• Головна
  • "Ми формуємо майданчик єдності, майданчики незламності": у Кривому Розі проходить навчання з розбудови громадянського суспільства, - ФОТО
11:30, 15 листопада 2023 р.

"Ми формуємо майданчик єдності, майданчики незламності": у Кривому Розі проходить навчання з розбудови громадянського суспільства, - ФОТО

"Ми формуємо майданчик єдності, майданчики незламності": у Кривому Розі проходить навчання з розбудови громадянського суспільства, - ФОТО

У Кривому Розі стартувала «Школа змінотворців», під час якої 40 людей різного віку та статі дізнаються про те, як розвивати громадянське суспільство та чому це важливо.

Про це журналістка 0564.ua дізналась під час першого тренінгу, який проходив в понеділок, 13 листопада. 

Це вже шостий курс "Школи змінотворців" в Культурно-громадському центрі “Шелтер+”, який проходить під час повномасштабного вторгнення. Цього разу вчитись розбудовувати громадянське суспільство записались близько 40 людей, які займатимуться у двох групах - в першій половині дня та ввечері. 

- “Школа змінотворців” проводиться для людей віком 14+, але цей вік може бути і меншим, якщо дитина, наприклад, 12-річна зможе висидіти 3 години і нормально сприймати інформацію, - зазначив програмний директор та співзасновник Культурно-громадського центру «Шелтер+» Роман Морозов.

Цього разу в групі найменшій учасниці - 16 років, а найстаршим - трохи за 60. Серед тих, хто зареєструвався на навчання, були і внутрішньо переміщені особи, які переїхали з Донецької та Херсонської областей і наразі проживають у Кривому Розі. 

- Цього разу участь в “Школі змінотворців” приймають тренери з Християнського футбольного клубу “Пенуел”, який є частиною родини “Шелтер+”. Вони - класні тренери, класні футболісти, але нам потрібно більше. Вони є частиною некомерційного і недержавного сектору, тобто вони є, по суті, гравцями і тренерами громадянського суспільства - третього сектору, але вони слабо усвідомлюють себе такими. Є якісь базові речі в командній роботі лідерства, але основне - щоб вони бачили свою роль трошечки більше, щоб вони бачили, що вони є частиною розбудови громадянського суспільства. Просто треба донести їм цю думку. Ну і, звісно, в цьому можна зростати, розвиватися, надихаючи своїх дітей до волонтерства, до благодійності та й просто до активної життєвої позиції. От така от була задача і ми закумулювали весь тренерський склад для цього, це такі собі курси підвищення кваліфікації, - додав Роман Морозов. 

На курси записались 15 тренерів, які займаються з 300 футболістами в 15-ти командах “Пенуелу”. 

Під час першого тренінгу Роман Морозов продемонстрував слайд, на якому вказані останні дослідження із розвитку громадянського суспільства.

- Ось, власне, статистика, яка нас надихнула. Саме це важливо, саме громадянська активність серед людей в Україні сприяє консолідації та стимулює віру в перемогу. Громадська активність створює відчуття підтримки, відчуття присутності для Збройних Сил України. Вони бачать, що ми тут не в клубах сидимо, не на дискотеках, а ми вчимося, ми готуємось. Судячи із цієї статистики, яка представлена на слайді,  діяльність громадських організацій та благодійних організацій підтримує відчуття згуртованості, незламності та рішучості українського народу. Тобто, ми формуємо ось цей майданчик єдності, майданчики незламності. Успішність волонтерського руху втілює надію в краще майбутнє України. Тобто, ми віримо в перемогу, ми віримо у відбудову і нам потрібен ресурс для цього і громадянське суспільство, адже відбудовувати буде не просто будівельна організація. Тому ми однозначно не претендуємо ще на якийсь фронт, тому що  фронт один, військові у нас головні, але якщо тут, в тилу, буде розпач, розруха, дезорієнтація - це теж погана тенденція. І, нарешті, громадська активність створює відчуття підтримки та піклування для постраждалих громадян від війни та вразливих категорій. Це те, чим “Шелтер+” і займається, як і більшість громадських організацій, - повідомив Роман Морозов. 

Цьогорічне опитування, яке демонструвалося для учасників “Школи змінотворців”, показувало важливість громадянського суспільства.

- На сьогодні роль держави домінуюча, тому що ми дали право на монополію Збройним Силам України, які воюють і захищають нас, Зеленському під час воєнного стану, але нам не потрібна ця узурпація влади після перемоги і для цього має бути готове цілісне громадянське суспільство, ми маємо бути готовими. Зараз ми не втручаємось, ми не критикуємо, але після перемоги нам важливо щоб ось ця централізація, яка зараз є під час війни, її потім треба буде знову децентралізувати і передати в руки громадянського суспільства, - додав Роман Морозов. 

Зазначимо, що нічого подібного до “Школи змінотворців” в Кривому Розі більше немає.

- Якісь інші тренінги проводяться, але ми претендуємо на комплексний підхід, тому що ми розказуємо від основ побудови громадянського суспільства і екзистенційного розуміння, покликання людини, тобто її сутності, до конкретних інструментів лідерства командної роботи, фандрейзингу, проектного менеджменту і де на все це знаходити гроші. Думаю, що більше такого ніхто не робить, - додав Роман Морозов. 

"Ми формуємо майданчик єдності, майданчики незламності": у Кривому Розі проходить навчання з розбудови громадянського суспільства, - ФОТО , фото-1

Про важливість ролі громадянського суспільства та про його розбудову слухав на “Школі змінотворців” 27-річний тренер ХФК “Пенуел” Микита. Чоловік прийшов на курси разом з колегами по клубу і виніс багато цікавого для себе вже з першого тренінгу.                          

- Було дійсно цікаво послухати, що треба робити, щоб змінювати наше суспільство і в мене є бажання змінювати суспільство. На першому занятті послухав, що все це значить і реально було цікаво дізнатись про те, що активна меншість визначає напрямок руху, пасивна більшість – його темп. Я чекаю ще двох занять, щоб потім можна було більш конструктивно дивитись на все це. 

В команді, яку тренує Микита, футболісти віком від 16 до 33 років. 

- Ми свою громадянську позицію намагаємось доносити щодня через наших футболістів. Ми займаємося з ними, ми працюємо з ними, через них ми намагаємося вносити в суспільство щось корисне. 

53-річна пані Олена відвідує різноманітні гуртки в КгЦ “Шелтер+”: гурток з вивчення англійської мови, фітнес, психологічні тренінги, театральну студію,  скандинавську ходьбу. Коли їй запропонували записатись в “Школу змінотворців”, пані Олена довго не вагалась. 

- Я хочу бути корисною. Чому корисною? В мене є одна мета. Я думаю, що якщо я буду комусь допомагати, то і мені хтось допоможе. В мене є свекруха на тимчасово окупованій території і так вийшло, що вона там одна. Я шукаю міжнародних волонтерів, зв'язуюсь з ними, щоб вони допомогли мені сюди її привезти, адже вона там самотня. Я сподіваюсь, що якщо я зроблю тут добру якусь справу, то й мені там хтось допоможе. Взагалі, нам усім треба об'єднуватись, тому що зараз війна і ми маємо робити добрі справи, корисні справи. Я хочу бути корисна і буду, - впевнено додала пані Олена. 

Журналістка - Тетяна Якушевська 



Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

"Ми формуємо майданчик єдності, майданчики незламності": у Кривому Розі проходить навчання з розбудови громадянського суспільства, - ФОТО , фото-13
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #КриворізькийРайон #військоваАгресіяРФ #громадянськеСуспільство #школаЗмінотворців #ХФКПенуел #Шелтер+
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...