• Головна
  • Що таке клієнт-центрована терапія?
Новини компаній
09:12, 29 грудня 2022 р.

Що таке клієнт-центрована терапія?

Новини компаній

Клієнт-центрована терапія користується великою популярністю, оскільки вона стала справжнім відкриттям у психології. Вона була започаткована психологом Карлом Роджерсом, який не використовував медицину як важливу частину роботи. Раніше вважалося, що пацієнти отримували діагнози, а фахівець на підставі їх призначав лікування. Але Роджерс змінив підхід, оскільки вважав, що клієнт є головною ланкою в терапії. Важливо, щоб під час терапії у клієнта створилися довірчі відносини, що дозволить розкрити свій потенціал.

Психолог зможе оцінити та знайти мотиви поведінки людини, без особистісних інтерпретацій. Роджерс думав, що кожна людина має щось хороше. Тобто навіть злочинці мають причини, які привели їх до того, що вони опинилися у в'язниці. По суті, метод дозволяє знайти своє «Я» і подивитися на світ по-іншому.

Що таке клієнт-центрована терапія?, фото-1

Психологічні особливості

Кожна людина має своє сприйняття себе та інших. Коли почуття починають йти проти людини та її особистості, вона починає зберігати своє мислення і намагається не допустити зв'язку з реальністю. Наприклад: «Не можна дозволяти собі голосно кричати на людину, тому що це говорить про мою невпевненість, а ти не повинна такою бути». Через це починають виникати заперечення своєї особистості і формуватися інше сприйняття. Якщо виникне конфлікт особистого з дійсністю, може виникнути тривожність, страх, зміни поведінки та інше.

Важливі правила терапії

Роджерс написав кілька правил, які дозволять досягти результату від терапії:

  • Довіра до фахівця. Пацієнт повинен довіряти своєму лікареві, щоб він міг допомогти йому. Психолог уважно знайомитиметься з усіма проблемами;
  • Контакт. У ході терапії між спеціалістом і пацієнтом виникає зв'язок, який потрібний для досягнення результату;
  • Емпатія. Лікар зможе зрозуміти пацієнта та розділити його почуття. Досвід у цій сфері дозволяє розкрити особистість та помітити приховані емоції;
  • Неконгруентність пацієнта. Це стан, що провокується тривожністю. Тобто людина не може знайти відповідність між реальністю і «Я»;

Кому допоможе терапія?

Суть методу у тому, що заняття не підійдуть тим, кому потрібен директивний підхід. КЦТ передбачає, що пацієнт зможе сам знайти вирішення питання, спираючись на поради. Психологічна терапія допоможе при:

  • Проблемах із самооцінкою;
  • Тривожних станах;
  • Депресії;
  • Появі негативних емоцій;
  • Проблемах у спілкуванні з оточуючими;

Для відвідування терапії ви можете звернутись до Rozmova.me. Вибір психолога здійснюється за бажанням клієнта, тому ви зможете працювати з тим, хто вам сподобався, та зацікавив своїми вміннями. На сеансах потрібно повністю довіритися спеціалісту, оскільки це вплине на роботу. Після проходження курсу лікування, ви зможете помітити результат та зміни свого психологічного стану. КЦТ стала справжнім відкриттям у психології та вже довела свою ефективність. Тому, якщо вам потрібна допомога, звертайтесь до фахівців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...