• Главная
  • На Інгулецькому ГЗК провели фітопосів на хвостосховищі та відвалах
Новости компаний
11:00, 20 октября

На Інгулецькому ГЗК провели фітопосів на хвостосховищі та відвалах

Новости компаний

Підприємства компанії Метінвест системно реалізують програми зі зменшення впливу на довкілля. Для закріплення поверхонь відвалів і відкосів хвостосховища Інгулецький ГЗК успішно застосовує технологію засівання поверхонь багаторічними травами.

Спеціалісти екологічної служби Інгулецького гірничозбагачувального комбінату шукають ефективні природоохоронні рішення для зменшення впливу на довкілля. Особливу увагу приділяють застосуванню зелених технологій. З минулого року на підприємстві практикують закріплення поверхонь відкосів хвостосховища та відвалів з допомогою висівання трав.

На Інгулецькому ГЗК провели фітопосів на хвостосховищі та відвалах, фото-1

Оскільки на похилих поверхнях неможливо працювати звичайним трактором із сіялкою, застосовують гідропосів. Для цього насіння поєднують з рідким мулом, а потім з допомогою гідромонітору наносять суміш на укоси. Муловий осад є поживним субстратом. Він допомагає насінню закріпитися, прорости і розвитися.

На Інгулецькому ГЗК провели фітопосів на хвостосховищі та відвалах, фото-2

У жовтні екологи підприємства засіяли багаторічними травами 15 гектарів на відвалах і 15 гектарів на відкосах хвостосховища.

«Уперше експеримент з гідропосівом ми провели у минулому році. Результат був позитивний, рослини легко прижилися на похилих поверхнях і утворили натуральний захист від розпорошування. Цього року ми продовжили озеленювати відкоси і відвали рапсом, вівсяницею та тимофіївкою. Ще вирішили спробувати, чи ростиме люцерна. Зелені технології не лише показують свою ефективність у пилопригніченні, а й покращують естетичний вигляд промислових об’єктів», - говорить начальник відділу охорони навколишнього середовища ІнГЗК Євгеній Бохонський.

На Інгулецькому ГЗК провели фітопосів на хвостосховищі та відвалах, фото-3

Для закріплення сухих поверхонь на Інгулецькому ГЗК також використовують висівання жита, нанесення кварциту, екологічних реагентів та намив карт. На технологічних автодорогах, в кар’єрі та на проммайданчиках працює поливозрошувальна техніка.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#кривойРог #новости #0564ua #метинвест #ингок #ингулецкий гок #экологическая программа #пылеподавление
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...