• Головна
  • Ортопедичні устілки: різновиди та особливості вибору
Новини компаній
13:00, 22 вересня 2023 р.

Ортопедичні устілки: різновиди та особливості вибору

Новини компаній

Ортопедичні устілки – це вкладиші для взуття, спеціально розроблені для профілактики або коригування деформацій стопи завдяки підтриманню її в анатомічно правильному положенні.

Різні моделі ортопедичних вкладишів призначені для фіксації стопи, розподілу навантаження на неї, підтримки дуги тощо. У випадку складних захворювань, ці вироби виготовляються за індивідуальним зліпком, але якщо ускладнення на ранній стадії, допомагають моделі, розроблені для корекції різних типів деформацій: вальгусної, варусної, плоскостопості, розширенні дуги. Також існують моделі, що допомагають зменшити болісні прояви таких хвороб, як фасціїт, ахілодинія, артрит та інші. До цього класу устілок належать і спортивні моделі, що дарують додаткову стабілізацію та амортизацію під час ходьби чи виконанні складних фізичних вправ.

Завдяки особливій будові, ортовкладиші сприяють покращенню циркуляції крові, зменшують втому при ходьбі та ризик утворення мозолів. Пам’ятайте, що для максимального ефекту мають значення не тільки устілки, але і правильно підібране взуття.

Ортопедичні устілки: різновиди та особливості вибору, фото-1

Коли варто подумати про покупку ортоустілок і як правильно їх вибирати?

Ортопедичні устілки рекомендовані як для профілактики, так і для лікування хвороб. З профілактичною метою їх варто придбати, якщо ви інтенсивно займаєтесь спортом, постійно виконуєте важку фізичну роботу, багато рухаєтесь і відчуваєте сильні спазми в кінці дня, втому, болі, помічаєте набряклість в зоні щиколоток в другій половині дня. Також це чудове рішення в період вагітності, або якщо ви регулярно носите модельне взуття на підборах. Профілактичні моделі можна обирати просто орієнтуючись на розмір ноги та бажані характеристики:

  • Матеріал (шкіра, екошкіра, силікон, повсть, комбіновані матеріали).
  • Тип фіксації (стандартна або з клейкою основою для кріплення до міжпідошви).
  • Наявність додаткових функцій (вугільний фільтр для вбирання зайвої вологи, антибактеріальне просочення для боротьби з неприємними запахами та бактеріями тощо).

З лікувальною метою устілки обираються після консультації з ортопедом чи травматологом, який встановлює тип деформації та допомагає визначитись із типом устілки, яку краще використати в цьому випадку. Наприклад:

  • При вальгусній деформації, коли великий палець відхиляється вбік відносно інших пальців, устілка допомагає забезпечити правильне положення всіх пальців. Для цього вона має виїмки та особливу будову, яка допомагає зберігати розташування пальців навіть під час активного руху.
  • У випадку з п'ятковими шпорами та фасциїтами, основна мета лікування – зменшити інтенсивність запалення сухожилля, яке з’єднує стопу та п’яткову кістку. В цьому випадку ортовкладиш має посилену дугу та іноді, спеціальну виїмку під п’яткою, щоб зменшити болісні відчуття при ходьбі.
  • Особливу будову п’яткової зони мають і ортоустілки, призначені для лікування ахіллесового тендиніту. Основне призначення таких виробів – зняти напруження, підтримати п’яту, зафіксувати стопу в анатомічно правильному положенні.

Різновиди ортоустілок

Вкладиші мають різну будову залежно від функціонального призначення, відповідно тип устілки може бути:

  • Підтримуючим (рекомендовані до застосування для підтримки поперечного чи поздовжнього склепіння стопи).
  • Коригуючим (при лікуванні варусної та вальгусної деформації).
  • Компенсуючим (підходить у випадку різної довжини ніг).
  • Розвантажувальним (зменшують втомлюваність завдяки підтримці склепіння стопи, наявності супінатора та метатарзального валика).
  • Від болю в п’ятах (при кальцинозі п'ятки або фасциїті).

Окремо виділяють спортивні моделі, напівустілки, що використовуються в модельному взутті, а також дитячі вироби, які мають свої особливості конструкції. Широкий вибір ортопедичних устілок представлений на сторінці ortoservis.com.ua/ua/ortopedicheskie-tovary/ortopedicheskie-stelki/.

Чому устілки краще обирати після консультації з ортопедом?

Вкладиші для взуття мають різну форму, що допомагає впоратись із тими чи іншими деформаціями або зменшити їх інтенсивність та усунути болісні симптоми. Однак ефективність використання залежить від того, чи правильно обрано тип устілки. Категорія ортопедичних виробів об’єднує безліч варіантів, які суттєво відрізняються за типом конструкції. Відтак п’яткову шпору неможливо прибрати з допомогою профілактичних чи спортивних моделей, як і вилікувати вальгусну деформацію, обираючи підтримуючі чи розвантажувальні вкладиші.

Візуально виявити ортопедичні проблеми може спеціаліст який підтверджує діагноз за допомогою рентген-знімка чи зліпка стопи. В домашніх умовах це можливо тільки тоді, коли деформація з початкової стадії набула 2-3 ступеню, – і тут знову не обійтись без порад лікаря. Тому коли йдеться про вибір ортопедичних виробів, не покладайтесь тільки на загальні рекомендації що є у вільному доступі. Кожен випадок унікальний, тому замість того, щоб сліпо купувати різні вироби і тестувати їх на собі, запускаючи хворобу і отримуючи додаткові ускладнення, заощадьте свій час та гроші, і обов’язково спершу запишіться на прийом до ортопеда.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...