• Головна
  • Криворіжців закликали зробити ТРИ КРОКИ для повернення азовця АРТЕМА ГОНДЮЛА з полону, - ФОТО
19:30, 27 січня

Криворіжців закликали зробити ТРИ КРОКИ для повернення азовця АРТЕМА ГОНДЮЛА з полону, - ФОТО

Криворіжців закликали зробити ТРИ КРОКИ для повернення азовця АРТЕМА ГОНДЮЛА з полону, - ФОТО

У четвер, 26 січня, біля Довгинцівського райсуду Кривого Рогу відбулась акція "Поверніть Артема Гондюла!", до участі у якій долучилися рідні полоненого  бійця та небайдужі мешканці.

Про це повідомляє сайт 0564.

Учасники акції виголошували гасла "Поверніть Героїв Маріуполя додому!", "Свободу полоненим!", "Артем Гондюл, ми з тобою!". 

Криворіжців закликали зробити ТРИ КРОКИ для повернення азовця АРТЕМА ГОНДЮЛА з полону, - ФОТО, фото-1

До присутніх на акції звернувся колишній полонений, учасник бойових дій Володимир Фомицький, який повідомив про існування проблеми:  «Червоний хрест» не визнає Артема військовополоненим. Він запропонував зателефонувати на «гарячу лінію»  організації та залишити повідомлення з наступним текстом:

«Гондюл Артем Сергійович,  11.10.82 року народження, приймав участь в обороні міста Маріуполь. 6 квітня був отримав уламкове поранення тазу. Був доставлений з пораненням на територію металургійного комбінату «Азовсталь». Він потребував оперативного втручання, але в умовах «Азовсталі» це було неможливо. Тому належної медичної допомоги досі не отримав і досі залишається з уламком в тазу. 

16 травня 2022 року він отримав наказ вищого військового керівництва України евакуюватися заради збереження життя з територію комбінату «Азовсталь». Пізніше виявилось, що евакуація з комбінату «Азовсталь» - це ворожий полон, що підтверджується інформацією ЗМІ, військовою частиною та Артем особисто повідомив про це свою дружину Анастасію Гондюл.

Під час терористичного акту,  здійсненого у ніч з 28 на 29 липня 2022 року російськими окупаційними військами в 120 Волноваській колонії в смт Оленівка Донецької області (Україна), відповідно до списків наданих російською федерацією, отримав поранення.

11 серпня 2022 року в прямому ефірі з лікарні в місті Донецьк він особисто надавав інтерв’ю журналісту телеканалу «росія 24».

Звільнений з полону 21 вересня 2022 року ротний командир дав свідчення, що в останній раз бачив Артема в 120-й Волноваській колонії  в смт Оленівка Донецької області (Україна) в липні 2022 року.

Всі ці дані знаходяться у відкритій справі ПРЄ 103337.

Вимагаємо підтвердження міжнародної місії «Червоного хреста» щодо Гондюла Артема Сергійовича,  11.10.82 року народження, як військовополоненого, який утримується ворожою стороною».

Криворіжців закликали зробити ТРИ КРОКИ для повернення азовця АРТЕМА ГОНДЮЛА з полону, - ФОТО, фото-2

На думку Володимира Фомицького, якщо до «Червоного хреста» з приводу Артема зателефонують не тільки присутні на акції, а також інші небайдужі громадяни, то перед організацією постане питання про визнання його військовополоненим.

- Оскільки «Червоний хрест» не може знайти Артема, а росіяни його в списки не включають, то ще є другий крок. Згідно з Женевською конвенцією, кожен військовополонений має право отримувати листи від друзів та членів родини. Також він має право написати і відправити лист, - повідомив Володимир Фомицький.

Для написання листа є певні рекомендації: 

1. Згідно з Женевськими конвенціями держава-одержувач має право цензурувати листи, тому рекомендуємо зміст листів робити політично нейтральним, не надавати оцінку військовим діям чи політичній ситуації, а також не передавати інформацію, що може нашкодити українським військовим. 

2. У листах можна написати про сімейні новини, вкласти дитячі малюнки і всіляко підтримувати військовополоненого, 

3. Не слід у листах повідомляти ваше місце проживання, номери телефонів, електронні адреси, інші дані, які можуть бути використані для ідентифікації осіб. Адресу проживання слід зазначати лише на зовнішньому конверті, як описано на зображенні. 

 4. Важливо правильно підписати та запакувати ваш лист. Це пришвидшить та спростить передання листа вашій близькій людині. 

 ПРАВИЛА ПАКУВАННЯ ТА ПІДПИСАННЯ ЛИСТА: 

 Для відправки листа вам слід підготувати два конверти: внутрішній (меншого розміру) та зовнішній (більшого розміру). Ретельно слідуйте правилам підписання листа.

Є ще один крок. 

В Україні працює робоча група ООН з насильницьких чи недобровільних зникнень, яка створила формуляр для повідомлення про осіб, які зникли безвісти. Його  заповнили разом з рідними Артема. Вам необхідно скачати прикріплений текстовий документ, відкрити та заповнити 4 і 5-й пункт, зберегти документ та відправити на електронну адресу робочої групи [email protected]

Володимир розповів присутнім про іспанського волонтера, який жив у Херсоні. Після окупації міста, він потрапив у полон. Наразі стало відомо його місцезнаходження і його повинні скоро визволити з полону. З групою, яка займалась пошуками волонтера, криворізькі активісти встановили контакт, щоб ті могли порадити ще кроки, які допоможуть повернути Артема з полону.

Криворіжців закликали зробити ТРИ КРОКИ для повернення азовця АРТЕМА ГОНДЮЛА з полону, - ФОТО, фото-3

До присутніх також звернувся активіст Антон Кравченко.

- Сьогодні ми тут зібрались, щоб виконати свій громадський обов’язок перед нашими воїнами, котрі зараз через трагічні обставини знаходяться в полоні.  Це один з головних обов’язків кожного громадянина України зробити все можливе для людей, які пішли захищати нас і нашу країну і опинились в полоні,  аби вони нарешті опинились на волі. Сьогодні ми зібрались через одного з «Захисників Азовсталі», Героя «Азову» – Гондюла Артема.

Ми розробили декілька кроків, щоб  швидше повернути його додому:

1) Телефонний дзвінок до «Червоного хреста».

2) Відправка листа Артему, щоб він знав що на нього тут чекають.

3) Відправка листа «ООН».

Всі охочі можуть зробити ці прості кроки, які можуть пришвидшити повернення Артема Гондюла з російського полону.

Криворіжців закликали зробити ТРИ КРОКИ для повернення азовця АРТЕМА ГОНДЮЛА з полону, - ФОТО, фото-11

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна
10,5
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
На восьмом году российско-украинской войны Российская Федерация продолжает эскалацию военного конфликта, стянув к границам нашей страны многотысячную армию и военную технику. Украинское государство стремится разрешить конфликт дипломатическим путём. Сторону Украины в этом конфликте приняли все цивилизованные страны.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...