• Головна
  • Пошук "заГАРТованих": у Кривому Розі шукають спільників для творення сучасного Простору відновлення військових та цивільних, - ФОТО, ВІДЕО
20:30, 30 жовтня 2023 р.

Пошук "заГАРТованих": у Кривому Розі шукають спільників для творення сучасного Простору відновлення військових та цивільних, - ФОТО, ВІДЕО

Пошук "заГАРТованих": у Кривому Розі шукають спільників для творення сучасного Простору відновлення військових та цивільних, - ФОТО, ВІДЕО

У Кривому Розі говорили про реабілітацію військових та цивільних: розповідали про майбутній простір реабілітації, презентували досвід Ізраїлю та України у сфері реабілітації, зупинялись на сучасних методиках, обговорювали перспективи з підготовки спеціалістів тощо. 

Як повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку, захід був організований командою "Об'єднання відповідальних громадян", яка на базі придбаної будівлі створює у Кривому Розі "Простір відновлення військових і цивільних“Гарт".

Важливою складовою реалізації проєкту є вивчення сучасного досвіду реабілітації, обмін досвідом, пошук партнерів. Саме тому криворізькі ентузіасти і запросили на зустріч фахівців - фізичних терапевтів, психологів, масажистів, представники інших медичних спеціальностей.

"Якщо хочеш йти швидко - йди один, якщо хочеш йти далеко - шукай попутників", - зацитував давнє прислів'я керіник проєкту Юлій Морозов, наголосивши, що команда проєкту хоче йти швидко і далеко. Тому нею й заплановано цілу серію заходів, яка триватиме доти, доки не будуть віднайдені партнери, фахівці, з якими команді проєкту "по дорозі", які сповідують спільні цінності, для яких спільна справа буде важливішою за матеріальний зиск.

Звертаючись до присутніх, Юлій Морозов наголосив, що наша країна має величезну кількість людей, котрі потребують реабілітації, і таких людей ставатиме все більше. Водночас наша система реабілітації і близько була не готова до сучасних реалій, а в умовах, коли ми матимемо десятки тисяч нових людей з інвалідністю і сотні тисяч людей, які матимуть потребу у психологічній реабілітації, і поготів. Тому представники відповідальної громадськості відчули  необхідність «підставити плече».

На сьогодні команда проекту говорить вже не про Центр реабілітації (відновлення) військових та цивільних, а про більш глобальну модель – Простір відновлення військових та цивільних "ГАРТ".

Враховуючи ж ситуацію в країні, пріоритетом на початковому етапі функціонування простору буде реабілітація військових. Водночас, враховуватимуться зміни, які відбуватимуться в країні, на які у майбутньому реагуватиме створюваний «простір». Очікується, що така «гнучкість» у порівнянні з державними та комунальними установами, буде перевагою простору реабілітації «ГАРТ».

«Ми дійсно будуємо свій проект так, щоб бути максимально гнучкими і мати можливість відповідати на виклики часу і ситуацію, котра буде змінюватись», - зазначив Морозов.

У процесі реабілітації планується поєднати три напрямки – фізичну реабілітацію, психологічну реабілітацію та соціальне відновлення.

З метою вивчення сучасного досвіду реабілітації представники команди проекту побували в Ізраїлі, де навідались до центрів реабілітації та ознайомились з існуючою у цій країні системою реабілітації. Досвід цієї країни наразі актуальний для України через те, що упродовж десятків років ізраїльтяни змушені захищати свою країну у збройному протистоянні з ворогом, отож створена там система реабілітації найбільше відповідає вимогам воєнного часу. Водночас, одним з показників ефективності медичної галузі Ізраїлю є середня тривалість життя ізраїльтян, котра становить 82 роки – 4 місце у світі. За ефективністю надання медичних послуг Ізраїль знаходиться на 7 місці у світі.

Фізична терапевтка Дарина Полозок зупинилась на ізраїльському досвіді фізичної  терапії. Повідомивши, що у Ізраїлі - страхова медицина, спікерка наголосила, що саме така модель гарантує надання медичної допомоги усім, без винятку, пацієнтам.

Стосовно реабілітації вона зауважила, що базовими характеристиками цього процесу в Ізраїлі є пацієнтоцентричність, безперервність та використання новітніх технологій (детальніше слухайте на відео).

Психологиня Євгенія Журавель ознайомила присутніх з ізраїльським досвідом психологічної реабілітації, наголосивши на тому, що «реабілітація починається з середини». Однак, окрім внутрішньої мотивації пацієнта до зцілення, вона вкладає в цю фразу ширший зміст: реабілітація починається з середини людини, реабілітація починається з середини команди (під час візиту до ізраїльських центрів криворіжці чули: не говоріть нам про стіни, говоріть нам про людей – хто ті люди, котрі займатимуться реабілітацію і яке їхнє бачення процесу), реабілітація починається з середини країни (про ефективність існуючої в країні системи психологічного захисту).

Реабілітація має на меті повернути людину до життя настільки повноцінного, наскільки це можливо. При цьому процес реабілітації полягає у комплексному підході до відновлення  - поєднання фізичної, психологічної, соціальної, трудової реабілітації. Відтак і команда реабілітаційного центру є багатопрофільною, з залученням різних фахівців.

Під час зустрічі також наголошувалось, що діяльність простору реабілітації базуватиметься на доказових методах а до роботи з пацієнтами залучатимуться дипломовані фахівці. Водночас, як переконує ізраїльський досвід,  у певних випадках може стати у нагоді використання методів нетрадиційної медицини, експериментальних психологічних технік.

Актуальним на зараз є підбір фахівців відповідної спеціалізації з відповідальним ставленням до роботи. Попереду у них – навчання та ознайомлення з досвідом іноземних фахівців з реабілітації. Організацією такого навчання та обміну досвідом також займатиметься команда проекту.

Про партнерів та фінансове забезпечення розповів Юлій Морозов. Він нагадав, що на придбання будівлі під Центр відновленні військових та цивільних були мобілізовані кошти з різних джерел: фонду Сергія Притули, гранту Єврокомісії, організації «For peace» (проект США). На сьогодні «Об’єднання відповідальних громадян” має партнерів  у різних країнах, має успішну історію реалізації проектів, відповідальну репутацію, що сприятиме залученню фінансових ресурсів надалі.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #простірВідновлення #ОВГ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...