовий, засновник підрозділу "Хартія" затримання Ігоря Мазепи прокоментував у Facebook:

"Очевидно, що затримання Ігоря Мазепи по старій земельній справі має або корупційне, або політичне підґрунтя. Перевожу на сучасну мову: щось не те сказав (міг), когось не того підтримав (мало вирогідно), або просто відмовився платити на вимогу правоохоронного рекету (скоріш за все). В будь-якому випадку, нічого спільного з правосуддям або справедливістю.

Мабуть трошки різкувато сформулював і треба було написати про "поганий сигнал для бізнесу", але просто вже за#бало це бл#дство. Вибачаюсь", - йдеться у пості Кожемяко. 

"Виглядає як політичний сигнал бізнесу", - в Україні та за її межами коментують затримання ТОП-бізнесмена Мазепи, фото-2

"Не думаю, що це корупція. Виглядає як політичний сигнал бізнесу", - пише у соцмережі Валерій Пекар -  український підприємець і громадський діяч, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна, віце-президент УСПП, президент компанії «Євроіндекс». Також Валерій Пекар зазначив:

"Ігор Мазепа не білий і пухнастий, так само як і будь-який український підприємець з досвідом 20-30 років. Але якщо ви вважаєте, що це достатні підстави для обшуків та арешту без ухвали суду та інших порушень прав людини, то у мене для вас погана новина -- ви можете бути наступним.

Те саме стосується журналістів-розслідувачів, також не янголів, про що я вже писав".

Якщо не маєте розуміння глобального розкладу щодо підтримки України демократичним світом, якщо не маєте уявлення про Конституцію та права людини, то хоча би інстинкт самозбереження у вас є?".

Нагадаємо, раніше Офіс Генпрокурора повідомив, що:

за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито керівника та учасників злочинної організації, які незаконно заволоділи землями дамби Київської ГЕС. За даними слідства, засновник інвестиційної компанії, його брат та інші учасники злочинної організації з використанням корупційних зв’язків у державних органах незаконно заволоділи землями водного фонду, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.  Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю більше 20 млн грн.

Протягом 2020-2021 років учасники злочинної організації підшуковували осіб, які за грошову винагороду підписували документи щодо виділення земельних ділянок у приватну власність. 

В подальшому ці землі шляхом продажу передавались учасникам злочинної організації. Ті, в свою чергу, переоформлювали їх на представників забудовників елітної нерухомості, на чиє замовлення та фінансування вчинялись незаконні дії. У незаконній схемі також брали участь окремі службові особи органів Держгеокадастру. 

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання та роботи учасників злочинної організації.

Засновника інвестиційної компанії  затримано при спробі покинути територію України в напрямку Республіки Польща, через пункт пропуску «Шегині». Загалом в порядку ст. 208 КПК України затримано чотирьох осіб. 

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #влада #бізнес #корупція #політика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...