• Головна
  • У Кривому Розі проведено моніторинг якості поверхневих водойм міста
13:30, 29 листопада 2023 р.

У Кривому Розі проведено моніторинг якості поверхневих водойм міста

У Кривому Розі проведено моніторинг якості поверхневих водойм міста

У рамках Міської екологічної програми з травня по листопад 2023 року проведено моніторинг якості поверхневих водойм міста Кривий Ріг.

Про це повідомляє Управління екології виконкому Криворізької міської ради.

В умовах надзвичайної ситуації техногенного характеру, спровокованої підривом російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції та знищенням Каховського водосховища, особливо приділяється увага питанням якості води річок Інгулець та Саксагань, що є основними наповнювачами Південного водосховища – джерела питного водопостачання міста. 

На замовлення управління екології виконкому Криворізької міської ради в поточному році фахівцями ВСП «Криворізький районний відділ Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» відібрано 1543 проб води поверхневих водних об’єктів у 19 моніторингових точках.

У річці Інгулець протягом року спостерігається зниження концентрацій забруднюючих речовин. На покращення якісних показників впливають попуски води з Карачунівського водосховища.

У річці Саксагань концентрації забруднюючих речовин вищі, ніж у річці Інгулець. Із  11 контролюючих хімічних речовин перевищення фіксуються по трьом показникам: сухий залишок, хлориди та сульфати.

За результатом аналізу лабораторних досліджень проб води річок Інгулець та Саксагань, направлено вимогу підприємствам, виробничі об'єкти яких можуть потенційно впливати на якість води річок, щодо вжиття заходів із їх запобігання забруднення стічними, фільтраційними водами.

На контролі виконкомів районних у місті рад знаходяться питання організації охорони водойм, додержання режиму використання територій водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, виявлення та ліквідації джерел забруднення поверхневих водойм, у тому числі несанкціонованих скидів та аварійних витоків КП «Кривбасводоканал». Актуальними для покращення гідрологічного стану і оздоровлення річок Інгулець та Саксагань є питання реалізації проектів:

  • «Поліпшення гідрологічного режиму та екологічного стану р. Саксагань у межах м. Кривого Рогу Дніпропетровської області»;
  • «Протиповіневі заходи та поліпшення гідрологічного режиму р. Інгулець у Дніпропетровській області» у місті Кривому Розі.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #КриворізькийРайон #військоваАгресія #якістьВодойм #річкаІнгулець #річкаСаксагань
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...