• Головна
  • Рада ухвалила закон щодо захисту фінансової системи від дій росії. Що не так з законом, пояснили у ЦПК
12:45, 4 листопада 2022 р.

Рада ухвалила закон щодо захисту фінансової системи від дій росії. Що не так з законом, пояснили у ЦПК

Рада ухвалила закон щодо захисту фінансової системи від дій росії. Що не так з законом, пояснили у ЦПК

Верховна Рада України 4 листопада ухвалила в цілому закон щодо захисту фінансової системи від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України.

Про це повідомив сайт 0564.ua з посиланням на  Телеграмі народного депутата України від фракції "Голос" Ярослава Железняка.

За закон "Про внесення змін до закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо захисту фінансової системи України від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства до окремих стандартів FATF і вимог Директиви ЄС 2018/843" проголосували 316 нардепів.

Законом передбачено: 

 ⁃ недопущення до керівництва та управління суб’єктами первинного фінансового моніторингу осіб, які є громадянами рф;

 ⁃ розширення переліку високоризикових клієнтів громадянами та юридичними особами, які є резидентами рф, та/або діяльність, яких пов’язана з нею;

 ⁃ встановлення обов’язку для суб’єктами первинного фінансового моніторингу звітувати в Держфінмоніторинг про порогові операції з суб’єктами, пов’язаними з рф. 

Були підтримані правки 16,19 та 22, якими скоротил строк статусу ПЕП з довічного до 3-х років після посади.

Водночас до другого читання прибрали правку, що до високого ризику ділових відносин відносять осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Дрдамо, напередодні голосування про ризики від окремих правок, котрі внесли деякі нардепи, попереджав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, котрий у Facebook попередив народних обранців, що "окремі нардепи вирішили використати євроінтеграційний законопроект для просування шкурняка".

"Найближчими днями парламент буде голосувати в другому читанні урядовий законопроект №8008.  Він імплементує міжнародні рекомендації по боротьбі з відмиванням коштів та мав би виконати одну з вимог надання Україні статусу кандидата в ЄС.

Так от кілька депутатів подали поправки про скорочення строку перебування у статусі "національного публічного діяча": до 3-ох років після звільнення або лише коли на посаді. 

Міжнародні стандарти вимагають, щоб після звільнення політики залишалися під пильним моніторингом весь час. І саме це дуже не влаштовує окремих депутатів. 

Це поправки 16, 19, 22 (Мамка), 31, 32 та 42 (Герасимов).

Профільний комітет парламенту відхилив ці поправки, але в залі їх точно будуть ставити на голосування.

Ми вже неодноразово пояснювали шкоду від такого підходу.  https://bit.ly/3TYgbOd

Шановні депутати, не можна однією рукою імплементовувати стандарти боротьби з відмиванням коштів, а іншою – їх ліквідовувати. 

Водночас комітет виключив норму, яка б дозволила ретельніший фінмоніторинг олігархів (правку Герасимова 105).

Ми в ЦПК з нетерпінням чекаємо голосування цього проекту Радою", - йдеться у дописі Шабуніна.

Рада ухвалила закон щодо захисту фінансової системи від дій росії. Що не так з законом, пояснили у ЦПК, фото-1

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #війна #єс #цпк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
На восьмом году российско-украинской войны Российская Федерация продолжает эскалацию военного конфликта, стянув к границам нашей страны многотысячную армию и военную технику. Украинское государство стремится разрешить конфликт дипломатическим путём. Сторону Украины в этом конфликте приняли все цивилизованные страны.
Оголошення
live comments feed...