• Головна
  • Мобілізація в Україні: коли має бути розроблений порядок взяття на облік тих, хто виїхав з країни
16:58, 18 січня

Мобілізація в Україні: коли має бути розроблений порядок взяття на облік тих, хто виїхав з країни

Мобілізація в Україні: коли має бути розроблений порядок взяття на облік тих, хто виїхав з країни

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. У цей час повістки отримують військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років.

Коли має бути розроблена процедура взяття на облік тих, хто виїхав з країни, пише «Дзеркало тижня».

Видання зазначає, що наприкінці 2022 року Кабмін затвердив нові правила військового обліку в Україні, ухваливши постанову №1487. Відповідно до них військовозобов'язаних чоловіків зобов'язують повертатися з-за кордону, якщо вони не мають відстрочки, а також регулярно особисто подавати свої облікові дані до ТЦК.

Також відтепер дипустанови будуть вести військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком.

Юрист-волонтер Гарячої лінії Асоціації правників України з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом, помічник адвоката АТ «ЮК «АРЕС» Євген Промський в ексклюзивному коментарі виданню розповів, хто має розробити процедуру взяття на військовий облік тих, хто виїхав за кордон, та коли варто її чекати.

«Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 зазначено, що відповідно до частини п'ятої статті 33 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” Кабінет Міністрів України постановляє:

Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою здійснити перегляд та приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність до цієї постанови.

Таким чином, процедура взяття на військовий облік тих, хто виїхав за кордон, має бути розроблена протягом 6 місяців, починаючи з 05.01.2023».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #новини #0564ua #війна #мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
На восьмом году российско-украинской войны Российская Федерация продолжает эскалацию военного конфликта, стянув к границам нашей страны многотысячную армию и военную технику. Украинское государство стремится разрешить конфликт дипломатическим путём. Сторону Украины в этом конфликте приняли все цивилизованные страны.
Оголошення
live comments feed...