• Головна
  • Процес громадського обговорення має організовуватись, виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників, - Міністерство
18:15, 27 жовтня 2022 р.

Процес громадського обговорення має організовуватись, виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників, - Міністерство

Процес громадського обговорення має організовуватись, виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників, - Міні...

Питання дотримання визначених законодавством процедур в організації процесу перейменування об'єктів топоніміки Кривого Рогу продовжує турбувати криворіжців. Дехто оприлюднив публічні звернення до місцевої влади, аби привернути увагу до порушень процедури і здорового глузду у зазначеному процесі, дехто продовжує встановлювати те, яким чином відбувались громадські обговорення та  відповідність оформлених протоколів прийнятим на публічних заходах рішенням. А депутатам міської ради на такому тлі доведеться розглядати питання про перейменування на пленарному засіданні сесії міської ради.

У розпорядженні нашого сайту опинились запити, з якими криворізька правозахисниця Валентина Кривда звернулась до Кабміну та відповіді компетентних органів центральної влади.

Зокрема, правозахисницю цікавить відповідність прийнятих місцевою радою розпорядчих документів українському законодавству. Водночас правозахисниця переймається питанням необхідності затвердження нормативних документів, які б визначали порядок найменування об'єктів топоніміки у нашому місті, а також обмеженням прав багатьох криворіжців через недосконалість обраних у Кривому Розі способу надання пропозицій з перейменування та форми проведення громадського обговорення.

Деякі з цих моментів роз'яснені у відповіді Міністерства розвитку громад та територій України.

Порядком проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій встановлюється Кабінетом Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. № 989, громадське обговорення проводиться з метою залучення представників громадськості до розгляду пропозицій щодо присвоєння юридичним особам імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та врахування їх думки під час прийняття відповідного рішення.

Окрім того Порядком визначено, що участь у громадському обговоренні можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Відповідно до пункту 3 Порядку організатори громадського обговорення самостійно визначають форми його проведення (конференція, форум, громадські слухання, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле- або радіодебати, Інтернет-конференція, електронна консультація), але виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників (!!!) та власних організаційних можливостей.

Громадське обговорення в інших містах України

Як визначає пункт 8 Порядку у ході проведення конференцій, форумів, громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю у рамках громадського обговорення ведеться протокол, у якому фіксуються всі пропозиції (зауваження).

Для проведення громадського обговорення у формі електронної консультації використовується офіційний вебсайт, на якому розміщуються відомості, передбачені абзацами другим - п’ятим, сьомим - десятим підпункту 1 пункту 4 цього Порядку.

Процес громадського обговорення має організовуватись, виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасникі..., фото-1

Громадське обговорення у Кривому Розі

Читайте також: Під дощем і з реєстрацією на сходах: 17 криворіжців обговорили пропозиції щодо перейменування трьох вулиць, - ФОТО, ВІДЕО.

За змістом пункту 6 Порядку пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк, передбачений в інформаційному повідомленні про проведення громадського обговорення, але не менш як протягом 30 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

Пропозиції (зауваження) реєструються організатором громадського обговорення.

За результатами проведеного громадського обговорення організатор готує звіт, у якому зазначаються найменування організатора, зміст питання, що виносилося на громадське обговорення, інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання, а також узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення.

Пропозиції (зауваження), отримані в ході проведення громадського обговорення, оприлюднюються у спосіб, за допомогою якого було оприлюднене інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення.

Водночас, у Міністерстві зазначили, що органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за своюдіяльність відповідно до закону.

При цьому, реалізуючи свої повноваження органи місцевого самоврядування та їх посадові особидіють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України тощо.

Детальніше з інформацією, наданою на запит Валентини Кривди, знайомтесь тут:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #війна #перейменування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
На восьмом году российско-украинской войны Российская Федерация продолжает эскалацию военного конфликта, стянув к границам нашей страны многотысячную армию и военную технику. Украинское государство стремится разрешить конфликт дипломатическим путём. Сторону Украины в этом конфликте приняли все цивилизованные страны.
ТОП новини
"З чого вирішили, що це побутовий газ? Наших спеціалістів всередину для обстеження ще не допускали", - головний інженер Криворізької філії "Газмережі" - про вибух у багатоповерхівці, - ФОТО
"Прокинувшись від вибуху, я побачив... сусідню квартиру - стіна впала на мого сина і дружину", - мешканець багатоповерхівки Віктор розповів про важку ніч, - ФОТО, ВІДЕО
В Криворізькому районі виставили на аукціон арештовану земельну ділянку
У Кривому Розі через вибух газу у багатоповерхівці зруйновано конструкції з 3 до 5 поверху одного з під'їздів, постраждало 7 людей, - ФОТО
Оголошення
live comments feed...