• Головна
  • Тренажери для хребта та м'язів спини
Новини компаній
14:47, 26 вересня 2022 р.

Тренажери для хребта та м'язів спини

Новини компаній
Тренажери для хребта та м'язів спини, фото-1

Сидячий спосіб життя для сучасної людини давно став нормою, адже більшість часу ми проводемо за компьютером, в автомобілі або за столом. Наслідками такого способу життя може бути викривлення хребта, хронічні болі в спині, швидка стомлюваність. Потрібно зміцнювати м'язи спини, займатись спортом. Для цих цілей чудово підійдуть тренажери. Розглянемо самі ефективні снаряди для тренування хребта і м'язів спини.

Особливості занять на гіперекстензії

Гіперекстензія – це зручний спортивний снаряд, який використовується для зміцнення та розвитку прямих м'язів спини, а також преса, сідниць і ніг. В перекладі з англійської hyperextension означає перерозтягнення. Тренажер представляє собою раму особливої конструкції. Вона оснащена м'якою подушкою під таз і валіками для комфортної фіксації ніг. За рахунок власної ваги здійснюється навантаження на спину і розтягування. Гіперекстензії бувають горизонтальні і під кутом 45°.

При виконанні базової вправи на згинання та розгинання на перший погляд немає нічого складного. Проте потрібно звернути увагу на ряд особливостей. В першу чергу це посадка. Важливо відрегулювати снаряд під особливості статури:

  • Край подушки повинен знаходитись на лінії стегон, а саме у місці згину попереку.

  • Ступні повинні опиратись на платформу: вони мають бути прямими і одночасно паралельними один одному. Це забезпечить рівномірний розподіл навантаження на прямі м'язи спини.

  • Щоб зафіксувати ноги, використовуються валіки, які потрібно розміщувати трохи вище ахіллового сухожилля.

  • Коліна під час виконання вправ мають бути трохи зігнутими. Це досить важливо, оскільки прямі ноги перевантажують колінні суглоби та поглинають навантаження, яке повинно припадати на сідниці та біцепси ніг.

  • Для рук також передбачені два положення – це складені за головою і схрещені на грудях. В першому випадку навантаження буде значно вищим.

Після того, як прийняте правильне вихідне положення, можна розпочинати вправу. Для цього треба нахилятись під кутом 70-90° і повільно повертати корпус у початкове положення. При цьому робити прогин назад не потрібно. Усі вправи треба виконувати повільно і рівномірно, контролюючи дихання. На опусканні треба робити вдих, на підйомі – видих.

Гіперекстензія підійде для тих, хто хоче виконувати програми силових навантажень, займатись фітнесом. Тренажер можна використовувати як розминку перед становою тягою. Він також підійде тим, хто страждає від болю в спині і веде малорухливий спосіб життя.

Інверсійний стіл

Хребет людини під впливом сили тяжіння зазнає великих навантажень. Цьому сприяє сидячий спосіб життя, підіймання важких речей, силові спортивні заняття. Все це призводить до дискомфорту в спинному відділі та різноманітних захворювань.

Одним із способів ефективного розвантаження хребта є заняття на тренажері під назвою інверсійний стіл. Такі снаряди розраховані як для дому, так і для заняття у спортзалі. Сучасні моделі дозволяють займатися під будь-яким кутом нахилу. Завдяки м’яким і ергономічним кріпленням гомілка фіксується надійно та дбайливо.

Інверсійний стіл допоможе відновити правильну форму хребта, зняти напругу, позбавити розтягування міжхребцевих дисків. В той час, коли тіло буде знаходитись в перевернутому положення або під нахилом, хребет буде витягуватись під силою тяжіння. Забезпечується приплив поживних речовин до тканин хребта. До того ж інверсійна терапія допоможе зняти спазми, усунути больовий дискомфорт та вирівняти поставу. Тренажер сприяє збереженню цілісності хребетних дисків, стимулює кровообіг, знімає напругу спини та покращує поставу. Проте, якщо є проблеми зі спиною, краще перед зайняттям проконсультуватись з лікарем.

Як користуватись інверсійним столом?

Спочатку потрібно встановити мінімальний кут нахилу і зайняти положення, коли голова знаходиться трохи нижче ніг. Різкі перевороти можуть призвести до запаморочення та головного болю, тому потрібно поступово і поетапно збільшувати кут нахилу. Не зайвим буде вивчення конструкції снаряду. Особливу увагу варто звернути на системи фіксації та стопори кута нахилу.

На початкових етапах рекомендується проводити на тренажері до 5 хвилин, один-три рази на день, навіть якщо не відчувається дискомфорт. Для занять потрібно придбати вільний спортивний одяг та кросівки на шнурках. Крім тренажерів-столів спортивна індустрія пропонує ще один спосіб інверсійної терапії - використання гравітаційних черевиків. Це широкі манжети, які одягаються на кісточки. Вони мають гачки для підвішування на перекладині. Це недорогий снаряд, проте ефективність буде меншою ніж розглянуті вище. Гравітаційні черевики забезпечують тільки вертикальне положення без можливості плавного регулювання кута нахилу, це робить їх не найкращим варіантом для людей з поганою фізичною формою або серйозними захворюваннями спини.

Важливо не лише правильно обирати тренажери для хребта та мязів спини, але й правильно їх використовувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...