Інгулецький ГЗК впроваджує сучасні природоохоронні технології

На  Інгулецькому ГЗК компанії Метінвест  випробовують новий екологічний метод. На картах хвостосховища пил фіксують гуматовим  торф’яним реагентом. Експеримент проводять в рамках комплексу природоохоронних заходів, націлених на зменшення впливу на довкілля.

Новий реагент на основі гумату і торфу екологічний, завдяки складу він фіксує верхній шар ґрунту. Розчин препарату розбризкують, а після висихання він утворює щільну кірку на поверхні, що запобігає розпорошуванню. На хвостосховищі ІнГЗК реагент застосували уперше, а в карєрі подібний експеримент провели навесні. Результат випробування задовольнив екологів і обсяги застосування нового методу вирішили розширити.

«Гуматовий торф’яний реагент доповнить перелік ефективних засобів проти пилоутворення, що використовують на ІнГЗК. Серед них -  гірничо-технічна рекультивація, за якої поверхню засипають кварцитами великої фракції. Також на підприємстві активно застосовують намив і зволоження карт. Великого розповсюдження надаємо і зеленим технологіям. Практикуюємо посів жита на хвостосховищі та багаторічних трав відвалах кар’єру», - зазначив Євгеній Бохонський, начальник відділу охорони навколишнього середовища ІнГЗК.

Підприємство продовжує виконувати заходи в рамках міської екопрограми. В санітарно-захисній зоні, на промислових майданчиках, житломасиві Інгулець та на заказнику «Візирка» цього року висадили близько3 000 дерев.

На регулярному поливі технологічних доріг та забоїв кар’єру, проммайданчиків і дамби  хвостосховища задіяно 16 сучасних гідромоніторів. З квітня по вересень техніка підприємства виконує полив доріг і на житломасиві Інгулець.

Для отримання актуальних даних стану атмосферного повітря підприємство використовує пости екомонторингу, встановлені на межі санітарно-захисної зони. Обладнання допомагає екологічній службі підприємства швидко реагувати на зміну показників і вчасно вживати коригуючі заходи.

Нагадаємо, що у 2020 році на реалізацію природоохоронних ініціатив у Кривому Розі компанія Метінвест спрямувала 8 млрд гривень.

Жми кнопку "Нравится" и получай новости первым на Facebook
кривойРог новости метинвест экологическая программа ингок ингулецкий гок пылеподавление
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии

Валюта
Покупка
Продажа
USD
26,65
26,72
EUR
31,33
31,42
RUB
0,361
0,365
Все валюты мира