• Головна
  • На Криворіжжі відновили міст, який було знищено в результаті ракетного удару по дамбі, - ФОТО, ВІДЕО
11:30, 21 листопада 2022 р.

На Криворіжжі відновили міст, який було знищено в результаті ракетного удару по дамбі, - ФОТО, ВІДЕО

На Криворіжжі відновили міст, який було знищено в результаті ракетного удару по дамбі, - ФОТО, ВІДЕО

В середині вересня російські війська завдали ракетного удару по місту Кривий Ріг, намагаючись знищити гідротехнічну споруду. В результаті обстрілу дамби, вода потекла з Карачунів по річці Інгулець і на наступний день дійшла до смт. Широке Криворізького району.  Через значний підйом  води, було знищено переправу, яку побудували для мешканців громади в минулому році.  Вже в середині листопада міст відбудували і тепер по ньому можна і пройти пішки, і проїхати автотранспортом.

Про це журналістам розповів голова Широківської селищної ради Олександр Кокул.

-Коли був «приліт» і зруйнував Карачунівську дамбу, дуже багато води прийшло сюди. Піднялась вода більше ніж на 3 метри, був сильний потік, і цим потоком знесло наш міст. Ми звернулись після цього до Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату, який і будував колись цей міст, і буквально через півтора місяця ви бачите вже нову переправу.

На Криворіжжі відновили міст, який було знищено в результаті ракетного удару по дамбі, - ФОТО, ВІДЕО , фото-1

За словами голови громади, переправа трошки модернізована, удосконалена.

Завдяки цій переправі мешканці смт Широке тепер мають змогу швидше переходити через річку Інгулець, не обходячи додатково 3-4 км.

-У нас смт Широке здорове, тому мешканці цього краю Широкого всі їздять на роботу на Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, до міста Кривий Ріг на Інгулець через цю переправу.

Олександр Кокул додав, що цією переправою користуються приблизно 1000 чоловік.

На Криворіжжі відновили міст, який було знищено в результаті ракетного удару по дамбі, - ФОТО, ВІДЕО , фото-2

Коли міст було зруйновано, громада звернулась за допомогою, щоб прибрати залишки зруйнованої споруди, але в Кривому Розі не було крану, який міг би це зробити. Якраз в місті були представники одеської фірми, яка будувала споруду для «Метінвеста» і в них був необхідний кран. Коли до них звернулись, фірма надала цей кран – «130-тоннік», але навіть з ним не змогли зробити те, що хотіли. Тому залишки старого мосту витягли на берег (де вони і зараз знаходяться), а потім звернулись за допомогою до ІнГОКу щоб побудувати нову переправу.

Перед тим, як розпочався процес відбудови переправи, Широківська громада своїми силами разом з місцевими фермерами більше двох тижнів прибирала сміття, яке принесло потоком води (очерет, гілки дерев та інше). Було вивезено приблизно 25-30 машин цього сміття з берегу річки біля переправи.

На Криворіжжі відновили міст, який було знищено в результаті ракетного удару по дамбі, - ФОТО, ВІДЕО , фото-3

На відновлення переправи пішов приблизно місяць. Скільки коштів витратило на відновлення переправи підприємство, голова Широківської громади не знає. За словами Олександра Кокула, значну частину техніки для відновлення мосту надавав ІнГОК.Також були долучені до процесу відбудови мосту і місцеві фермери, і місцеве житлово-комунальне господарство.

На Криворіжжі відновили міст, який було знищено в результаті ракетного удару по дамбі, - ФОТО, ВІДЕО , фото-4

Директор з капітального будівництва ІнГЗК Юрій Гавриленко зазначив, що компанія «Метінвест» давно співпрацюєте з Широківською громадою і не може бути байдужою до неї, адже жителі цієї громади є співробітниками підприємства. Тому була створена робоча група для вирішення питання відбудови переправи, до якої залучили фахівців з різних цехів.

-Наші фахівці різносторонньо розвинуті, тому ми їх зібрали і, судячи з того, який був стан зруйнованої цієї переправи, ми вже з цього спланували свої дії. Неможливо було зробити дуже швидко цю роботу, тому що нам потрібно було залучати важку техніку по черзі, тобто одразу на розчистку русла, а потім уже на саме будівництво - укладку всіх конструкцій (це і труби, і перекриття вагою до 40 тон). Тому ці роботи виконувалися протягом місяця фахівцями підприємства.

За словами Юрія Гавриленка, було залучено приблизно 20 фахівців з різних цехів, але одночасно на об’єкті працювало приблизно 10 людей. 

На Криворіжжі відновили міст, який було знищено в результаті ракетного удару по дамбі, - ФОТО, ВІДЕО , фото-5

Житель смт Широке Сергій вийшов порибалити біля переправи. Чоловік розповів, що побудували місток нещодавно.

-Так, щоб повністю можна було переїжджати, то тижні 2 тому приблизно, але точно не можу сказати.

За словами чоловіка, ця переправа важлива для місцевих мешканців.

-Ну так тут же частина Широкого, тут ходить транспорт, і сюдою проще пройти, бо так же ж треба обходити дуже багато, тому що Широке - воно ж не все по центральній вулиці, воно розкидане сильно.

Сергій і сам постійно користується цією переправою, адже їздить на роботу через неї. Працює чоловік механіком на ІнГОК.

За словами Олександра Кокула, дана переправа не стоїть на балансі Широківської громади.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #КриворізькийРайон #військоваАгресіяРФ #ракетнийУдар #дамба #Широке #ОлександрКокул
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...