• Головна
  • Кабмін розширив можливості державної програми протезування: хто може скористатись
12:10, 15 жовтня 2023 р.

Кабмін розширив можливості державної програми протезування: хто може скористатись

Кабмін розширив можливості державної програми протезування: хто може скористатись

Уряд розширив можливості державної програми протезування. Відтепер учасники бойових дій зможуть отримати протез підвищеної функціональності без здійснення первинного протезування механічним протезом.

Про це повідомляє Міністерство соцполітики України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України на безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації) мають право:

-  Особи з інвалідністю

-  Діти з інвалідністю

-  Учасники бойових дій 

- Постраждалі від російської агресії

-  Особи похилого віку

-  Жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз

-  Діти з порушеннями опорно-рухового апарату (далі - діти віком до 18 років)

-  Особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”.

Уточнюється, що розширено можливості державної програми протезування для учасників бойових дій. У першу чергу, йдеться про можливість отримати протез підвищеної функціональності без здійснення  первинного протезування механічним протезом. 

Протези підвищеної функціональності – виготовлені  під індивідуальні потреби людини, вони  мають покращені антропологічні, ергономічні та косметичні характеристики. Такі протези допомагають учасникам бойових дій виконувати фізичну роботу з підвищеними навантаженнями та вести активний спосіб життя.

 “Наша ціль – дати людині, якій потрібне протезування, можливості для того, щоби вона якнайшвидше пройшла процес реабілітації і відновила свою функціональність. А також була повноцінно включена в соціальне життя, реалізовувала себе та була економічно самостійною. Як показує  реальність, з протезом можна їздити на авто, займатися спортом, підійматися в гори і робити багато інших звичних речей. Тож ми зі сторони держави робимо усе, аби якісний протез був доступний тим, хто його потребує”, – зазначила міністерка соцполітики Оксана Жолнович.

Серед ключових змін Постанови те, що учасники бойових дій зможуть отримувати протези підвищенної функціональності за новітніми технологіями при ампутаціях верхніх кінцівок без необхідності проведення первинного протезування механічним протезом. Головною умовою стане наявність відповідних показань, підтверджених довідкою лікарсько-консультативної комісії або рішенням військово-лікарської комісії. 

Зазначається, що протезування в Україні безоплатне. Тобто всі пацієнти, які потребують протезів, можуть отримати їх за кошти державного бюджету за наявності відповідного призначення. 

Для отримання протезу пацієнту варто подати документи через соцпрацівника у лікарні, у ЦНАПІ чи органі соцзахисту або ж онлайн через електронний кабінет особи з інвалідністю. 

Після отримання призначення пацієнт має звернутись до протезного підприємства з офіційною заявкою, після чого розпочинається виготовлення протезу. Детальніше про можливість безоплатного протезування читайте за посиланням.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #новини #війна #росія #Україна #протезування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...