• Головна
  • На 14 % зменшились викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря Кривого Рогу, - Управління екології
10:10, 12 листопада 2023 р.

На 14 % зменшились викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря Кривого Рогу, - Управління екології

ФОТО: ілюстративне

ФОТО: ілюстративне

Згідно інформації промислових підприємств міста, за підсумками 9 місяців 2023 року обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря зменшились на 14 % в порівняні з аналогічним періодом 2022 року, при цьому обсяг виробництва зменшився на 17%.

Про це повідомляє Управління екології виконкому Криворізької міської ради.

Із загального обсягу викидів, 87% складають викиди підприємства «АрселорМіттал Кривий Ріг», 3,43% належать ПРАТ «ПІВНГЗК», 3,36% - ПРАТ «Кривий Ріг Цемент» та 2,93% - ПРАТ «ЦГЗК». Обсяги викидів інших підприємств складають 3,28%.

За даними суб’єкта державного моніторингу - Лабораторії спостережень за станом атмосферного повітря м. Кривий Ріг Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології за 9 місяців 2023 році в порівнянні з минулим роком середньомісячні концентрації діоксиду сірки, оксиду вуглецю, фенолу та аміаку не змінились, при цьому середньомісячні концентрації діоксиду азоту зменшились на 25 %, пилу на 23%, оксид азоту на 20% та формальдегіду – 14%.

В рамках реалізації заходів Міської екологічної програми підприємства виконують заходи  у сфері охорони атмосферного повітря.  Заходи з пилопригнічення пилуючих поверхонь відвалів, хвостосховищ проведено на площі 286,2 га , зокрема:

ПрАТ «ІНГЗК» закріплено 52,7 га хвостосховища із використанням поверхнево-активних речовин, розчину бішофіту, покриття скельними породами.  Проведено озеленення хвостосховища на площі 54 га, шляхом посіву жита та суміші «Активний мул біологічної очистки води» очисних споруд ТОВ «НАДЄЖДА Л».

ПРАТ «ПІВНГЗК» закріплено 13,7  га хвостосховища за допомогою гуматового розчину та озеленення хвостосховища на площі 17,6 га.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконано закріплення промислових територій розчином бішофіту  на площі на 125,7 га.  Крім того, у співпраці з КНУ НДГРІ проведено випробування технології закріплення укосів відвалу гідросумішшю з насінням багаторічних трав.

АТ «ПІВДГЗК» проведено промислові випробування обробки ділянок карт хвостосховищ із застосуванням 4-х різних пилозв’язуючих речовин на загальній площі 22,535 га.

Для зменшення техногенного впливу вибухових робіт у кар’єрах на довкілля підприємствами виконуються:

▪️ПрАТ «ПІВНГЗК»,  ПрАТ «ІНГЗК», ТОВ «Рудомайн», ПРАТ «ЦГЗК» на постійній основі  застосовуються реагент на гуматовій основі. 

▪️ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проведено випробовування ефективності пилогазопридушення гідрогелем при здійсненні масового вибуху та запроваджено його використання на постійній основі.

▪️АТ «ПІВДГЗК» проведено виробничі випробування пилозв’язуючого реагенту піноутворювача.

Читайте також: Рівень забруднення повітря в жовтні в Кривому Розі характеризується як високий

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #КриворізькийРайон #екологія #викиди #промисловіПідприємства
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...