• Головна
  • Родина Антоненків з Центрального ГЗК отримала почесне звання «Сталева династія Метінвесту»
Новини компаній
09:00, 3 серпня 2023 р.

Родина Антоненків з Центрального ГЗК отримала почесне звання «Сталева династія Метінвесту»

Новини компаній

На ЦГЗК Метінвесту до професійного свята - Дня металурга і гірника - відзначили династію Антоненків. Цією родиною гірників пишаються не тільки на комбінаті, а й у Петрівському районі Кіровоградської області.

Усього на Центральному ГЗК в різні роки працювали 22 представника цієї сім’ї. Їхній загальний трудовий стаж - 355 років. 12 із Антоненків і сьогодні продовжують працювати у Петрівському кар'єрі, ГТЦ № 2, ЦСП та АТЦ, двоє несуть службу в лавах ЗСУ. Особливістю є те, що в трудову родину входить і професійна династія водіїв великовантажних автомобілів: семеро водіїв автосамоскидів додали до родинної скарбнички понад 112 років трудового стажу.

Родина Антоненків з Центрального ГЗК отримала почесне звання «Сталева династія Метінвесту», фото-1

12 членів династії мають лише один запис в трудовій книжці і це - Центральний комбінат. Є серед Антоненків і два володаря найвищої нагороди – звання «Людина року». А загалом у спільному здобутку династії 22 нагороди різних рівнів.

Професій у родині чимало: керівники та інженерно-технічні робітники, працівники основних гірничих професій. На всіх ділянках виробництва є представники трудової династії Антоненків.

Родина Антоненків з Центрального ГЗК отримала почесне звання «Сталева династія Метінвесту», фото-2

«У нашому родоводі разом зі мною більше двох десятків цегоківців. А почалося все з чотирьох братів та сестри – Василя, Андрія, Віктора, Олександра і Людмили, які стали засновниками великої трудової родини. Кожен із них пов'язав свою долю з комбінатом та має своє продовження у нащадках», – розповідає голова династії Сергій Антоненко, начальник виробничого відділу Петрівського кар’єру.

Батько голови династії Василь Іванович Антоненко був найстаршим з братів. Все своє життя він присвятив професії водія.

«Це було не дивно, адже з дитинства він захоплювався всілякою технікою, весь час в гаражі щось майстрував-ремонтував, та й братів своїх вчив, – згадує Сергій Васильович. – Тоді він і не гадав, що стане засновником династії водіїв. А мама моя – Ніна Василівна - працювала поряд, оператором заправних станцій, а потім – на складі гірничо-транспортного цеху № 2».

Родина Антоненків з Центрального ГЗК отримала почесне звання «Сталева династія Метінвесту», фото-3

Старшому поколінню вдалося закласти велику повагу до праці та вірність Центральному комбінату. Приклад працелюбного ентузіазму та натхнення не потрібно було й шукати – він був поруч. Батьківський трудовий шлях переконав Сергія Антоненка в правильності вибору професії – працювати на ЦГЗК. Розпочав професійну діяльність з помічника машиніста екскаватора Петрівського кар’єру. Потім піднявся по сходах з диспетчера, майстра гірничого виробництва, начальника дільниці до начальника виробничого відділу. Своєю наполегливістю, цілеспрямованістю та відповідальністю заслужив повагу та авторитет у колективі. Сергій Васильович цінує свій рід та свою сім'ю. Саме він ініціював об’єднання усіх членів сім’ї у трудову династію Антоненків.

Родина Антоненків з Центрального ГЗК отримала почесне звання «Сталева династія Метінвесту», фото-4

«Душа лежить до автомобілів», – так говорив середній із братів, Андрій Антоненко, водій великовантажного автомобіля ГТЦ-2. Він прийшов на підприємство токарем. Але незабаром сів за кермо автосамоскида. З часом став бригадиром, наставником, інструктором, навіть викладачем курсів для молоді. Але найголовнішим його досягненням стало звання «Людина року ЦГЗК – 2014». Любов до техніки Андрій Іванович передав також своїм синам - Євгенію і Віталію. Обидва продовжили династію водіїв вантажних автомобілів. На трьох мають понад 50 років загального трудового стажу.

38 років – такий трудовий цегоківський стаж ще одного з братів - Віктора Івановича Антоненка – механіка автотранспортного цеху. В колективі цеху його згадують з великим захопленням і повагою, як професіонала своєї справи, здатного відремонтувати навіть те, що здавалось би неможливим.

Молодший з братів - Олександр Іванович Антоненко - працює на Центральному майже 30 років. Починав помічником машиніста екскаватора в кар'єрі, а сьогодні він – висококласний слюсар з ремонту обладнання Петрівського кар'єру. Його син Олександр теж приєднався до славних традицій сім'ї, трудився слюсарем з ремонту колісних автотранспортних засобів, потім – механіком. А зараз боронить нашу країну в лавах ЗСУ.

Значним є внесок у спільну родинну скарбничку ще однієї гілочки родоводу - сім'ї Меделян. Михайло Юрійович Меделян працював в управлінні житлово-комунального господарства, останні 15 років – механіком. В одному цеху з ним працювала бухгалтером і його дружина Наталія Василівна. Не дивно, що й сини обрали Петровський кар'єр місцем утвердження себе у праці. Юрій – машиніст бурової установки, Олександр – механік в кар'єрі, володар найвищого звання «Людина року ЦГЗК - 2015».

Ще один представник старшого покоління сім'ї Микола Олексійович Швець більше 30 років працював електрогазозварником бурової дільниці. Водієм автотранспортних засобів, зайнятим у технологічному процесі (у кар'єрі) трудиться і Євген Грива, двоюрідний брат голови сім'ї, тим самим збільшуючи династію водіїв. Успішно працюють у цеху мереж і підстанцій подружжя Розвозових, приєднуючись до трудових досягнень сім'ї. Інна Миколаївна – електромонтер з обслуговування підстанцій, а Роман Анатолійович - майстер. На 28 років вони збільшили загальний трудовий стаж. Машиністом екскаватора в кар'єрі трудиться Олексій Миколайович Кривошеєнко - представник ще однієї гілки трудової сім'ї Антоненко. Більше 26 років сумлінної праці присвятив він рідному підприємству.

Родина Антоненків з Центрального ГЗК отримала почесне звання «Сталева династія Метінвесту», фото-5

Сімейне дерево Антоненко має міцні корені та потужні гілки. Відповідальність за доручену справу, сумлінність у роботі – це одні з головних рис, що у великій родині передаються у спадок від батьків дітям. На яких би дільницях вони не працювали, від старшого до молодшого покоління в сім'ї плекають чудові традиції любові до справи, якою займаєшся, і до рідного підприємства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривий ріг #новини #метінвест #Центральний ГЗК #династії #Антоненки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...