• Головна
  • "Важлива передумова для виявлення корупціонерів": українці підписали петицію з вимогою відновити декларування статків посадовців та депутатів
09:50, 3 лютого

"Важлива передумова для виявлення корупціонерів": українці підписали петицію з вимогою відновити декларування статків посадовців та депутатів

"Важлива передумова для виявлення корупціонерів": українці підписали петицію з вимогою відновити декларування статків посадовців та депутатів

Петиція з вимогою відновити декларування статків посадовців та депутатів набрала 25 тисяч підписів, після чого її зобов’язаний розглянути президент країни Володимир Зеленський.

На сайті президента України 30 січня була опублікована петиція з вимогою відновити декларування статків посадовців та депутатів. автор петиції - виконавчий директор «Центру розвитку міст» та активіст «Автомайдану» Олексій Гриценко. 

"Поки українські воїни віддають життя за батьківщину, серед чиновників лишаються ті, хто дозволяє собі займатися корупцію. Під час війни держава має швидко виявляти та карати таких осіб. Як це сталося із затриманим НАБУ і, як наслідок, звільненим заступником міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України та багатьма іншими чиновниками, які стали фігурантами антикорупційних розслідувань за останній час", - зазначив у петиції Олексій Гриценко. 

Автор петиції додав, що важлива передумова для виявлення корупціонерів – відновлення електронного декларування публічних службовців:

"Свого часу запровадження електронного декларування публічних службовців стало одним із найбільших успіхів антикорупційних реформ в Україні. Завдяки цьому антикорупційні органи та громадськість змогли виявити десятки службовців із незаконно набутими статками.

Втім, з березня 2022 року публічні службовці в Україні звільнені від обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Поки минає перший місяць 2023 року, публічні службовці не подали майнові декларації навіть за 2021 рік.

Наразі це рішення є необгрунтованим. Адже для переважної більшості публічних службовців немає об’єктивних перешкод для подання декларацій: вони не перебувають на лінії фронту, боронячи державу, й мають змогу заповнити інформацію про свої доходи і статки.

Відновивши декларування, влада продемонструє свою нетерпимість до проявів корупції під час воєнного стану. Усі, хто на своїх посадах у часи війни дозволяє собі красти державні кошти, а не працювати для перемоги держави, – мають бути виявлені та понести відповідальність. Подані декларації службовців допоможуть у цьому.

Рішення про поновлення обов’язку декларування лише зміцнить довіру суспільства до державної влади, а також довіру міжнародних партнерів. Це є критично важливим для збереження держави та перемоги України у війні.

Закликаю Президента України Володимира Зеленського підтримати відновлення обов’язку подання декларацій в умовах воєнного стану". 

За кілька днів петиція набрала необхідні 25 тисяч голосів і тепер її зобов’язаний розглянути президент України Володимир Зеленський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #військоваАгресіяРФ #боротьбаЗКорупцією #декларації #чиновники #депутати #петиція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...