• Головна
  • "Я підняв синьо - жовтий прапор боротьби і я маю пронести його стільки, скільки зможу...", - на церемонії підняття Державного Прапора України Зеленський зацитував Лук'яненка, - ВІДЕО
10:54, 23 серпня 2023 р.

"Я підняв синьо - жовтий прапор боротьби і я маю пронести його стільки, скільки зможу...", - на церемонії підняття Державного Прапора України Зеленський зацитував Лук'яненка, - ВІДЕО

"Я підняв синьо - жовтий прапор боротьби і я маю пронести його стільки, скільки зможу...", - на церемонії підняття Державного Прапора України Зелен...

23 серпня - День Державного Прапора України. Державний Прапор є одним із державних символів певної країни. Це стяг правильної геометричної (частіше прямокутної) форми із спеціальним забарвленням. Кольори прапора відбивають національні традиції, які ідентифікують певну територію протягом тривалого історичного періоду.

Як повідомляє сайт 0564.ua, Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України 28 січня 1992 р. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Сьогодні, 23 серпня 2023 року, у столиці України Києві відбулась урочиста церемонія підняття Державного Прапора на флагшток, що встановлений на території Національного музею війни за незалежність України.

Церемонія відбулась за участі Президента України Володимира Зеленського, який принагідно виступив з урочистою промовою.

На урочистій церемонії підняння Державного Прапора України були також присутні Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр - міністр України Денис Шмигаль.

Наводимо текст виступу Президента України повністю:

"Щороку 23 серпня ми відзначаємо День Державного Прапора України, щороку ми віддаємо належне українській святині. Це - наш символ, це - наш оберіг, це - наш Синьо-Жовтий Стяг.

Наш Прапор - це наша гордість: гордість, яку ми відчуваємо, коли наш прапор здіймається вгору, коли святкуємо свої свята, коли здобуваємо свої перемоги, коли повертаємо свої землі.

Наш Gрапор - це наша впевненість: впевненість у тому, що він обов'язково майорітиме всюди, де має бути по праву - на усій нашій суверенній території/

Непохитна віра  у це - всередині кожного і кожної з нас.

Наш Прапор - це наша сила, джерело волі, незламності духу для всіх воїнів, які з цим прапором на броні, під серцем ідуть в бій, борються за кожен метр нашої землі, йдуть вперед і дійдуть до нашої Перемоги.

Наш Прапор - це наша пам'ять, це шана до усіх наших героїв різних часів, які захищали нашу землю та віддали свої життя за Україну, за всіх українців.

Завжди будемо памятати їх, наших героїв!

Прошу зараз вшанувати їх хвилиною мовчання.

Сьогодні особливий день - День Державного Прапора України. Сьогодні  в серці України ми підіймаємо особливий  прапор - на ньому особливі слова і підписи, залишені особливими людьми - це наші воїни, наші захисники, наші захисниці, наші герої, які бються за свободу для українців, за незалежність, за Україну, за наші кольори і цей Прапор.

Дорогий народе!

Цей Прапор був на позиціях наших воїнів від Чернігова до Одеси - по всій лінії захисту України,  в різних бойових бригадах та підрозділах, в шпиталях, де лікують наших поранених, в руках волонтерів.

Цей Прапор завжди берегтиме згадку про багатьох  українців і українок, але він буде неодмінно поповнюватись та збагачуватись новими підписами наших воїнів. Після сьогоднішньої церемонії  кожен охочий зможе його побачити саме тут, у Національному музеї.

І настане час, коли цей  Особливий Прапор зможе побачити вся наша вільна та мирна Україна. Вся. І обовязково згадаємо слова Левка Лукяненка:

"Я підняв синьо - жовтий прапор боротьби і я маю пронести його стільки, скільки зможу, а потім його підхопить хтось наступний і понесе далі.  Який я у цьому ланцюгу, не має значення. Мають значення лише Україна, її свобода, її незалежність, її перемога, її життя".

З Днем Державного Прапора України! 

Слава Україні!".

Після виступу Президента військовослужбовці пройшли урочистим маршем під музику Маршу українського війська (адаптований Марш українських націоналістів "Зродились ми великої години").

Дивіться також відео.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #деньДержавногоПрапора
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...