• Головна
  • Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО
14:30, 28 січня

Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО

Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО

Після початку широкомасштабного збройного вторгнення росіян у Криворізькому районі активізувались ініціативи щодо поширення осередків Православної Церкви України. Раніше ми писали вже про переходи кількох парафій УПЦ МП до ПЦУ, які відбулися весною 2022 року. Зараз важливу роль у підтримці ініціатив людей відіграє створення Криворізького благочіння ПЦУ. Днями з благочинним Криворізького району - протоієреєм Максимом Крилачем зустрівся начальник Криворізької військової адміністрації Євген Ситниченко. Під час цієї зустрічі були присутні і представники місцевих медіа.

Про це повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку.

Зустріч з отцем Максимом відбулась у храмі святого Апостола Фоми в селі Червоному. Тут парафіяни в кінці березня 2022 року вирішили, що не можуть надалі перебувати у церкві, яку пов'язують з московським патріархатом, тож прийняли рішення про перехід до Помісної Православної Церкви України.

За словами Євгена Ситниченка, ситуація щодо церкви на території Криворізького району спокійна, влада повністю розуміє нагальність цього питання та має взаємодію з усіма громадами.

Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Зараз на території Криворізького району функціонує близько 10 парафій ПЦУ. Начальник районної військової адміністрації повідомив про налагодження контактів зі священнослужителями ПЦУ та сприяння їм у вирішенні нагальних питань, пов'язаних з розбудовою цієї церкви. Зокрема, нещодавно виділено два приміщення для парафіян - у Новопіллі та Лозуватці. Також Євген Ситниченко наглосив на відсутності перешкод і перепон для відкриття храму ПЦУ у селі Вльному.

Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Водночас у день візиту начальника Криворізької військової адміністрації до храму в селі Червоне йшлося і про стосутнки між державою і церквами в умовах ризиків для державності України. Адже це питання зараз набуло особливої актуальності. Так, минулого року Рішенням Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики (Протокол № 94 від 15.06.2022р.) затверджені Рекомендації слухань у Комітеті на тему: «Про загрози національній безпеці України, пов’язані з діяльністю релігійних організацій, що мають керівні центри на території держави-агресора» (30 травня 2022 року). Серед іншого, у цих Рекомендаціях йдеться про те, що:

"Держава утримується від втручання у питання віри, переконань або внутрішньої організації релігійної спільноти. Однак, якщо інтереси релігійної організації або громади, яка дотримується певних переконань, суперечать національній безпеці, громадським (суспільним) інтересам, держава повинна ретельно зважувати інтереси, приділяючи увагу всім факторам, поважаючи незалежність релігійних організацій, крім випадків, коли їхня незалежність може заподіяти прямої чи опосередкованої шкоди безпеці суспільства та держави. Це витікає з Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка містить «обмежувальне положення», що дозволяє обмеження релігійних проявів, які «передбачені законом і необхідні у демократичному суспільстві в інтересах громадської безпеки, для охорони громадського порядку, здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб».

Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Відповідаючи на запитання нашого кореспондента, Євген Ситниченко запевнив, що державні органи відповідно до своїх повноважень здійснюють моніторинг у сфері дотримання чинного законодавства у сфері забезпечення свободи совісті та віросповідання та законно реагують на виклики чи ризики для безпеки держави, коли такі виникають. Водночас посадовець наголосив на тому, що якщо бажання людей щодо реалізації своїх прав на свободу совісті та віросповідання не виходять за межі законодавчого поля, то влада всіляко сприяє тому, аби люди мали змогу реалізувати свої права.

У спілкуванні з отцем Максимом представники медіа цікавились тим, як відбувся перехід парафій з УПЦ МП до ПЦУ, як це було сприйнято громадами населених пунктів, які зміни відбулися у парафіях після переходу до ПЦУ, яка ситуація у районі зараз - скільки існує парафій УПЦ МП та скільки ПЦУ.

Протоієрей Максим Крилач зауважив, що, на сьогодні на території Криворізького району функціонує понад 50 парафій УПЦ МП, тоді як парафій ПЦУ всього близько 10 (у межах старого адміністративного поділу - всього 7). Однак ситуація змінюється, адже після агресії російської федерації люди на місцях ініціюють поширення структур Православної Церкви України, як не державної, але державницької структури. Отець Максим розповів про плани щодо відкриття парафій у Лозуватці, Новопіллі та Вільному і подякував районній військовій адміністрації за сприяння у вирішенні питання, пов'язаного з виділенням приміщень для парафій.

Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

На окремих моментах діяльності парафії святого Апостола Фоми зупинились парафіянки Тетяна Мерзлякова і Ольга Скочинська. Вони зазначили, що після переходу парафії до ПЦУ кількість парафіян у громаді значно збільшилась, окрім літніх людей до храму приходить молодь, також до храму приходять переселенці, котрі прибули з окупованих територій.

Обидві жінки з великою любов'ю говорили про місцевий храм. Серед іншого, вони звернули увагу гостей, на те, що богослужіння у них звершуються рідною українською мовою. А ще після того, як їхня парафія перейшла до ПЦУ, у храмі з'явилося багато українських вишитих рушників, які сюди приносять люди. Тут можна побачити вишиті рушники з різних регіонів України.

У день візиту начальника Криворізької РВА та журналістів до храму святого Апостола Фоми протоієрей Максим Крилач також звершив молебень за спочилими захисниками України та усіма жертвами російської агресії в Україні. 

Усі присутні спільно помолилися ха Україну та за Пермогу.

Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

Цього ж дня отець Максим та Євген Ситниченко подивились приміщення у одній з лікарень, у якому планується невдовзі відкрити храм ПЦУ.

Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО, фото-6

Зазначимо, що на момент підготовки цього матеріалу стало відомо, що комунальне приміщення, яке прихильники ПЦУ у селі Вільному розглядали як можливе для відкриття у ному храму, не може бути надане під церкву, оскільки не має окремого входу і використовується будинком культури для роботи з дітьми. Про це нашому кореспонденту повідомив отець Максим. Водночас, за його словами, влада Лозуватської ОТГ пообіцяла, що надаватиме приміщення для представників ПЦУ у дні проведення ними певних заходів.

Також священник наголосив на погану стані будівлі дитячого садочка у Лозуватці, який виділено під функціонування храму ПЦУ. Ця будівля потребує значних фінансів та людської праці. Отець Максим сподівається, що створити гарні умови для роботи храму церква і парафіяни зможуть у співпраці  і з місцевою владою та з усіма громадянами, котрі небайдужі до ролі Помічної Правослдавної Церкви України. 

Як на Криворіжжі розбудовують Православну Церкву України: за результатами зустрічі представників ПЦУ та РВА, - ФОТО, ВІДЕО, фото-11

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #духовнийФронт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...