• Головна
  • «Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО
11:15, 14 березня 2023 р.

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО

В Глеюватській громаді Криворізького району відкрили після ремонту амбулаторію, яка буде обслуговувати 2,5 тисяч пацієнтів. Через повномасштабне вторгнення рф в Україну ремонт було призупинено майже на 7 місяців. Згодом кошти на відновлення медзакладу знайшлись і ремонт було завершено.

Про це журналістці 0564.ua стало відомо на відкритті амбулаторії.

Минулого тижня, 8 березня, відбулось відкриття амбулаторії в Глеюватській ОТГ Криворізького району. Цього відкриття місцеві мешканці чекали довго, адже за останні 20 років тут жодного разу не проводились ремонтні роботи – ні капітальні, ні косметичні. Тому, пацієнти дуже чекали на завершення робіт в амбулаторії.

Перший заступник сільського голови Глеюватської ОТГ Дмитро Гурєєв розповів, що ремонт амбулаторії розпочався ще в 2020 році.

- Спочатку ми зробили ремонт покрівлі, потім замінили вікна на енергозберігаючі, потім вже утеплення, а потім вже почалось придбання та обладнання медзакладу сучасним обладнанням. Цей проєкт був дуже дороговартісний, тому ми зверталися до всіх і, дякуючи всім гілками влади, адже ми залучили кошти обласного бюджету, районного, місцевого та спонсорські кошти. Ми бачимо, що коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше, - зазначив Дмитро Гурєєв.

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Витратили на ремонт амбулаторії понад 16 мільйонів гривень.

-Так як проект дороговартісний, робився він поетапно. Але війна зупинила ремонт майже на 7 місяців. Але ми віднайшли кошти, поговорили з підрядною організацією, дізнались, що в них всі люди на місці. Тому вдалося продовжувати ремонт навіть під час війни. В нас була в цьому нагальна потреба, адже тут також проживають люди з інших міст, які знайшли прихисток в нашій громаді. Є в цьому старостинському окрузі і хлопці, які отримали поранення і зараз тут знаходяться. Тому, перше, що ми змогли зробити, так це завершити ремонт в будівлі амбулаторії.

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Амбулаторія почала працювати минулого тижня. Під час її відкриття Дмитро Гурєєв розповів, що в одному з кабінетів спочатку планували зробити рентген-кабінет, але потім порахували і зрозуміли, що це недоцільно. Тому зараз розглядають питання про придбання УЗД апарату в цей кабінет.

Також під час відкриття амбулаторії після ремонту, керівництву області та району показали кабінет для фізіотерапевтичних процедур, де є кисневий концентратор і пацієнтам можуть робити кисневі коктейлі. Начальник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак зазначив, що такого він не бачив навіть в Дніпрі. На що начальник Криворізької РВА Євген Ситниченко відповів, що в нашому районі такі коктейлі роблять в амбулаторіях і Апостолівської, і Широківської громад.

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Амбулаторія в Глеюватській громаді розрахована на те, що вона буде обслуговувати понад 2400 чоловік, це жителі всього Шевченківського старостинського округу.

-Амбулаторія розрахована на те, що тут буде приймати сімейний лікар та дві медичні сестри. Вона облаштована двома палатами для тимчасового перебування хворих. Також амбулаторія облаштована зубним кабінетом.

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

Перший заступник сільського голови Глеюватської ОТГ називає стоматологічний кабінет «родзинко» цього медичного закладу, адже для сільської місцевості це рідкісне явище, тим паче, з таким сучасним обладнанням.

Крім стоматолога, до роботи в амбулаторії планують залучати вузьких спеціалістів, таких як гінеколог, педіатр. Але, існує велика проблема з кадрами в сільських медичних закладах. Для того, щоб якимось чином заохотити спеціалістів, на місцях думають, що можна запропонувати лікарям.

-Звісно, шукаємо медичні кадри, тому що на селі це дійсно проблема. Для того ми облаштовуємо квартиру, щоб лікар жив на місці і це було додаткове для нього благо, - додав Дмитро Гурєєв.

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

В цьому селі це єдиний медичний заклад. Йому будуть підпорядковуватися два пункти здоров'я в сусідніх селах. Ця амбулаторія буде обслуговувати 6 населених пунктів.

- В нашій громаді є 4 амбулаторії, 7 пунктів здоров'я, 1 амбулаторія, яка побудована «з нуля» в селі Глеюватка дякуючи президентській програмі «Здоров'я нації».

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО, фото-6

Поки не завершився ремонт, люди обслуговувалися тут, але були неналежні для цього умови - більше 20 років не було жодного ремонту - ні капітального, ні косметичного. До ремонту в амбулаторії текла покрівля, сипалась штукатурка, були пошарпані стіни, жодного утеплення.

-Тому, була нагальна потреба це зробити, - зазначив Дмитро Гурєєв.

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО, фото-7

Сергій Лисак, оглянувши відремонтовану амбулаторію в Глеюватській ОТГ, зазначив, що був приємно здивований ремонтом, який зробили в приміщенні.

-Розумію проблематику безпосередньо по лікарям, яких не вистачає. Але зараз в регіоні фактично знаходиться майже 400 тисяч переселенців, думаю, ми знайдемо відповідних лікарів, бо до амблаторії зараз додається ще й місце мешкання, де проживатимуть лікарі.

За словами Дмитра Гурєєва, в Глеюватській ОТГ цього року планують відремонтувати ще два медичні заклади - в селі Червоному та в селі Недайвода, де своїми силами планують зробити ремонт і створити сучасну амбулаторію.

- Другу відремонтовану амбулаторію ми будемо здавати вже, думаю, в травні. Це Червоненський старостинський округ, де все робиться завдяки обласній програмі. В Недайводському старостинському окрузі буде реконструкція амбулаторії. Зараз роблять проєкт і в цьому році планують завершити, - повідомив Дмитро Гурєєв.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

«Коли ми об'єднані, то ми можемо зробити гарно і більше»: як в Криворізькому районі відновлюють медзаклади, - ФОТО, ВІДЕО, фото-14
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #КриворізькийРайон #військоваАгресіяРФ #амбулаторія #ремонтАмбулаторії #СергійЛисак #ЄвгенСитниченко #ДмитроГурєєв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...