• Головна
  • Підняття рівня води буде короткочасним. Більше наслідків для екології матиме осушування водосховища, - науковець
15:33, 6 червня 2023 р.

Підняття рівня води буде короткочасним. Більше наслідків для екології матиме осушування водосховища, - науковець

Підняття рівня води буде короткочасним. Більше наслідків для екології матиме осушування водосховища, - науковець

Науковці кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрно-економічного університету провели попередні розрахунки наслідків руйнації дамби Каховської ГЕС.

Старший науковий співробітник вишу Євген Коржов розповів Суспільному про ймовірні загрози екосистемам. Втім, зазначив, щоб визначити всі загрози, потрібно більше оперативної інформації.

За словами науковця, площа затоплення внаслідок підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС становитиме близько 100 квадратних кілометрів: від Нової Каховки до Кізомису.

"Однак за попередніми розрахунками максимальний рівень води підніметься на 1,6 метра у верхніх частинах пониззя Дніпра (Нова Каховка, Дніпряни, до селища Львового). Нижче рівень буде підійматися до метра висоти від теперішнього нині і далі буде пів метра до 0,3 в районі Кізомиса. Для пониззя Дніпра така ситуація не є небезпечною, оскільки підняття рівня буде короткочасним, не більше як тиждень. І які наслідки: вода з Каховського водосховища промиє усі низинні ділянки прибережних смуг пониззя Дніпра і потече собі далі", — повідомив Євген Коржов.

Більше наслідків для екології регіону матиме осушування водосховища, продовжив науковець.

"Осушення саме Каховського водосховища, оголення багатолітніх мулових накопичень і всієї флори, фауни, що там міститься, призведе до зараження води, падіння рівня Каховського водосховища нижче відмітки 12,7 метра Балтійської системи. Впливатиме на роботу атомної електростанції", — розповів Євген Коржов.

За даними Укргідроенерго, внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає.

Повідомляється, що внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

Читайте також: За фактом підриву окупантами Каховської ГЕС розпочато розслідування за статтею екоцид, - ОГПУ.

На фото: Херсон. Підтоплений мікрорайон Острів, 6 червня 2023 Фото: Роман Мрочко/Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #каховськаГЕС #підривДамби
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...