• Головна
  • У Кривому Розі вимагають продовжити дерусифікацію вулиць, але демократично і законно, - ПЕТИЦІЯ
20:30, 6 лютого

У Кривому Розі вимагають продовжити дерусифікацію вулиць, але демократично і законно, - ПЕТИЦІЯ

У Кривому Розі вимагають продовжити дерусифікацію вулиць, але демократично і законно, - ПЕТИЦІЯ

У Кривому Розі вимагають продовжити процес зміни топонімічних назв, для чого розробити відповідне положення, а до комісії (робочої групи) зі зміни топографічних назв, об'єктів топоніміки долучити не лише представників виконкомів та посадовців міськради, а й представників наукових, науково-дослідницьких, історичних, громадських та інших установ, підприємств та організацій.

На сайті Криворізької міської ради зареєстрована петиція «Зміна назв об'єктів топоніміки. Положення. Комісії» авторства Тетяни Мельниченко.

«У Кривому Розі.. спостерігаємо наявність об’єктів топоніміки, які мали бути змінені у першу чергу, саме:

пр. Ю.Гагаріна

вул. О.Пушкіна

вул. М.Лермонтова

парк ім. Юрія Гагаріна

Ми, підписувачі даної петиції вимагаємо від Криворізької міської ради, відповідно до нижче зазначених нормативно-правових актів, запустити процес та/або продовжити зміни топонімічних назв», - йдеться у петиції.

При цьому криворожанка просить депутатів врахувати, що громадськість бачила «суперечливу» позицію Криворізької міської ради, котра відверто не враховувала думку містян, озвучену під час громадських слухань.

Тому, для врахування думки містян необхідно провести відкритий процес зміни топонімічних назв, вважає Тетяна Мельниченко. 

Для цього вона пропонує:

1. Розробити Положення про зміну топографічних назві у м. Кривий Ріг, єдине для всіх районів міста, з описом процедур отримання пропозицій від громадськості, обговорення пропонованих назв на громадських обговореннях, особливостей проведення громадських обговорень в період дії воєнного стану. 

2. У разі створення комісії зі зміні топографічних назв, об'єктів топоніміки та/або продовження роботи тимчасової робочої групи щодо перейменування топонімічних назв, долучити до комісії (групи) не лише представників виконкомів та посадовців КМР, а і представників наукових, науково-дослідницьких, історичних, громадських та інших установ, підприємств та організацій.

3. У першу чергу у найскоріший термін змінити назви топонімів з десяти найбільш поширених «російських» урбанонімів, які рекомендуються експертною радою Міністерства культури та інформаційної політики України до перейменування.

«Зміна назв об’єктів топоніміки для подолання наслідків русифікації, насамперед, має стимулювати розвиток інклюзивного гуманітарного і культурного середовища, наповнюючи його власним унікальним ціннісним змістом. Тому доречно при обиранні назв у першу чергу керуватися:

Законом України «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті» № 314-VIII від 09.04.2015

Рекомендаціями Експертної ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму Міністерства культури та інформаційної політики.

«Розширеним рекомендованим списком імен видатних творців, дослідників і популяризаторів української мови, пропонованих для увічнення в географічних назвах та об’єктах топоніміки» від 27.06.2022 року, який був упорядкований Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем у співпраці з провідними установами Національної академії наук України», - вважає Тетяна.

У петиції вона наголошує, що «особливо важливим є увічнення осіб, які внесли вагомий внесок у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України, здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини, зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя».

Авторка петиції також підготовила для місцевих депутатів нормативно-правову базу з порушеного питання.

Читайте також: Нащадки (НЕ) спитають: як Криворізька міська рада частково дерусифікувала місто, - ВІДЕО.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #дерусифікація #перейменування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...