• Головна
  • Як вберегти себе та домашнього улюбленця від кліщів – поради криворізької сімейної лікарки
18:00, 25 квітня 2023 р.

Як вберегти себе та домашнього улюбленця від кліщів – поради криворізької сімейної лікарки

Як вберегти себе та домашнього улюбленця від кліщів – поради криворізької сімейної лікарки

З настанням весни криворіжці все частіше почали виходити на природу. Але із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються і кліщі. Зустріти їх можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.

Як вберегти від кліщів себе, дітей та домашніх улюбленців і що робити, якщо ви виявили кліща розповіла 0564.ua криворізький сімейний лікар Наталя Романенко.

В який період найбільша активність кліщів?

Пік розповсюдження кліщів припадає на весну-літо. Він вже розпочався, тому треба після прогулянки обов'язково оглядати себе, дітей та домашніх улюбленців на наявність кліщів.

В чому небезпека кліщів?

В нашому регіоні - це хвороба Лайма. Це системне захворювання, яке вражає шкіру, суглоби та нервову систему, тому дуже важливо спостерігати за своїм тілом після прогулянки, особливо якщо ви були поблизу високої трави або в лісі.

Чи є засоби, які можуть запобігти укусам кліщів?

Зараз на ринку є безліч репелентів як для тварин так і для дітей, які ви можете придбати в супермаркетах та аптеках нашого міста. Його треба наносити на відкриті ділянки тіла. Також, якщо ви збираєтесь на прогулянку в ліс, то варто вдягати одяг з довгим рукавом та штани, щоб було менше відкритих ділянок тіла. 

Інколи в коментарях до репелентів можна побачити негативні відгуки, що нібито засіб не діє, бо кліщ всеодно вкусив. Як його правильно обрати?

Репеленти відлякують кліщів, але, на жаль, вони не можуть дати 100% гарантію, що він вас не вкусить. Саме тому, навіть якщо ви використовували цей засіб, після кожної прогулянки варто оглядати себе, дітей та ваших домашніх улюбленців.

Якщо все ж таки ви виявили у себе кліща, то до кого варто звертатись?

Ви можете спробувати самому його видалити за допомогою пінцету або нитки, прокрутити проти годинникової стрілки і спробувати його витягнути. Якщо ж у вас не вийшло, то варто звернутись до свого сімейного лікаря. Після видалення треба уважно стежити за своїм самопочуттям. Навіть якщо вас вкусив кліщ, носій борреліозу, це не означає, що ви обов'язково цим захворієте. Якщо кліщ був на тілі більше доби, тоді лікар призначає профілактичне лікування.

Які симптоми хвороби Лайма після укусу кліщів?

Лихоманка, підвищення температури тіла, з'являється характерний висип на тілі на місці укусу. Також можуть бути слабкість, біль в м'язах. При цих симптомах, особливо при висипі на шкірі, варто негайно звернутись до сімейного лікаря.

Чи можна в такому випадку займатись самолікуваннням?

В жодному випадку не займайтесь самолікуванням, бо це комплексне лікування і тільки лікар може призначити необхідні вам ліки.

Як вберегти себе та домашнього улюбленця від кліщів – поради криворізької сімейної лікарки, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #новини #0564.ua #кліщі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...