• Главная
  • Ю. Вілкул: Виконком підтримав наше рішення для захисту та підтримки криворіжців - у Кривому Розі вартість тепла для населення цього опалювального сезону підвищуватися не буде
Пресс-релиз
18:00, 22 октября
1

Ю. Вілкул: Виконком підтримав наше рішення для захисту та підтримки криворіжців - у Кривому Розі вартість тепла для населення цього опалювального сезону підвищуватися не буде

Пресс-релиз

Сьогодні, на жовтневому засіданні виконкому міськради підтримано рішення в.о. міського голови Юрія Вілкула щодо встановлення тарифів на теплову енергію. Для мешканців тариф на тепло не буде змінюватися, а застосовуватиметься на тому ж рівні, що й минулого опалювального сезону – 1701 грн/1Гкал, незважаючи на обґрунтовані розрахунки теплогенеруючих підприємств, за якими тарифи на тепло для криворіжців у зв'язку з різким зростанням цін на енергоносії мали б були підвищені на 31% і складати в середньому 2228 грн / Гкал.

Нагадаємо, як зазначав у своєму зверненні до криворіжців в. о. міського голови Юрій Вілкул, подорожчання газу, електроенергії та інших складових тарифу, на які місто жодним чином не впливає, призведе до збитків міста від не підвищення цін для населення - 567 мільйонів гривень, а повні збитки, з урахуванням лікарень, садочків, шкіл – 1 мільярд 127 мільйонів грн. При тому, що бюджет розвитку міста складає всього 600 мільйонів.

«Ситуація дуже складна. За попередніми підрахунками, тільки для бюджетної сфери видатки на послуги тепла з міського бюджету необхідно збільшувати удвічі. А це означає – зняти кошти на ті заходи, що вже передбачені: ремонти, утримання закладів, вирішення інших нагальних питань. Але, я це завжди підкреслюю - ми працюємо для людей і наше завдання – захистити їх. Тому, попри величезне навантаження на бюджет тариф для населення у нашому місті підвищуватися не буде!», - підкреслив Ю. Вілкул.

Раніше, на засіданні Громадської ради при виконкому міської ради, відбулося широке обговорення ситуації відносно тарифів на теплопостачання й проєкт рішення виконкому про недопущення їх зростання. «Всі члени Громадської ради міста одноголосно підтримали рішення міської влади. Зараз головне захистити людей. Кривий Ріг - соціальне місто. Не можна дати довести людей до повного зубожіння», - наголосив голова Громадської ради міста Олександр Вілкул.

За дорученням в. о. міського голови Юрія Вілкула у Кривому Розі з 13 жовтня стартував опалювальний сезон. В першу чергу, тепло прийняли лікарні міста.

На сьогодні тепло вже надається до центру медичної генетики та пренатальної діагностики, міських лікарень №8,10, 2,11, 3, дитячої лікарні №4, пологового будинку №1, онкологічного диспансеру, інфекційної лікарні, перинатального центру, Криворізького центру профілактики та боротьби зі СНІД. Далі, згідно з поданими заявками, планово підключаються інші бюджетні та соціальні установи, потім - житлові будинки. Всі котельні міста технічно на 100% готові до опалювального сезону.

Для бюджетних організацій ціна природного газу яку встановив НАК Нафтогаз по всій країні за 1000 м3 у новому опалювальному сезоні складе 16 391,56 грн (відповідно, тариф становитиме 3 692,09 грн / 1Гкал). При цьому реальні механізми компенсації бюджетам міст за оплату тепла в школах, дитсадках, лікарнях у зростаючим тарифам на цей рік не передбачені - це лягає на місцеві бюджети.

Для інших категорій споживачів (це - суб’єкти підприємницької діяльності, не бюджетні установи та організації) згідно з прийнятими в Києві рішеннями газ відпускається за комерційними цінами - на 1 жовтня це було 24 769 грн за 1000 м3, зараз ціни вже перевищують 30 000 грн - тому тариф на теплову енергію встановлюється 5 065,99 грн /1 Гкал.

Матеріал розміщено на замовлення КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу". 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#КривийРіг #опалювальнийСезон #тепло #бюджетнаСфера
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Показывать новый комментарий:
внизу вверху
Янык
22 октября, 21:30
Вылкулоид ты живешь в Чкаловке. Как ты можешь решать аз жителей города? Засунь свою кормушку теплоцентраль себе в очко! Каждый житель имеет право на индивидуальное отопление!
Объявления
live comments feed...