• Головна
  • У Девладівській громаді на Криворіжжі учні 1 вересня сядуть за парти, - ФОТО, ВІДЕО
14:00, 13 серпня

У Девладівській громаді на Криворіжжі учні 1 вересня сядуть за парти, - ФОТО, ВІДЕО

У Девладівській громаді на Криворіжжі учні 1 вересня сядуть за парти, - ФОТО, ВІДЕО

У Девладівській громаді на Криворіжжі переважна більшість батьків виявила бажання, аби їхні діти навчались офлайн. Отож перед керівництвом громади і навчальними закладами постало питання забезпечення безпечних умов навчання дітей в умовах воєнного стану.

Як готуються до нового навчального року у навчальних закладах Девладівської громади, повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власного кореспондента.

На території 34 населених пунктів Девладівської громади мешкає 6797 жителів. Тимчасовий прихисток тут знайшли 173 внутрішньо переселені особи, 53 з яких - діти. Навчальний процес здійснюють ліцей, 4 гімназії, 2 початкові школи, у яких навчаються 450 учнів. Трьома автобусами здійснюється підвіз учнів з сусідніх сіл.

За словами голови Девладівської громади Олени Неліпи, у громаді тривало обговорення та дискусії стосовно початку нового навчального року. Однак в результаті опитування з'ясувалося, що більше 80% батьків забажали, аби їхні діти навчались за партами. Відтак, відповідне рішення було прийняте і депутатами місцевої ради.

У Девладівській громаді на Криворіжжі учні 1 вересня сядуть за парти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Олена Неліпа, голова громади

Очільниця громади пояснила, що для забезпечення безпеки у процесі навчання спільними зусиллями громади облаштовано та приведено у відповідність до існучих вимог найпростіші укриття. Їх 6, отож навчатися офлайн зможуть учні 6 закладів. Одна з початкових шкіл, у якій немає найпростішого укриття, не зможе прийняти школярів, вони навчатимуться дистанційно.

Начальник Криворізького районного управління ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Олег Січкарук пояснив, що у випадку, коли колектив перевищує 50 чоловік, найпростіше укриття повинно мати два виходи. Окрім цього, вікна цокольного поверху укріплюють мішками з піском, приміщення обладнують примусовою вентиляцією, туалетом, в ньому облаштовують навчальні класи з партами, місця для сидіння та навіть лежачі місця.

У Девладівській громаді на Криворіжжі учні 1 вересня сядуть за парти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Олег Січкарук, начальник РУ ГУ ДСНС у Дніпропетровській області

Також в укритті зберігають інструменти (лопати), альтернативні засоби освітлення, аптечки та запаси води і продуктів. Відповідність найпростішого укриття встановленим вимогам перевіряє спеціальна комісія, до складу якої, окрім співробітників ДСНС, входять, зокрема, і представники органів місцевого самоврядування.

Директорка ліцею Валентина Донець зауважила, що у ліцеї, де навчається 136 учнів та працюють 17 педагогів, у теперішній час вивчаються нормативні документи, інструкції, аби вже з 15 серпня розпочати підготовку колективу до роботи в умовах воєнного стану. Йдеться, насамперед, про оперативну організацію процесу евакуації дітей до укриття під час сигналу повітряної тривоги. 

У Девладівській громаді на Криворіжжі учні 1 вересня сядуть за парти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Валентина Донець, директорка ліцею

Керівниця закладу наголосила, що рішення щодо навчання у форматі офлайн приймалося в умовах відносно спокійного життя громади - коли тут немає бойових дій, територію населених пунктів не обстрілюють. Водночас, якщо ситуація зміниться, то прийматимуться інші рішення.

Вчителька історії ліцею Яна Шиманчик запевнила, що вчителі готові брати на себе відповідальність за збереження життів та здоров'я учнів. Тим більше, що таке завдання покладалось на педагогів у в довоєнний час. З огляду ж на те, що у класах, в середньому, 10 - 15 учнів, процес евакуації до укриття, в разі необхідності, можливо провести організовано і оперативно.

У Девладівській громаді на Криворіжжі учні 1 вересня сядуть за парти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

Яна Шиманчик, вчителька історії

Наталя Погасій, мама дев'ятикласника, пояснила мотиви свого рішення щодо очного навчання сина. Жінка вважає, що якість навчання, коли діти відвідують школу, краща, аніж під час дистанційного навчання. "Живе" спілкування з педагогом не лише сприяє кращому засвоєнню нових знань, але й формуванню навичок, необхідних для убезпечення власного життя та здоров'я в небезпечних умовах. Оскільки ж у ліцеї є відповідним чином обладнане укриття, Наталя вважає доцільним, аби її син навчався за партою.

У Девладівській громаді на Криворіжжі учні 1 вересня сядуть за парти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

Наталя Погасій, мама учня 9 класу

Поспілкувавшись з представниками колективу ліцею, журналісти отримали можливість ознайомитись з умовами, які створені у найпростішому укритті ліцею (дивіться на фото та відео).

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
На восьмом году российско-украинской войны Российская Федерация продолжает эскалацию военного конфликта, стянув к границам нашей страны многотысячную армию и военную технику. Украинское государство стремится разрешить конфликт дипломатическим путём. Сторону Украины в этом конфликте приняли все цивилизованные страны.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...