• Головна
  • На шахті «Гігант-Глибока» Центрального ГЗК впровадили проєкт з енергозбереження
Новини компаній
15:00, 15 грудня 2023 р.

На шахті «Гігант-Глибока» Центрального ГЗК впровадили проєкт з енергозбереження

Новини компаній

На Центральному ГЗК провели технічне переоснащення клітьової установки ствола В-4 шахти «Гигант-Глибока». Завдяки проєкту  зменшиться використання електроенергії та систематизується робота основного транспортного комплексу шахти.

Клітьова установка ствола В-4 призначена для спуску та підйому працівників, які здійснюють під землею запуск водовідливних установок та контролюють їхню роботу. Запуск клітьової установки на шахті здійснюється максимально диференційовано: для зменшення вартості витраченої електроенергії, спуски відбуваються в той час, коли тарифи найнижчі, а саме після 23:00 вночі та після 12:00 в денну зміну.

Робота шахти з гідрозахисту ведеться цілодобово, тоді як кліть працює періодично: протягом семи годин вона задіяна для спуску та підйому людей, решту часу перебуває в режимі очікування.

Раніше живлення підйомної установки шахти забезпечувала група Г-Д (генератор – двигун), що складається з синхронного двигуна потужністю 2,5 МВт, який обертає генератор, що, в свою чергу, видає енергію на привід постійного струму і приводить в роботу барабан підйомної установки.  

Згідно експлуатаційно-технічних характеристик установки, потужний головний привід не можна зупиняти частіше ніж один раз на місяць. Тож він працював постійно, незалежно від того, чи відбувався спуск кліті під землю, чи вона перебувала в режимі очікування. При цьому на холостому ходу синхронний привід споживав 163 кВт електроенергії на годину.

Ідею зі зменшення витрат запропонували спеціалісти відділу енергоменеджменту ЦГЗК. Усі роботи на замовлення комбінату виконали «під ключ» співробітники науково-виробничого підприємства «Перетворювач-комплекс» у співпраці з YASNO Energy Efficiency.

«Враховуючи періодичність роботи підйомної установки, ми дійшли висновку, як зменшити час роботи синхронного двигуна на 17 годин щодоби, тим самим знизивши споживання електроенергії. Було прийнято рішення замість групи Г - Д впровадити систему ТП - Д (тиристорний перетворювач – двигун), в якій роботою привода клітьової установки керує тиристорний перетворювач, він має можливість зупиняти привід постійного струму на час режима очікування.

Це нововведення дозволить нам економити 1 млн кВтгод та досягти економічного ефекту 4,6 млн грн на рік. Ідея цілком наша, власна. Сподіваємося, цей пілотний проєкт стане вдалим стартом для нових енергоефективних нововведень на Центральному комбінаті», - зазначив начальник відділу енергоменеджменту ЦГЗК Максим Стрілець. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривий ріг #новини #метінвест #Центральний ГЗК #модернізація #енергозбереження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...