• Головна
  • В ISW пояснили, чому Пригожин хоче відправити "вагнерівців" під Бєлгород
15:30, 4 червня 2023 р.

В ISW пояснили, чому Пригожин хоче відправити "вагнерівців" під Бєлгород

В ISW пояснили, чому Пригожин хоче відправити "вагнерівців" під Бєлгород

Спонсор ПВК "Вагнера" Прігожин скористався загальним невдоволенням росіян безпекою на кордоні Бєлгородської області, щоб погрожувати, що його найманці  можуть діяти на території Росії без дозволу російського військового командування.

Про це повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на Інститут дослідження війни (ISW). 

Він заявив, що  найманці не чекатимуть запрошення або дозволу від Міноборони на оборону Бєлгородської області, якщо Міноборони не подолає загрози безпеці регіону. Виправдовував свою загрозу непідпорядкування тим, що «Вагнер» прагне "захистити" російський народ, маючи на увазі, що роль захисника кордону, яку вже має виконувати МО. Погрози Прігожина ґрунтуються на скаргах інших відомих діячів інформаційного простору про те, що російська влада не зробила достатньо для захисту прикордонних районів від наслідків війни, і відображають нинішню втрату Прігожиним інформаційної ініціативи.

Погрози Прігожина також вказують на те, що він може прагнути до того, щоб війська Вагнера взяли на себе основну або виключну відповідальність за вісь на українському театрі дій тепер, коли війська Вагнера відійшли від цієї ролі в районі Бахмута.

Він може розглядати бєлгородсько-український кордон як досить легку лінію фронту для захисту, оскільки набіги на росію досі відбувалися у вкрай обмеженому масштабі. Розгортання сил Вагнера на кордоні з Бєлгородом дозволило б  зберегти свою позицію командувача фронтовими силами без виснажливих вимог проведення фронтових атак у стилі людської хвилі на сильно укріплене українське місто.

Очевидна погроза  розпочати військові операції, навіть оборонні, на території росії без дозволу Міноборони росії викликає подив, якщо це щось інше, ніж яскрава риторика. Це означає, що Прігожин вважає себе здатним використовувати лояльні йому великі військові сили на власний розсуд і поза контролем фактичних російських військових.  Путіну довелося б мати величезну впевненість в особистій лояльності Приїігожина до себе, щоб хоч якось почуватися комфортно в такій ситуації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #новини #0564.ua #війна #росія #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...