• Головна
  • IoT-платформа для заводів, магазинів, клінік та іншого бізнесу
Новини компаній
09:00, 3 березня 2021 р.

IoT-платформа для заводів, магазинів, клінік та іншого бізнесу

Новини компаній
IoT-платформа для заводів, магазинів, клінік та іншого бізнесу, фото-1

Компанії й виробництва часто застосовують у роботі смарт-девайси й гаджети, які допомагають контролювати різні показники, як-от температуру, вологість, вагу, освітлення. Необхідність в управлінні великою кількістю пристроїв змушує бізнесменів шукати нових способів контролю техніки. IoT-платформа – сучасний метод розв'язання проблеми.

Фахівці Київстар розповіли про особливості й можливості цієї платформи.

Як працює технологія Internet of Things

IoT-платформа для бізнесу є мережею, до якої під’єднані всі “розумні” пристрої. Так званий “Інтернет речей” дає можливість девайсам і гаджетам обмінюватися інформацією й активувати сценарії дій, які заздалегідь програмують користувачі. Побутові пристрої завдяки таким сценарієм можуть, наприклад, замовляти продукти, якщо холодильник спорожнів. А в бізнесі обладнання самостійно зупинить конвеєр, уникнувши браку, якщо один із верстатів зламається.

Систему IoT цінують за можливість автоматизувати процес збирання, розподілу й аналізу інформації на виробництві, завдяки чому реально заощадити на кількості персоналу. У кожного пристрою є IP-адреса й унікальний ідентифікатор – через них користувач управляє одним чи одразу кількома пристроями.

Алгоритм роботи ґрунтується на трьох етапах:

  1. Збір. “Розумні” девайси збирають інформацію зі встановлених датчиків і сенсорів і передають дані до хмарного сховища. Параметри можуть бути будь-якими, це залежить лише від призначення датчиків.

  2. Аналіз. Отримана інформація обробляється і сегментується у хмарній базі даних. У разі розбіжності інформації або відхилення показників від нормативних запускається певний сценарію.

  3. Виправлення. Кожен пристрій пов'язаний однією мережею й SIM-картами одного оператора. Центр управління надсилає сигнали користувачеві й пристроям, щоб хибу чи порушення можна було виправити.

Найчастіше програмуються прості сценарії, наприклад: знизити температуру, якщо вона підвищилася у холодному цеху, або викликати поліцію, якщо сигналізація спрацювала й залишалася увімкненою довше за одну хвилину. 

Тепер ви маєте базове уявлення про те, що таке Інтернет речей, і зможете вибрати платформу під свій бізнес.

Переваги й особливості IoT-платформ

IoT-платформа для заводів, магазинів, клінік та іншого бізнесу, фото-2

Київстар використовує платформу Jasper, щоб корпоративні клієнти й компанії могли встановити єдину мережу для своїх “розумних” пристроїв. 

Головні переваги:

  • зниження вартості виробництва одиниці товару;
  • поліпшення логістичних маршрутів і контролю за водіями, включно із витраченим і заправленим паливом;
  • робота техніків налагоджується, оскільки перезавантажити пристрій і SIM-карту можна в режимі реального часу. Фахівці виїжджають лише на важливі виклики, отже, мають більше часу для розвитку професійних навичок.

Якому бізнесу потрібно впровадження технології

Обмеження у сфері застосування накладаються виключно користувачами й залежать від розроблених сценаріїв дій. У магазині смарт-девайси й гаджети можуть протидіяти зловмисникам, запобігаючи крадіжкам. В енергетиці “розумні” пристрої вмикають опалення або кондиціонер за 20 хвилин до вашого приходу для заощадження коштів. Аграрний сектор активно застосовує технологію, щоб навіть на далеких від міста полях був стабільний зв'язок через М2М SIM-карту й щоб дистанційно налаштувати його роботу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...