• Головна
 • Colocation: коли варто використовувати власний сервер для сайта
Новини компаній
13:00, 12 вересня

Colocation: коли варто використовувати власний сервер для сайта

Новини компаній
Colocation: коли варто використовувати власний сервер для сайта, фото-1

Для сучасного бізнесу все більш притаманною є тенденція розміщувати сервери у сторонніх дата-центрах. Розгляньмо особливості такої послуги, дізнаємося, які вона має переваги та для яких сайтів найкраще підійде.

Особливості colocation

Colocation або ж колокейшн чи колокація – це послуга, яка передбачає розміщення серверного обладнання замовника на території дата-центру компанії-провайдера. Це спеціалізовані приміщення, які забезпечують розміщення серверного обладнання. При цьому вони можуть забезпечувати:

 • Безперебійне живлення.
 • Напруга завжди на стабільному рівні, без суттєвих коливань.
 • Використання поверхонь, які не сприяють накопиченню пилу.
 • Забезпечення оптимальної температури та рівня вологості.
 • Автономна система гасіння пожеж.

Часту дану послугу називають фізичним хостингом. Розміщення передбачає встановлення обладнання клієнта на технічному майданчику хостинг-провайдера. Власник, використовуючи протокол віддаленого управління, отримує доступ до обладнання. Тому для нього немає різниці, знаходиться воно у нього в офісі або ж у дата-центрі.

Відмінності від хостингу та віртуальних серверів

Головною відмінною рисою, яка притаманна саме для цього варіанта є забезпечення максимального рівня свободи для замовника. Якщо використання хостингу та віртуальних серверів передбачає розміщення ресурсів із використанням обладнання провайдера, то colocation – це виключно власний сервер. З одного боку, це зручно завдяки можливості самостійно масштабувати, змінювати конфігурацію системи, вибирати та налаштовувати її компоненти. Але з іншого боку не слід забувати про те, що не перших етапах, коли все буде тільки впроваджуватися, такий варіант буде більш матеріально затратним. Оскільки доведеться самостійно купити все обладнання.

Крім цього, не слід забувати й про те, що в такому випадку за те, наскільки працездатною є система відповідає сам клієнт. Провайдер забезпечує виключно підтримку умов роботи, які потрібні.

Найбільше спільних рис у колокації є з виділеними серверами. Але при цьому, власник сервера не буде мати таких обмежень, й програмних, й апаратних, які б у нього могли би бути.

Обираючи colocation, варто звернути увагу на те, що управління роботою сервера має забезпечувати клієнт. А це означає, що ви маєте мати в штаті співробітника, який буде відповідати за це. Але деякі дата-центри пропонують таку послугу додатково.

Переваги колокації

Цей варіант має безліч сильних сторін. Насамперед слід виділити такі, як:

 • Забезпечення інформаційної та фізичної безпеки.
 • Цілодобове обслуговування та підтримка.
 • Економія створення технічної площадки.
 • Максимальні можливості по контролю та управлінню власними ресурсами.
 • Забезпечення стабільного швидкісного каналу зв'язку.
 • Можливість резервного копіювання даних.

Кому буде цікаво

У першу чергу, послуга colocation знадобиться проектам, що розвиваються. Таким, яким у майбутньому буде «тісно» поряд з іншими сайтами та ресурсами. В цілому, будь-який сайт, який вимагає великого дискового простору, трафіку та обчислювальних потужностей, потребує власного обладнання. Чим більше продуктивності необхідно, тим більш актуальною буде колокація.

Також про таке розміщення варто задуматись компаніям, сервери яких встановлені «на місцях». По-перше, складно забезпечити та підтримувати умови, необхідні для безперебійної та безвідмовної роботи обладнання самостійно. По-друге, так можна захистити себе від необхідності стежити за роботою сервера та використовувати простір, який він займає, з користю.

Якщо ви не впевнені, чи підходить вам такий варіант, варто також розглянути інші види хостингу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Криворізькі екологи відібрали з Інгульця проби почервонілої води і просять утриматись від вилову риби та використання води у господарських потребах, - ФОТО
У Кривому Розі співробітник райвиконкому розповсюджував проросійську пропаганду
Вранці дрон-камікадзе «Шахід-136» атакував Кривий Ріг, влучання у двоповерхову нежитлову будівлю, - ОК "Південь"
В напрямку Кривого Рогу ворог атакує критичну інфраструктуру з метою створення техногенної катастрофи, ускладнення руху наших військ та створення соціального напруження, - ОК "Південь"
Оголошення
live comments feed...