К. Павлов: місто комплексно працює над тим, щоб криворіжці отримували медичну допомогу гідного рівня, а лікарі мали комфортні умови для роботи

У Кривому Розі під керівництвом мера Юрія Вілкула відкрито 50 нових амбулаторій практик сімейної медицини, придбано сучасне обладнання. Після передачі лікарень з обласного підпорядкування місту почалися ремонти і в них. Відремонтовано лікарні №10, 11, створено аніографічні відділення в 9-й та 2-й міськлікарнях, розпочато ремонти в інфекційці, до кінця року буде завершений ремонт естакади у міськлікарні №2. Тільки у 2020 році на розвиток медицини з міського бюджету закладено 278 млн грн. 

Зараз міська лікарня №10 співпрацює із фахівцями Федеративної Республіки Німеччини. У партнерстві мерії та німецького фонду GIZ проведений капітальний ремонт закладу, відкрите травматологічне відділення. Завдяки співпраці з німецькими колегами, криворізькі лікарі мають можливість проходити стажування у клініці Німеччини. Під час проведення капремонту лікарні заклад отримав значну кількість вкрай необхідного медичного обладнання. 

20 листопада заклад отримав чергову партію необхідної медичної апаратури. Це – апарати для наркозу, УЗІ-апарати (необхідні для гінекологів та хірургів),  функціональні електро-ліжка, інструменти, операційна білизна. На зустрічі із колективом  десятої лікарні був присутній доктор Штефан Кайль, Генеральний консул Федеративної Республіка Німеччина у Донецьку із тимчасовим офісом у Дніпрі. Він підкреслив: «Мені приємно знаходитися у клініці №10, про яку  я дуже багато чув. Привід дуже хороший – передача гуманітарного вантажу лікарні і, в першу чергу, хочу подякувати за це  доктору Кляйну та німецькій клініці, яку він представляє. Завдяки співпраці криворізьких та німецьких лікарів  створена  у вашому місті створена потужна база  для надання якісної медичної допомоги пацієнтам із проблемами опорно-рухового апарату. Також, хочу подякувати підприємству «АрселорМіттал Кривий Ріг» за допомогу у транспортуванні  вантажу  до Кривого Рогу». 

У розмові з лікарями «десятки», член виконкому міськради Костянтин Павлов сказав: 

«У нашому місті створена ефективна система надання первинної медичної допомоги. Міський голова Юрій Вілкул ставив завдання зробити заклади первинної ланки у «кроковій» доступності до людей і ми це зробили. Паралельно займаємося модернізацією наших вторинних закладів. Після того як область відмовилася від фінансування лікарень і передала їх на баланс міста, мером була прийнята програма реконструкції та підтримки лікарень. Стартував проєкт з капремонту інфекційної лікарні, у цьому році відкрито два нових сучасних ангіографічних відділень на базі 9 та 2 лікарень. Думаємо на майбутнє і маємо серйозні плани з розвитку міських лікарень».

Костянтин Павлов підкреслив, що буде капітально відремонтовано реанімаційне відділення восьмої лікарні, на базі «дев’ятки» відкритий кардіохірургічний центр. На базі десятої лікарні у партнерстві з німецькою клінікою «Міндун» буде розроблена та впроваджена програма з ендопротезування суглобів. «Місто послідовно та комплексно працює над тим, щоб криворіжці отримували медичну допомогу гідного рівня, а наші лікарі мали комфортні умови для роботи», - сказав Павлов. 

Містом буде придбана сучасна цифрова рентген-установка. Також, для попередження і лікування серцево-судинних захворювань буде закуплений ще один ангіограф. Тим самим потреба міста в даному медичному обладнанні буде забезпечена на 100%. Варто відзначити, що після введення в роботу ангіографів смертність від інфаркту у Кривому Розі зменшилася на 35%.

Також сьогодні на сесії міськради, яку ініціював Костянтин Павлов, прийнято рішення направити кошти міста в лікарні № № 14, 4, і трьом дитячим. Там працює понад 500 осіб, вони обслуговують близько 139 тисяч криворіжців. Їх припинив фінансувати Київ, щоб закрити в рамках реформи Супрун.

Критична ситуація в них, як і в багатьох лікарнях по всій країні, склалася через те, що з 1 квітня набув чинності 2-й етап медреформи Супрун. З цього часу місто не має ніякого відношення до фінансування лікарень – їх зобов'язаний фінансувати Київ. Але до кінця року в Україні почалися зриви фінансування, тільки по Дніпропетровській області в критичній ситуації виявилося близько 20 лікарень. Таким чином, в рамках реформи проведеної тепер уже «слугами» супрунівської реформи, намагаються закривати багато медустанов.

Матеріал розміщений на замовлення КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу".

кривойРог новости 0564ua горисполком официально
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии