• Головна
  • У Кривому Розі щезли імперські пропагандистські написи на одному з об'єктів монументального мистецтва, - ФОТО, ВІДЕО
20:18, 23 вересня

У Кривому Розі щезли імперські пропагандистські написи на одному з об'єктів монументального мистецтва, - ФОТО, ВІДЕО

У Кривому Розі щезли імперські пропагандистські написи на одному з об'єктів монументального мистецтва, - ФОТО, ВІДЕО

Упродовж років громадськість у Кривому Розі привертала увагу місцевої влади до неактуальності деяких об'єктів монументального мистецтва. Зокрема, йшлося про те, що увічнювати те, чого не існує, формуючи спотворене уявлення у мешканців міста, неправильно. Через російську агресію на сході України з 2014 року точились бойові дії, у яких гинули чи втрачали здоров'я захисники України, натомість у парку імені Богдана Хмельницького у Металургійному районі Кривого Рогу на постаменті пам'ятника Українському гетьману залишались написи: "Навіки з великим російським народом", "300 років возз'єднання України з росією". Ці написи були на постаменті ще кілька днів тому.

Однак, як повідомляє сайт 0564.ua, сьогодні, 23 вересня 2022 року, група аткивістів, яка зібралась для того, аби демонтувати імперські пропагандистські написи, переконалася, що написи щезли - їх заштукатурили.

Цьому передувало відеозвернення криворізького активіста Антона Кравченка ("Автомайдан", "Криворізький загін УДА"), яке він оприлюднив у соцмережі. Біля пам'ятника, на якому на той момент ще були зазначені написи, Антон звернувся до місцевої влади з закликом негайно прибрати пропагандистські тексти. 

Нещодавно хлопець побував у парку і переконався у відсутності реакції влади на ситуацію. Тож сьогодні, зіравшись з однодумцями (приєднались також представники ГО "Центурія"), хлопці прибули до парку з наміром демонтувати "велич російського народу". Однак робити цього їм не довелося. Виявилось, що через 8 років гарячої фази агресивної війни рашистів проти України та українців, написи на постаменті закрили товстим шаром штукатурки.

Активісти зітхнули з полегшенням, адже відповідно до існуючої раніше у Кривому Розі практики, правоохоронці, вочевидь, за домовленістю з владою, могли притягнути їх до відповідальності "за пошкодження комунального майна"і потім, як висловися один з активістів, вочевидь, натякаючи на горезвісний досвід Антона Кравченка, "8 років тягати їх по судах".

Вони записали відеозвернення до земляків.

Так, Антон Кравченко зазначив, що війна нині відбувається не лише на фронті, але й у головах. "Ми, українці, після майже 100-річної окупації, не просто стали російськомовними, ми почали сприймати цей світ, як російські люди", - зауважив активіст, додавши, що "нам всім слід привчатись до української мови, української культури, Щоб ми починали змінювати свої цінності, серед яких - повага до себе і до оточуючих".

Богдан Рижак заявив, що сьогодні у парку активісти побачили, що міська влада Кривого Рогу точно читає пости Антона Кравченка у соцмережах. За словами Богдана міська влада намагається зберігати "радянські лейтмотиви" у головах комунальників, керівників... "Вони її (радянщину - ред.) й досі не викинули, вони не змінилися, вони й досі є радянськими поплічниками", - наголосив Богдан, пообіцявши докластися до змін.

"Якщо суспільство активне і починає привертати увагу до "больових точок", то ми бачимо, що на сьогоднішній момент, все ж таки, цей напис був прибраний", - додав Олег Сампір. На думку Олега, народ має не мовчати на кухнях чи розповідати, як все погано, а пильнувати. Ця пильність має виливатись у заяви та контроль за діяльністю влади.

Нагадаємо, за власну активність один з учасників сьогоднішньої акції - Антон Кравченко - дев'ятий рік розплачується в судах. Про це наші читачі можуть прочитати у спецтемі "Активність на гачку Феміди".

Відео:

У Кривому Розі щезли імперські пропагандистські написи на одному з об'єктів монументального мистецтва, - ФОТО, ВІДЕО, фото-13

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
На восьмом году российско-украинской войны Российская Федерация продолжает эскалацию военного конфликта, стянув к границам нашей страны многотысячную армию и военную технику. Украинское государство стремится разрешить конфликт дипломатическим путём. Сторону Украины в этом конфликте приняли все цивилизованные страны.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...