• Головна
  • Сьогодні – День Гідності та Свободи. Як розпочинав рух до цього дня Кривий Ріг? - ФОТО, ВІДЕО
12:30, 21 листопада 2023 р.

Сьогодні – День Гідності та Свободи. Як розпочинав рух до цього дня Кривий Ріг? - ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні – День Гідності та Свободи. Як розпочинав рух до цього дня Кривий Ріг? - ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цей День став особливим для українців, для яких Гідність та Свобода – не пустий звук.

Сайт 0564.ua нагадує про події 10-річної давнини, а саме - про ті з них, котрі висвітлювались на нашому сайті.

Як відомо, у листопаді 2005 року у календарі українських свят з'явився День Свободи, який був встановлений після Помаранчевої революції Президентом України Віктором Ющенком та відзначався 22 листопада.

Проте пізніше Указом вже іншого президента, Віктора Януковича, 30 грудня 2011 року День Свободи було скасовано, а іншим указом День Соборності України, який відзначається 22 січня, було перейменовано на День Соборності та Свободи України.

13 листопада 2014 року Президент Петро Порошенко скасував указ Януковича, розділивши День Соборності та Свободи на два свята: День Соборності (22 січня) та День Гідності та Свободи (відзначається 21 листопада), який встановлено на честь двох революцій – 2004 та 2013/14 років.

Як 21 листопада перетворилося для українців у особливий день і яку участь у загальнодержавних процесах брали криворіжці, ми пропонуємо згадати сьогодні за публікаціями на нашому сайті:

07:12, 22 листопада 2013 р.На знак протесту проти відмови від Євроінтеграції в Україні розпочався новий Майдан?(Фото, відео).

На київський Майдан Незалежності вийшли понад тисячу людей, незадоволених рішенням уряду про згортання євроінтеграції.Більшість протестувальників – це журналісти та інтернет-блогери, йдеться у сюжеті нічного випуску ТСН.Акцію вони організували у соцмережі.На заклик відгукнулися за різними оцінками від 1 до 3 тисяч киян."Ми з відомим художником Сергієм Поярковим обурені зривом євроінтеграції України. Від душі матюкали всю кодлу, в цьому винну, смажитися їм у пеклі на розпечених сковорідках", - пояснив свою присутність на мітингу журналіст і телеведучий Дмитро Гордон.

Мітингувальники тримали прапори України та Євросоюзу та запевняли, що жодної політичної сили не представляють.А мета акції – познайомитись та поспілкуватися з однодумцями."Кольорова гама на прапорах однакова. Російський триколор, як бачите, тут ніяк не підходить", - прокоментував акцію один із її учасників.До участі у зборах приєдналися й окремі опозиційні політики.Втім, коли вони закликали громадськість розходитися і повертатися наступного дня, люди відреагували на це незадоволеними вигуками: "Ми вже тут!", "Стоїмо до кінця!"і "Геть політиків!".Частина людей вирішила залишитись на Майдані до ранку.Вони спілкуються, співають українські пісні та дискутують щодо подальших дій.

На відміну від Помаранчевої революції, де епіцентр подій з перших до останніх днів перебував у Києві — цього разу українська провінція була активно залучена до гущавини політичних подій.

12:07, 22 листопада 2013 р.- У Кривому Розі закликають людей вийти сьогодні на «Євромайдан» біля міськвиконкому.22 листопада на площі біля міськвиконкому біля фонтану о 19.00 розпочнеться мітинг на підтримку Євромайдану у Києві.Про це заявили учасники громадянської ініціативної групи Кривого Рогу.

12:47, 22 листопада 2013 р. - Депутат Криворізької міськради: Відмова від інтеграції ЄС викликала почуття розчарування. Учорашнє рішення уряду України призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом викликало почуття глибокого розчарування, поділився своїми думками з 0564.ua депутат Криворізької міської ради Ігор Левицький. «Я не можу сказати безперечно, наскільки Україні необхідна Асоціація з ЄС, як вона вплине на економіку країни і, зокрема, Кривбасу. Це мають ретельно підрахувати спеціалісти. Звичайно, коли я буваю в Європі, мені дуже там подобається. І дуже прикро за майбутнє наших дітей. Україна вже майже двадцять п'ять років перебуває у невизначеності – однією ногою на одному боці річки, іншою – на іншому. А річка стає дедалі ширшою, і втриматися в такому становищі нам все важче і важче», - наголосив депутат.

20:17, 22 листопада 2013 р. – У Кривому Розі відбувається мітинг на підтримку європейського вибору України. 22 листопада громадські активісти Кривого Рогу закликали громадськість зібратися на мітинг протесту проти рішення уряду про зупинення процесу підготовки до підписання угоди між Україною та ЄС про асоціацію. До 19-ї години на площі біля виконкому міськради зібралося близько 70-ти осіб, частина учасників - із партійними прапорами. Мітингувальники вивісили транспаранти "Україна за євроінтеграцію". Із самого початку тон громадянської акції задали активісти криворізькій організації ВО «Свобода», які й організували цей захід. Виступи ораторів супроводжувалися вигуками «Слава Україні!» - «Героям слава!», що підхоплюються хором голосів молодих учасників акції. На мітингу, окрім синьо-жовтих державних прапорів України, розвивалися чорно-червоні та партійні прапори ВО «Свобода».

Сьогодні – День Гідності та Свободи. Як розпочинав рух до цього дня Кривий Ріг? - ФОТО, ВІДЕО, фото-1
Сьогодні – День Гідності та Свободи. Як розпочинав рух до цього дня Кривий Ріг? - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

24 листопада, 13.30Тільки аеропорт Кривого Рогу зміг прийняти літак Віталія Кличка.Літак Віталія Кличка близько двох годин тому сів у Кривому Розі. Про це повідомляли "Вісті" з посиланням на народного депутата, члена фракції "УДАР" Володимира Курінного. Лідер партії їде до Києва машиною. Дорога до столиці має зайняти в нього, за нашими підрахунками, ще щонайменше дві години. У Києві Кличко має взяти участь в акції на підтримку євроінтеграції України. Як повідомлялося раніше, літак, у якому Кличко повертався до Києва після консультацій з європейськими політиками, відмовилися прийняти в аеропортах "Бориспіль" та "Жуляни".

25 листопада 13.31 - Сьогодні вранці у Кривому Розі протестували проти згортання євроінтеграції ЕС. Біля Криворізького міськвиконкому зібралося близько сорока людей. Після імпровізованого мітингу учасники розійшлися. Як повідомила 0564.ua голова криворізької «Батьківщини» Віра Вернигор, акції протесту проти рішення уряду проводитимуться регулярно.

15:26, 25 листопада 2013 р. - Президія Дніпропетровської облради виступила з політичною заявою.  Сьогодні, 25 листопада, відбулася Президія Дніпропетровської обласної ради за участю керівництва області та політичних партій. Присутні одностайно прийняли рішення звернутися до органів центральної державної влади та місцевого самоврядування щодо збереження політичної та економічної стабільності в країні. У зверненні зокрема йдеться: «Президія Дніпропетровської обласної ради, підтримуючи політику Кабінету Міністрів України щодо прагматичного відстоювання національних інтересів, вважає обґрунтованими та зваженими дії Уряду України, спрямовані на збереження політичної та економічної стабільності у державі.

10:35, 26 листопада 2013 р. - У Кривому Розі коментують розгін Євромайдану у Дніпропетровську (ВІДЕО). Після того, як співробітник департаменту внутрішньої політики Дніпропетровської міської ради Станіслав Палій зачитав присутнім на Європейській площі Дніпропетровська активістам протесту рішення суду про заборону проведення мітингу, на Євромайдан напали «спортсмени» та почали громити намети, валити на землю громадських працівників та бити їх ногами. На час зачитування рішення суду всі представники міліції, які до цього чергували по периметру Європейської площі, сіли в автомобілі і роз'їхалися.

11:32, 27 листопада 2013 р. - У Кривому Розі пройшли пікети ідеологічних антагоністів – «Євромайдан» під прапорами УДАРу, ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина» та акція КПУ під девізом «Референдум — порятунок України». «Євромайдан» зібрався о 9.00, комуністи дійшли десятої. На цей час закінчила свою роботу сесія Криворізької міської ради, на якій перший секретар Криворізького міськкому КПУ Геннадій Тенетко зачитав проект резолюції мітингу. Відстань між акціями політичних антагоністів складала приблизно 25-30 м. Мітингувальників поділяв наряд міліції у шоломах та спецспорядженні. Комуністи закінчили свою акцію ухваленням резолюції мітингу, а «Євромайдан» – співом Гімну України.

13:38, 27 листопада 2013 р. - Особовий склад УВС Кривого Рогу ознайомили із листом міністра про маніфестації. Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко звернувся з рекомендаціями, як поводитись в умовах соціально-політичних маніфестацій. Особовий склад криворізької міліції ознайомили із листом міністра, повідомили 0564.ua в УВС Кривого Рогу. Міністр наголосив на високому рівні виконання своїх обов'язків правоохоронцями.

«Той факт, що на мирні збори громадяни прийшли з малолітніми дітьми, говорить про рівень довіри населення до роботи міліції. Ніхто не сумнівався, що ми забезпечимо збереження громадського порядку», - сказав глава української міліції. «Звертаюся до всіх працівників міліції. Виконуючи професійні обов'язки, ми повинні чітко розділяти тих, хто виходить на мирні збори, висловлювати власні переконання, і тих, хто використовує ситуацію у своїх політичних цілях. Особливу увагу слід привертати до дій активістів, штурмовиків, провокаторів. На жаль, їх не хвилює те, що їхні дії можуть пошкодити громадянам, які вийшли на площі висловити свої думки та побажання», - наголошується в зверненні.

Міністр нагадав про майбутні новорічні свята.

12:43, 28 листопада 2013 р. - Криворіжці уявляють собі життя в асоціації з ЄС з надією, але невпевнено. Редакція 0564.ua провела опитування серед своїх читачів на тему «Наскільки вплине на життя Кривого Рогу геополітичний вибір України?». В опитуванні, яке триває більше тижня, брало участь 506 осіб. Більшість опитаних - 46,2% - вірять, що підписання Асоціації з ЄС зробить життя криворіжців багатшим і комфортнішим. Аналогічні надії покладають на Митний союз 6,3% криворожан. Що Асоціація з ЄС не торкнеться якості життя у Кривому Розі, вважають 19 % опитаних.

08:23, 29 листопада 2013 р.Олег Рибачук: «Вимагати відставки Азарова – все одно що вимагати перестановки ліжок у борделі». Сьогодні вранці на київському майдані, незважаючи на дощову погоду, знаходилося близько півтори тисячі людей. Як повідомляє з місця подій наш кореспондент, на майдані немає політичної символіки, немає прапорів політичних партій. Єдині транспаранти – це таблички з представленням області, з якої приїхали мітингувальники. Одним із таких став Олег Рибачук, активний діяч періоду Помаранчевої революції 2004 року. Він зачитав записку, в якій учасники акції запитували, чи треба вимагати відставки прем'єра Азарова, якщо асоціацію України з ЄС не буде підписано. Відповідь Рибачука була такою: "Вимагати відставки Азарова - все одно що вимагати перестановки ліжок у борделі..."

13:48, 29 листопада 2013 р. Криворізькі студенти вийшли на «Євромайдан», залишивши заняття в університеті (ФОТО). Близько 10.30 студенти зібралися біля входу до Криворізького педуніверситету, щоб колоною висунутися у бік міськвиконкому. Оскільки напередодні організаторам не вдалося заручитись підтримкою керівництва вишу, представники адміністрації звернулися до студентів перед початком маніфестації. Вони не відмовляли їх від проведення акції, сказали, що поважають їхню громадянську позицію, проте висловили жаль, що акція проводиться не у вільний від відвідування занять час. Після цього колона рушила проспектом Гагаріна. Автомобілі, що проїжджали повз, вітали студентами сигналами клаксонів. Міліція стежила за дотриманням ладу.

Підійшовши до корпусу Криворізького технічного університету, колона зупинилася, очікуючи, що до них приєднаються студенти сусіднього вишу. Однак у гірському проігнорували акцію...

Сьогодні – День Гідності та Свободи. Як розпочинав рух до цього дня Кривий Ріг? - ФОТО, ВІДЕО, фото-8
Сьогодні – День Гідності та Свободи. Як розпочинав рух до цього дня Кривий Ріг? - ФОТО, ВІДЕО, фото-9

15:39, 29 листопада 2013 р. - У Києві говорять про 500 «тітушок»-боксерів із Кривого Рогу (ВІДЕО).Журналісти «Фактів» телеканалу ICTV розповідають про 500 молодих людей без жодної партійної чи державної символіки, яких побачили у столичному Маріїнському парку. «Тітушки», як прийнято серед учасників «Євромайдану» називати молодих людей спортивної будови та невизначеної політичної спрямованості, «вже встигли побити двох журналістів «Громадського телебачення», двох міліціонерів та знімальну групу «5 каналу». «Факти» дійшли висновку, що ці агресивні молодики приїхали з Кривого Рогу...

Пізніше у клубах бойових єдиноборств Кривого Рогу заперечували причетність своїх спортсменів до політичних акцій у Києві.

15:11, 30 листопада 2013 р. - Розгін Майдану: «Свято непослуху», акт самогубства чи спланована підстава? Київський політолог Олексій Блюмінов спеціально для 0564.ua: - А тепер спробуємо тверезо поглянути на ситуацію як вона є і в якому напрямку вона може розвиватися за наявності вступних. Очевидно, що ситуація з жахливим кривавим розгоном майдану, що видихався, - це або катастрофічна дурість влади, або початок реалізації якогось прихованого сценарію з радикалізації ситуації. У дурість влади можна було б повірити в тому випадку, якби не "злив" про відставку Льовочкіна, що пішов відразу після того, через незгоду з силовим розгоном маніфестантів. Очевидно, і я про це писав раніше, що проєвропейська група в оточенні ВФЯ грає свою гру і ця гра суперечить інтересам (зокрема кадровим) промосковської групи впливу у владі. Очевидно, ця гра в чотири руки спільно з опозицією...

16:10, 30 листопада 2013 р. – На Михайлівській площі у Києві Євромайдан зібрав 30 тисяч (оновлюється). 30-го листопада, приблизно о 4-00, коли на Майдані залишалося близько 500 осіб, сталося найстрашніше – тисяча «беркутівців» блокувала мітингувальників та пішла в атаку. За словами очевидців, спецназ буквально зносив людей – кийками та ногами домагалися лежачі. Багатьох волочили по землі. Коли частина людей прорвалася – їх почали гнати палицями кілька кілометрів. Постраждали не лише мітингувальники, а й журналісти. Виявилося, що причиною такої агресії стала потреба встановити ще одну «йолку».

Після жорстокого розгону мітингу спецназ вишукував молодих людей у дворах центру Києва та забирав до райвідділу всіх, хто ніс на собі державну чи європейську символіку. Ті, кого не забрали, змогли сховатись у стінах Михайлівського монастиря.

Сьогодні – День Гідності та Свободи. Як розпочинав рух до цього дня Кривий Ріг? - ФОТО, ВІДЕО, фото-10

15:25, 1 грудня 2013 р. - Мітинг протесту проти розгону столичного Євромайдану пройшов у Кривому Розі (ФОТО). Близько тисячі людей вийшли на площу до Криворізького міськвиконкому на знак протесту проти розгону Євромайдану у Києві. На звичне для мітингів місце біля фонтанів людей не пустили - площу було оточено міліцією. Тому маніфестація розгорнулася на ділянці Радянської площі навпроти квіткового годинника.

В акціях протесту брали участь як прості громадяни, так і активісти ВО "Батьківщина", УДАРу та ВО "Свобода". Над маніфестацією майоріли партійні "свободівські" прапори, червоно-чорні, а також державні та прапори Кривого Рогу.

Сьогодні – День Гідності та Свободи. Як розпочинав рух до цього дня Кривий Ріг? - ФОТО, ВІДЕО, фото-11

Більше подій Революції Гідності у Кривому Розі зібрано у нашій спецтемі - Криворізький Євромайдан.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...