• Головна
  • Степана Бандери, Героїв Небесної Сотні, Захисників Маріуполя - криворіжці обговорили запропоновані назви для вулиці Волгоградська, - ФОТО, ВІДЕО
18:20, 22 серпня 2022 р.

Степана Бандери, Героїв Небесної Сотні, Захисників Маріуполя - криворіжці обговорили запропоновані назви для вулиці Волгоградська, - ФОТО, ВІДЕО

Степана Бандери, Героїв Небесної Сотні, Захисників Маріуполя - криворіжці обговорили запропоновані назви для вулиці Волгоградська, - ФОТО,  ВІДЕО

В Саксаганському районі пройшло обговорення з мешканцями району нових назв центральних вулиць. 

Про це повідомляє 0564.ua.

Проводив інформаційну зустріч представник Саксаганського райвиконкому Андрій Янковський. На зустрічі були присутні близько 20 криворіжців, в тому числі представники райвиконкому, активісти та представники ЗМІ. 

Криворіжець Едуард Комар задав кілька питань щодо формату проведення заходу. Йому відповіли, що це - інформаційна зустріч в рамках громадських обговорень щодо перейменування об'єктів топоніміки. На цій зустрічі ніхто не голосує, людям просто розповідають, які є варіанти щодо перейменування кількох вулиць району. Рішення по цій зустрічі було оформлене протоколом, який передадуть до тимчасової робочої групи. 

Головуючий повідомив варіанти перейменування вул.Волгоградської: Вільної Ічкерії, Степана Бандери, Виноградна, Мудрьона, Поліцейська, Патріотів України, Героїв Небесної Сотні, Захисників Маріуполя, Левка Лук'яненка.

Представниця ГО "ЕкоТека" Тетяна Мельниченко рзповіла, що саме її організація запропонувала назву для вулиці Волгоградська на честь Степана Бандери і назву Виноградна.

- Ми не підтримали назву Вільної Ічкерії, не маємо нічого проти вільної Ічкерії, але насамперед нам треба вшанувати все своє, що є в Україні, а потім вже вшановувати інші народи. Вулиця Степана Бандери - це для нашого міста дуже резонансна назва, але вона, можливо, вдовільнить тих, хто вважає Майдан Героїв і в принципі, це людина, яка все життя боролась за незалежність України. І ми запропонували дуже нейтральну назву - Виноградна, щоб не прив'язуватись ні до чого.

Мешканка вул.Таганрозька Галина Ніколаєнко взяла слово і повідомила, що вони пропонують назву для своєї вулиці - Липова.

- Влітку там дуже багато лип і нам ця назва дуже подобається. Якщо можна, внесіть це в протокол. 

Далі головуючий озвучив варіанти для перейменування площі Горького - площа 95 квартал, площа Свободи, Майдан Героїв.

Тетяна Мельниченко висловилась з приводу перейменування площі Горького на площу 95 квартал і сказала, що люди завжди називали цю площу "95 квартал", але всі знали, що ця площа називається Горького.

- Тому, Майдан Героїв, в нас вже там є стела. Нам потрібне якесь одне місце для вшанування. Це було б логічно назвати Майдан Героїв. 

Далі розглядали варіанти для вул.Рокосовського: Вахи Арсанова, Корнія Речмедило, Віталія Скакуна, Левка Лук'яненко, Івана Огієнко, 96-й квартал. 

Тетяна Мельниченко звернула увагу на те, що ця вулиця знаходиться у двох районах, тому треба узгоджувати ще з Металургійним районом. 

На зустрічі був присутній голова ОСББ по вул.Рокосовського Артем Безпалько, який вніс варіант нової назви вулиці - 96 квартал. 

- Багато я спілкувався з мешканцями і нашого будинку, і сусідніх. наші люди не розуміють, що назву Рокосовського не залишать і багато людей було в своїх ілюзіях і вірять, що залишать цю назву. Я їм намагався пояснити, що який би не був той Рокосовський, він був радянським маршалом. Просив надавати свої варіанти. Дуже багато людей хочуть, щоб назва була нейтральна, щоб не прив'язувати до імен чи подій. Тому і вирішили - 96 квартал. І всі будуть розуміти, де це.  

Вулицю Єсеніна запропонували перейменувати на вул.Джохара Дудаєва, Лондонську, Підприємців, Василя Сліпака, Григорія Синиці.

Тетяна Мельниченко відмітила, що назвати вулицю на честь Григорія Синиці - буде дуже правильно, адже там знаходиться його квартира-музей і це допоможе людям краще орієнтуватись. 

Вул.Меркулова пропонують перейменувати в Червоної калини. Більше ніяких варіантів не було для даної вулиці. 

Вул.Таганрозьку пропонують перейменувати на Світлу, Паляниці, Різдвяна. 

Красноводську пропонують перейменувати на Тростянецьку, Мортелі.  

Мешканці даної вулиці виступили на зустрічі і повідомили, що ніхто ніколи не асоціював назву вулиці з якимось містом на росії, адже на цій вулиці завжди червона вода і люди тільки з цим і асоціювали назву. 

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Степана Бандери, Героїв Небесної Сотні, Захисників Маріуполя - криворіжці обговорили запропоновані назви для вулиці Волгоградська, - ФОТО,..., фото-16
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #перейменуванняВулиць #інформаційнаЗустріч #СаксаганськийРайон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
В українських містах продовжується процес перейменування. Агресія російської федерації та втілювана нею політика рашизму підштовхнула терплячих і толерантних українців до якнайбільшого дистанціювання від північного сусіда. Позбутися назв російських міст, імен відомих росіян у топоніміці стало внутрішньою потребою і для криворіжців також.
Оголошення
live comments feed...