• Головна
  • Центральний ГЗК Метінвесту реалізував екологічний проєкт з біологічної рекультивації карт хвостосховища
Новини компаній
15:00, 28 жовтня 2021 р.

Центральний ГЗК Метінвесту реалізував екологічний проєкт з біологічної рекультивації карт хвостосховища

Новини компаній

На сухих поверхнях хвостосховища Центрального гірничо-збагачувального комбінату засіяли 116,5 га озимого жита. Впровадження зелених технологій знизить викиди пилу на 325 т за рік. На реалізацію проєкту компанія Метінвест спрямувала близько 4,5 млн грн.

Екологи здійснили роботи на початку жовтня. Для посіву використали мінеральні добрива та стійку зернову культуру до посухи, підтоплення та низьких температур. Озимі показали високу схожість і утворили за короткий проміжок часу зелений бар’єр для утримання пилу.

   Центральний ГЗК Метінвесту реалізував екологічний проєкт з біологічної рекультивації карт хвостосховища, фото-1

«Протягом останніх років комбінат успішно впроваджує зелені технології на хвостосховищі. Позитивні результати від їх застосування ми отримали ще в ході експерименту в 2017 році. Вибір посіву жита є виваженим, оскільки воно утворює потужну кореневу систему і наземну вегетативну масу для затримання пилу на поверхнях сухих карт», - розповіла начальник відділу охорони навколишнього середовища Центрального ГЗК Наталія Білозьорова.

   Центральний ГЗК Метінвесту реалізував екологічний проєкт з біологічної рекультивації карт хвостосховища, фото-2

Окрім того, для зменшення техногенного навантаження на навколишнє середовище у цьому році Центральний ГЗК використав 650 т бішофіту, сполучної мінеральної речовини, яка пригнічує пилоутворення на технологічних дорогах та окремих ділянках хвостосховища.

   Центральний ГЗК Метінвесту реалізував екологічний проєкт з біологічної рекультивації карт хвостосховища, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривойРог #новости #метинвест #цгок #центральный гок #экологическая программа #хвостохранилище #пылеподавление #посевы ржи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...