• Головна
  • Будівництво водоводу Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг): побудовано 87%, проводяться роботи зі збільшення водозабору з Карачунів
11:35, 14 жовтня 2023 р.

Будівництво водоводу Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг): побудовано 87%, проводяться роботи зі збільшення водозабору з Карачунів

Будівництво водоводу Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг): побудовано 87%, проводяться роботи зі збільшення водозабору з Карачунів

Просувається будівництво магістрального водогону, який має забезпечити стале водопостачання  жителів усіх громад, котрі постраждали через підрив росіянами Каховської дамби. Вже завершили спорудження другої підстанції.

Як повідомляє сайт 0564.ua, про це йдеться у повідомленні Державого агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Повідомляється, що Агентство відновлення продовжує будувати магістральний водогін, який поверне воду понад мільйону мешканців у постраждалих від підриву Каховської ГЕС громадах.

На ділянці Інгулець – Південне водосховище завершили будівництво другої підстанції.

На першій підстанції роботи виконані на 90%, залишилось облаштувати огородження та налаштувати електрообладнання.

Нагадаємо, що одним з найбільш вагомих результатів на будівництві став запуск першої нитки водогону завдяки якій місто Кривий Ріг отримало додаткові 100 тисяч кубометрів води, а це чверть потреби для криворіжців.

Щоб повністю забезпечити Кривий Ріг водою, планується запустити ще три нитки, щоб отримати 400 тисяч кубометрів води на першій ділянці магістрального водогону.

Загальна протяжність водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» – 145 км.

Протяжність трубопроводу в одну нитку – 300 км.

Наразі влаштовано 183 км трубопроводу, а це – 61%.

Детальніше про роботи на кожній з трьох ділянок:

Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг): влаштовано 57 км (87%) трубопроводу. Виконуються земляні роботи, очищення русла існуючого каналу, влаштування обвідного каналу, геодезичні роботи, перенесення кабелю, монтаж труб. На об’єкті задіяно 148 одиниць техніки, 317 працівників.

Марганець – Нікополь – Покров. Тут буде прокладено 40,9 км нового трубопроводу у 2 нитки, облаштовано 2 проміжні насосні станції по трасі. Влаштували вже 65,4 км (80%) трубопроводу. Проводяться земляні роботи, підготовчі та геодезичні роботи,прокладання траси та влаштування траншеї. Задіяно 163 працівників, 68 одиниць техніки.

Запоріжжя – Томаківка – Марганець. Буде прокладено 76,7 км трубопроводу у дві нитки, модернізовано існуючий водозабір завдяки встановленню 2 занурених, 2-х робочих та 2-х резервних насосів. Проводяться земляні роботи, геодезичні роботи, винос траси в натуру, влаштування траншеї. Задіяно 251 працівників, 119 одиниць техніки. Всього проклали 60,2 км (39%).

Агентство відновлення розпочало роботу над проєктом подачі води з Карачунівського водосховища вже в перші дні після підриву Каховської ГЕС. Паралельно почали і будівельні роботи на першій ділянці. На кожній із ділянок працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду. Очкується, що окремо буде проведений комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок водогону за підтримки USAID_ВзаємоДія.

Агентство обіцяє оприлюднити усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів.

Водночас про роботу з питання водопостачання повідомляє місцева влада. За повідомленням прес-служби Криворізького міськивконкому, триває робота з переключення магістральних водогонів на подачу води з Карачунів до тих районів, які раніше забезпечувалися водою з Південного водосховища.  Зазначається, що роботи проводяться у партнерстві з фондом ЮНІСЕФ, який допоміг ресурсами (80% коштів дає ЮНІСЕФ, 20% – кошти міського бюджету).

Проводяться роботи, аби збільшити водозабір з Карачунівського водосховища. Основна мета проєкту – збільшити діаметри мережі і за рахунок цього взяти більшу кількість води з Карачунів і менше – з Південного водосховища.

Уточнюється, що зараз 30% води містянам постачається з Карачунівського водосховища і 70% – з Південного. У трьох місцях по місту йде розширення діаметрів труби, щоб далі "проштовхувати" воду з Карачунів і змінити пропорцію.

Мета проєкту – 40% потреби у воді містян забезпечити з Карачунівського водосховища, 60% - з Південного.

Очікується, що після завершення проєкту буде менше поривів через збільшення діаметру водомереж.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #каховськаГЕС #підривДамби #наслідки #водопостачання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...