• Головна
  • Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників - ФОТО, ВІДЕО
17:30, 9 жовтня 2023 р.

Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників - ФОТО, ВІДЕО

Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників  - ФОТО, ВІДЕО

Професія журналіста навіть у мирний час пов'язана з багатьма ризиками, а у під час воєнного стану - і поготів. Нині українські журналісти працюють у небезпечних умовах, вони висвітлюють перебіг війни у зонах підвищеного ризику, виїжджаючи на передову, одними  перших прибувають на місця влучань російських ракет, стають свідками злочинів російської федерації на деокупованих територіях та виконують професійні обов'язки на систематично обстрілюваних ворогом територіях. Саме тому виконанню редакційних завдань має передувати ретельна підготовка - як моральна, так і фізична. Треба підвищувати стресостікість та фізичну витривалість.

Як повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку, безпековий тренінг, котрий відбувся у Львові на початку жовтня та був організований Асоціацією незалежних регіональних видавців України, суттєво зміцнив медійників з різних регіонів України як у знаннях, так і у практичних навичках.

Тренінг, який проводили британські тренери Алістер і Лерой оцінений його учасниками як цікавий, доступний та корисний. Причому високу оцінку він отримав  в тому числі від тих журналістів, котрим вже неодноразово доводилось навчатися безпековим навичкам тут, в Україні.

Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників  - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Так, за словами Світлани Романенко, журналістки з Кривого Рогу, теоретична частина матеріалу подавалась тренерами дуже доступно. Важлива інформація про те, що перед відрядженням (виконанням редакційного завдання) потрібно ретельно зібрати всю інформацію про місце відрядження, оцінити ймовірні ризики та способи їх уникнення, зібрати контакти, що заслуговують довіри, вивчити місцевість, ретельно продумати детальний план, як діяти у разі небезпеки, що була проілюстрована конкретними прикладами і практичними вправами змусила учасників тренінгу звернути увагу на речі, яким раніше вони приділяли менше уваги. Для неї особисто стало відкриттям, що власна безпека, безпека того, хто надає першу допомогу постраждалим, мусить бути у пріоритеті. 

"Також перевага цього тренінгу - у практичній частині, яка була побудована таким чином, аби умови були максимально наближеними до тих, котрі трапляються у зонах бойових дій. Муляжі, "поранені" люди, яких ми побачили і яким надавали допомогувибухи та стрілянина - багато кого такі реалії змусили оперативно шукати шляхи та засоби розв'язання завдань, які виникли неочікувано. Для когось це було вперше", - зазначила Світлана.

Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників  - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Високопрофесійним і водночас антистресовим назвала тренінг у Львові медійниця Олександра з Чернігова. Раніше вона вже навчалась безпеці і брала участь у подібних тренінгах, тож може порівнювати. Каже, цього разу на додачу до чітких інструкцій щодо послідовності дій сама інформація подавалась тренерами так, немовби учасників поступово занурювали у тему і поступово приходило розуміння, як необхідно діяти.

Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників  - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

 "Під час війни для нас, як для галузевої організації, надзвичайно важливо, щоб медійники почувалися впевнено. А як можна почувати себе впевнено? Лише тоді, коли ти відпрацьовуєш головні навички збереження життя - свого і того, хто поруч", - каже Оксана Бровко - виконавча директорка Асоціації незалежних регіональних видавців України, наголошуючи, що особливо це важливо для журналістів, котрі сьогодні їздять на лінію фронту, але не тільки для них, бо "прильоти стаються скрізь і потреба у першій домедичній допомозі виникає дуже неочікувано". За словами Оксани Бровко, такі безпекові тренінги у комбінації зі страхуванням журналістів є одним із багатьох напрямків роботи Асоціації незалежних регіональних видавців України.

Геннадій Дерибас, гендиректор ТОВ "Газета "МИГ", живе і працює у Запоріжжі, перебуваючи під прицілом і обстралами російської арміїі від перших днів масштабного вторгнення. Він пригадує, що особливо важкими були перші два місяці після 24 лютого, команді його видання довелося повністю зупинити виробничий процес по друкуванню газети, залишивши лише сайт. Лише у червні вдалося частково відновити видання газети. "Відтоді ми випустили понад 30 восьмиполосних випусків, хоча вони й не заміняють повноцінно газету, - пояснює медійник, - просто у такий спосіб ми намагаємося зберегти бренд. Працювати важко а іноді й небезпечно. Дві третини області окуповано, а ситуація на іншій третині невтішна - багато людей виїхали, натомість сюди переселилися люди з південних районів Запорізької і Херсонської областей. Майже щодня переживаємо ракетні атаки. Поки що наш офіс не потрапив під обстріл, але у місті практично не існує району, який би не постраждав від обстрілів".

Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників  - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

Безпековий тренінг, організований АНРВУ, для себе і своїх колег Геннадій Дерибас вважає корисним, адже в умовах, у яких їм доводиться жити і працювати, ніхто не знає, чим обернеться наступна година чи хвилина.

Ще влітку Наталя з херсонського видання "Гривня" жила на Херсонщині. Село її батьків, у яке вона вимушено переїхала з Херсону, знаходилося біля лінії фронту. Тож жінка на собі відчула небезпеку життя у прифронтових регіонах і усвідомила, що повинна вміти людина для того, аби вижити. На думку Наталі, кожна людина в Україні, незалежно від професії, від місця проживання має володіти навичками надання першої домедичної допомоги, адже від цього залежить життя людини.

Для Тетяни Цирульник (видання KOLO.NEWSПолтава) безпековий тренінг у Львові був пешим. Вважаючи Полтаву умовно безпечним містом, раніше Тетяна поступалась місцем на тренінгах з безпеки колегам, котрі, на її думку, перебувають у більшій небезпеці. Цього разу, взявши участь у тренінгу, медійниця зробила для себе "купу відкриттів". Зокрема, зрозуміла, що ворог може реагувати на зовнішні ознаки людей і навмисно обирати мішенню того, у кого на одязі буде табличка "Преса". "Від soft - навичок - до життєво важливих навичок - як діяти у випадку небезпеки, як надати першу домедичну допомогу, перші 5 кроків, які треба зробити - все це було для мене відкриттям", - зазначила Тетяна, відзначивши майстерність і професіоналізм тренерів.

Оксана Бровко додає, що АНРВУ організовує і психологічні тренінги, адже дуже багато журналістів нині відчувають вигорання:

"...Дуже багато журналістів працюють в стані "я це зможу, зі мною нічого не відбувається, комусь ще гірше, хтось в окопі, я не можу скаржитися...". Але раптом настає відчуття важкості, порожнечі, виснаженості... З цим ми також намагаємося допомагати колегам через психологічні тренінги".

Ще один важливий напрямок роботи асоціації - страхування журналістів, котрі виконують завдання на лінії фронту.

"До кінця цього року у нас є можливіть страхувати журналістів та їхні команди, котрі їдуть писати новинні матеріали на лінію фронту. Це страхування можливе завдяки підтримці донорів. На жаль українські страхові компанії не працюють на цьому ринку, бо це дуже дороге страхування - не лише фінансово, але й по організації роботи. Адже це, як правило, поденне страхування з надзвичайно високими ризиками. Зважаючи на те, яка кількість журналістів поранена, яка кількість журналістів загинула, і, водночас, наскільки важливо продовжувати піднімати тему війни, розказувати і українцям і світові про те, що відбувається, наскільки важливо фіксувати воєнні злочини росіян в Україні, ми задоволені, що у липні нам вдалося відновити програму страхування. Щоправда, вона діятиме до кінця року, але сподіваюся, що з нового року ми теж зможено подовжити цю програму", - зазначила виконавча директорка АНРВУ.

Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників  - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

Журналісти роз'їжджались зі Львова навчені і з купою вражень. Наостанок жваво обговорювали індивідуальні результати накладання турнікетів і бандажу з урахуванням часу (навіть з зав'язаними очима), інформацію про те, який вид домедичної допомоги у яких випадках має пріоритет та як рятувати людей з різними видами поранень. Щоправда кожен розумів, для того, аби не втрачати вмінь і навичок, варто періодично тренуватися. Можливо навченому на тренінгу медійники поділяться зі своїми колегами на місцях, або ж через певний час знову підуть навчатись. 

Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників  - ФОТО, ВІДЕО, фото-6
Накласти турнікет "під обстрілами": британські тренери провели безпековий тренінг для українських медійників  - ФОТО, ВІДЕО, фото-7

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #безпека #тренінг #арву
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...