• Головна
  • У Криворізькому районі підбили підсумки 2022 року – року з початку повномасштабного вторгнення, - ФОТО
13:40, 26 лютого 2023 р.

У Криворізькому районі підбили підсумки 2022 року – року з початку повномасштабного вторгнення, - ФОТО

У Криворізькому районі підбили підсумки 2022 року – року з початку повномасштабного вторгнення, - ФОТО

Як пережили громади Криворізького району 2022 рік, розповів начальник Криворізької РВА Євген Ситниченко:

-2022 рік повинен був бути роком розвитку і дуже багато було планів щодо розбудови нашого району. Рік повинен був початися з масштабного будування, але, на превеликий жаль, після масштабного вторгнення російської федерації на нашу територію, всі ці плани були зруйновані і Криворізький район був переналаштований на іншу роботу. З самого ранку і протягом всього дня було проведено десятки нарад з різними представниками і потужних наших підприємств, і з сільгоспвиробниками, з силовими структурами, з військовими і вже були розмови не про розбудову, а про те, як захистити нашу територію.

Євген Ситниченко зазначив, що мешканці Криворізького району, представники влади, представники сільгосппідприємств, стали в один стрій і почали працювати на захист нашого краю.

-Завдяки командній роботі, адже хтось один цього б не зробив, завдяки дружній роботі ми згуртувалися і почали працювати. Не було жодного підприємства, яке б не взяло участь в обороні міста і району і завдяки цій командній роботі ми впоралися з цієї нелегкою задачею, збудувавши не одну лінію фортифікаційних споруд оборони району, які витримали натиск цих російських загарбників. Ми зберегли свою територію, своє місто.

Начальник Криворізької РВА додав, що в цей тяжкий воєнний час комбінати не працювали на повну потужність.

-Жоден комбінат не зупинився, жодне підприємство району не зупинилося. Як би не було тяжко, але вони зберегли робочі місця, люди отримували зарплату, хоч і не в повному обсязі.

Євген Ситниченко нагадав, що з квітня місяця почались обстріли території Криворізького району, так як він межує з Херсонською областю.

-У нашій громаді Апостолівська, Зеленодольська, Широківська, Карпівська найбільше постраждали від обстрілів російських військ. Ці обстріли щоденні продовжувалися майже півроку. За цей період було дуже багато зруйнованих приватних будинків - більше ніж 600 будинків було зруйновано і частково пошкоджено. Було зруйновано майже 6 навчальних закладів – в Апостолово повністю зруйновано 3 заклади, у населеному пункті Велика Костромка навчальний заклад також зруйнований від прямого попадання російської ракети.

Крім закладів освіти зазнали руйнувань і сільгосппідприємства, деякі підприємства вщент зруйновані, їх неможливо відремонтувати.

-Незважаючи на всі ці обстріли, вони продовжували роботу в полях, здійснювали сільгоспроботи на своїх полях і в кінці червня, коли пішли жнива, ворог продовжував обстрілювати поля навмисно. Незважаючи на це, наші сільгоспвиробники зібрали врожай.

Сотні разів були обстріляні лінії електропостачання в Криворізькому районі. Співробітники РЕС разом з представниками ДСНС і з представниками поліції виїжджали на місце обстрілів, знешкоджувати ці аварійні ситуації, ремонтували всі ці лінії електропередач.

-Були випадки, коли під час таких ремонтних робіт машини співробітників РЕС і ДСНС потрапляли під обстріли, але стійко продовжуючи свою роботу, вони ремонтували лінію електропостачання.

Євген Ситниченко додав, що ремонтувались також після обстрілів і труби водопостачання, і газопостачання.

-Людям була надана вся ця необхідна інфраструктура і вона працювала. Знову ж таки, завдяки командній роботі, бо ніхто один не виходив, ми виходили всі разом, дружно і вирішували ці питання.

Начальник РВА повідомив, що на превеликий жаль, протягом року, є загиблі в результаті обстрілів, ще майже 80 чоловік зазнали поранень від цих обстрілів.

-Але життя триває і кожен мешканець Криворіжжя після кожного такого обстрілу мужнішав і намагався зробити більше для Збройних сил. В кожній громаді створено такі волонтерські хаби, які виготовляють різні сітки, збирають продукти харчування, різні засоби, які потрібні для Збройних сил України. На початку весни, коли на нашому напрямку стояло більше ніж 11 тисяч військовослужбовців, сільгоспвиробники і громади району забезпечували харчуванням і забезпечували розташуванням наших військових на вашому напрямку. Всі це робили на такому патріотизмі, що виконано було всі завдання і ми бачили цей результат.

Євген Ситниченко повідомив, що за рік через Криворізький район та місто пройшло більше ніж 100 000 ВПО.

- Всім була надана вся необхідна допомога - що стосується медичного обслуговування, що стосуються розташування, психологічна допомога, продукти харчування, одяг.

Начальник Криворізької РВА подякував також нашим закордонним партнером, які підставити своє плече в тяжку хвилину.

- Найперші прийшли на допомогу наші польські друзі. Протягом тижня після початку повномасштабного вторгнення були перші представники держави Польща, які привезли першу гуманітарну допомогу для наших людей і внутрішньо переміщених осіб і по сьогоднішній день вони регулярно допомагають нашому району.

- Тільки разом ми витримали, тільки завдяки командній роботі маємо такий гарний результат - ми витримали, зберегли свою територію Криворізького району. На превеликий жаль, війна ще не закінчилась. Ще дуже багато роботи щодо відновлення зруйнованих будівель, щодо допомоги сусіднім нашим областям. Коли Збройні сили України звільніть ці території, ми також будемо здійснювати заходи щодо відбудови цих територій, ніхто наодинці не залишиться. Ми – українці, одна велика родина, яка переживе всю цю незгоду. Перемога буде за нами в 300 %!

У Криворізькому районі підбили підсумки 2022 року – року з початку повномасштабного вторгнення, - ФОТО  , фото-1

Начальник Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області полковник поліції Володимир Васильєв зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, на поліцію були покладені дуже важливі функції.

-Жоден з працівників поліції не втік, всі залишились на місцях і продовжували виконувати свій обов'язок. Це стосується і Зеленодольска, і Апостолового, і Софіївки, і Інгулецького району, тобто там, де ворог підходив дуже близько.

Володимир Васильєв додав, що поліція несла службу на блокпостах, взяли під охорону об'єкти критичної інфраструктури, складські приміщення. Крім того, вели боротьбу з колаборантами, які підтримували «русій мір». Також поліцейські постійно приймали участь в евакуації наших громадян з Херсонської області,надавали їм допомогу.

-Ми і зараз продовжуємо нести службу у посиленому варіанті, - додав начальник КРУП.

Володимир Васильєв повідомив статистичні дані за минулий рік: до Єдиного реєстру досудових розслідувань зареєстровано 4891 кримінальне провадження що на 37,4 % менше, ніж за аналогічний період 2021 року .

- Хочу зауважити, що це стало можливо завдяки воєнній агресії, завдяки тому, що громадяни почули поліцію і розуміли, що суспільству треба згуртуватись в цей тяжкий час.

Було розкрито 19 вбивств.

Зареєстровано 37 фактів нанесення тяжких тілесних ушкоджень. 10 із них зі смертельним наслідком. Всі розкриті.

Більше ніж в 2 рази зменшилась кількість розбійних нападів - із 18 до 8.

Майже в 2 рази зменшилась кількість пограбувань - з 146 до 78. Розкрито 94 % таких злочинів.

Майже в 3 рази зменшилась кількість крадіжок - з 3535 до 1269. Розкрито 75 % таких злочинів.

Розкрито 236 крадіжок з 265 квартирних, що складає 90 %.

Встановлено 257 осіб за скоєння шахрайства.

Майже в 3 рази зменшилась кількість злочинів із незаконного заволодіння транспортними засобами.

У 2 рази зменшилась кількість хуліганства.

Задокументовано 124 факти незаконного поводження зі зброєю. Повідомлення по цим злочинам підозра 100 особам. Проведено 4 оперативних закупівлі зброї. Вилучено 145 одиниць зброї, з якої 95 – вогнепальна, 50 - холодна зброя. 11000 патронів, 109 інших боєприпасів,147 гранат.

До кримінальної відповідальності притягнуто збувачів наркотичних засобів по 202 злочинам зареєстрована 240 фактів збуту наркотичних засобів. Проведено 37 оперативних закупівлі, ліквідовано дві нарколабораторії. Вилучена велика кількість наркотичних засобів

Припинена діяльність злочинної групи із шести осіб, які займалися вирубкою лісових насаджень на території району та міста.

Розкрито 14 злочинів пов'язаних з колабораційною діяльністю.

У період з 24 02 по 31.12. на території обслуговування зафіксовано 283 ракетних обстрілів. За кожним фактом були виїзди слідчої групи. Проводилося фіксування, документування та збирання доказової бази військових злочинів російської федерації.

На обладнаних блокпостах перевірено більше 1 200 000 транспортних засобів, більше ніж 2 100 000 осіб.

Володимир Васильєв зазначив, що випадків мародерства, як такого, взагалі не було зафіксовано на території Кривого Рогу та Криворізького району.

Начальник поліції додав, що за інформацією, якою він володіє, на території району чи міста Кривий Ріг ДРГ не було.

За словами начальника КРУП, нестачі кадрів в нього немає.

У Криворізькому районі підбили підсумки 2022 року – року з початку повномасштабного вторгнення, - ФОТО  , фото-2

Т.в.о. начальника Криворізького районного управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Олег Січкарук зазначив, що 2022 рік був дуже складний.

- З 24 лютого 2022 року всі підрозділи Криворізького району були переведені на посилений варіант несення служби, який залишається і сьогодні. На початку весни і майже до літа чергування здійснювались добу через добу. Зараз вже трошки легше і тепер чергування добу через дві доби, через три. Основним завданням нашої служби як було, так і залишається, рятування людей, допомога людям, гасіння пожеж, ліквідація надзвичайних ситуацій, яких з обстрілами Криворізького району стало значно більше. Збільшилась дуже кількість пожеж саме в екосистемах, особливо влітку, коли ранні зернові вже були стиглі і касетними боєприпасами обстрілювали і вигорали просто гектари.

Олег Січкарук додав, що за 2022 рік в районі було майже 3700 виїздів, із них майже 2000 - на пожежі. Збільшилась кількість пожеж і в житловому секторі. Також були пожежі на транспорті і допомога іншим службам. Майже тисячу разів рятувальники виїжджали на допомогу як службі «103», так і «102».

Внаслідок пожеж загинула в 2022 році 27 осіб, з них одна дитина. Була травмована 21 доросла людина та одна дитина.

Врятовано на пожежах в 2022 році 13 осіб.

В Криворізькому районі в минулому році потонули на водоймах 12 людей, серед яких одна дитина.

Залишається багато роботи для піротехнічних підрозділів.

-Більше 4,5 тисяч боєприпасів було знешкоджено в Криворізькому районі і відсотків 80, мабуть, це були касетні елементи. Залишається велика кількість вибухонебезпечних предметів, які поросли травою, їх не було видно, а коли почались дощі, опади, то замаскувати їх під ґрунт. Тому, мабуть, ми ще не скоро зможемо вільно пересуватися ґрунтовими дорогами та лісосмугами, але робота продовжується.

Олег Січкарук нагадав українцям, що якщо вони побачили якийсь незнайомий предмет, то краще до нього навіть не наближатися, а одразу зателефонувати «101» або «102» щоб спеціалісти дали оцінку цьому незнайомому предмету.

У Криворізькому районі підбили підсумки 2022 року – року з початку повномасштабного вторгнення, - ФОТО  , фото-3

Начальник Криворізького відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб у Дніпропетровській області Євгеній Кретов зазначив, що Управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області весь 2022 рік працювали постійно, безперебійно.

-Як ви розумієте, зі збільшенням потоку переселенців, у нас майже в п'ять разів збільшилась кількість звернень щодо видачі реєстраційного номера облікової картки платника податків або, як ми звикли казати, ідентифікаційного коду. Тому що ви ж розумієте, люди вибирались з окупованої території, вони могли не брати з собою документи, адже рятували своє життя.

Євгеній Кретов подякував аграріям, які змогли зібрати врожай, не дивлячись на небезпеку, і завдяки їм, надходження в громади виконані і навіть перевиконані в порівнянні з 2021 роком.

-Функції, які були покладені на Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області виконувались в повному обсязі і жодного дня не було такого, щоб вони не працювали або не надавали послуги. Ми завжди працюємо з нашими адміністраціями, роз'яснюємо зміни в законодавстві, які відбуваються. Також були розглянуті звернення власників підприємств, які зазнали втрат, щодо їх можливості або неможливості сплатити податкове зобов'язання. Ми постійно працюємо з Криворізького районною військовою адміністрацією в тандемі. Ми допомагаємо наповнювати бюджет громад району, а також надавати адміністративні послуги мешканцям наших громад.

У Криворізькому районі підбили підсумки 2022 року – року з початку повномасштабного вторгнення, - ФОТО  , фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #КриворізькийРайон #військоваАгресіяРФ #рікВійни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...