Власний шлях: компанія Метінвест допоможе сільським громадам створити стратегію розвитку

В Лозуватській та Петрівській сільських громадах почали розробку багаторічної стратегії розвитку населених пунктів. Створення детального плану змін у громадах, з урахуванням їхніх потреб та можливостей – частина меморандуму про соціально-економічне партнерство з Центральним ГЗК компанії Метінвест. Координує розробку стратегії ГО «Криворізька фундація майбутнього».

Для створення покрокової інструкції по перевтіленню сільських громад запрошені експертивиконають повний аналіз нагальної ситуації. Організація раніше розробила стратегію розвитку UNIT.City та проєкт ревіталізації ВДНГ в м. Київ, а також стратегії розвитку культури і спорту в м. Маріуполь. Петрівщина представлена 38 населеними пунктами, Лозуватчина – 32, тож спочатку відбудеться детальний аудит можливостей і потреб громад.

«Для успішного розвитку кожна громада має передусім визначитись із власними сильними сторонами, так би мовити - суперздібностями. Вони допоможуть обрати першочергові напрямки розвитку. Стратегія – це далекоглядні плани економічної стабільності і постійного наповнення бюджету, активна участь населення у вирішенні спільних питань, а також комфорт для мешканців і високий рівень їхнього життя. Це все - результати якісного втілення стратегічних планів», - розповіла керівниця експертної організації BigCityLabВікторія Тітова.

Стратегії громад складатимуться з трьох блоків. Економічний розділ визначить головні сфери діяльності місцевих рад, а також ті, що потенційно можуть дати додатковий прибуток громаді і визначити її розвиток на перспективу. Як приклад – мальовнича природа Лозуватчини може дати поштовх до розвитку туристичного напрямку, разом з яким з’явиться нова інфраструктура, робочі місця та надходження до бюджету.

Для успішного втілення планів необхідно побудувати систему ефективного управління в селищних радах. В стратегії будуть передбачені заходи з навчання менеджерів, звітність про виконання планів, система оцінки роботи, а також громадський контроль.

«Важливо, щоб кожен мешканець відчував себе причетним до позитивних змін. Відповідальність за спільне майбутнє, спільні прагнення допоможуть зробити розвиток громад більш ефективним. При створенні плану ми розробимо методики долучення жителів до обговорень і прийняття рішень, проводитимемо стратегічні сесії. Мешканці зможуть висловити свої ідеї, сенси, бачення, а далі стати активними учасниками їх реалізації», - підкреслила директорка ГО «Криворізька фундації майбутнього» Олена Лещенко.

 Документ також міститиме плани з підвищення якості життя. В цьому розділі буде проаналізовано потреби мешканців, а також передбачені заходи із розвитку місцевої освіти, спорту, медицини, благоустрою.

«Розробка стратегії дасть громадам розуміння свого шляху та інструменти для втілення проєктів, важливих для майбутнього всіх жителів. Ми запросили для цього досвідчених експертів, що сформують індивідуальні рекомендації для Петрівської та Лозуватської місцевих рад. Разом з тим, в рамках діючих меморандумів, ми продовжимо допомагати втілювати ініціативи, що покращують рівень життя у селах. Певен, така ефективна взаємодія, щира зацікавленість всіх сторін гарантують гарний результат для всіх мешканців», - сказав генеральний директор Центрального ГЗК Дмитро Шевчик.

Центральний ГЗК компанії Метінвест цьогоріч вперше підписав меморандум про співпрацю з новоствореною Лозуватською громадою. Розвиток Петрівської селищної ради підприємство підтримує з 2014 року.


Жми кнопку "Нравится" и получай новости первым на Facebook
кривойРог новости 0564ua метинвест помощь громадам стратегия развития
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии