Юрій Вілкул: Ми не тільки збережемо всі соціальні програми по пільгах і допомозі криворіжцям - вони, як ми і планували, будуть збільшені вдвічі

У Кривому Розі діє унікальна для України програма соціального захисту населення. З міського бюджету виділяються гроші на матеріальну підтримку найбільш незахищених мешканців. Розмір такої допомоги постійно збільшується. За останні 10 років він  зріс у 53 рази. 

У 2020 році на допомогу криворіжцям та соціальні програми спрямовано понад 1 мільярд гривень, це одна сьома частина бюджету міста. У наступному році будуть збережені усі виплати та компенсації і планується чергове збільшення загальних видатків та розширення кола отримувачів допомог. 

Так програмою мера на цей рік передбачено:

- часткова компенсація на  оплату  житлово-комунальних  послуг  –  140 тис. осіб по 500 грн;

- чорнобильці – 4 тис. осіб від 3 тис. до 5 тис. грн;

- воїни-інтернаціоналісти та сім’ї загиблих – 2,8 тис. осіб по 5 тис. грн;

- Учасники АТО/ ООС, сім’ї загиблих – 6,6 тис. осіб по 5 тис. грн;

- учасники бойових дій Другої світової війни та прирівняні до них - 600 осіб від 3 тис. до 5 тис. грн;

- особи з інвалідністю з дитинства – 5,5 тис. осіб по 3 тис. грн; діти з багатодітних сімей  – 13,3 тис. по 1 тис. грн; діти з інвалідністю – 2,6 тис. осіб по 10,0 тис. грн; діти-сироти – 537 осіб по 1,0 тис. грн.

Також кошти спрямовуються на:

- пільги на проїзд у міському комунальному транспорті без обмеження кількості поїздок для понад 160 тис криворіжців;

- безкоштовний проїзд у міському комунальному транспорті для учнів шкіл, професійно-технічних закладів та студентів;

- безкоштовне харчування дітей 1-4 класів, 50% оплату вартості харчування в дошкільних закладах міста для 16527 родин;

- програму СТОП-інфаркт, зубопротезування громадян пільгових категорій, лікування вад зору та багато іншого.

"Ми розширюємо соціальну програму щороку. І наступний рік не стане винятком! Так тільки по допомозі городянам по компенсації оплати комунальних послуг допомогу плануємо збільшити вдвічі - з 500 до 1000 гривень. Збільшення стосується і інших категорій", - зазначила директор департаменту соціальної політики Інеса Благун.

Також Кривий Ріг – одне із небагатьох українських міст у якому повністю збережена мережа центрів територіального обслуговування громадян. Проводиться чітка та злагоджена робота по призначенню житлових субсидій. Успішно реалізується проект «Соціальне таксі», яке дає змогу криворіжцям з інвалідністю відчувати себе комфортно. Майже 13 тис. одиноких криворіжців за станом здоров’я отримують соціальні послуги вдома. 

Напередодні професійного свята працівники управлінь праці та соціального захисту населення, терцентрів, служби зайнятості, інтернатних закладів, будинків милосердя і нічного перебування, фондів соціального страхування, Пенсійного фонду, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приймали теплі вітання від міського голови Юрія Вілкула. 

«Ви своєю працею приносите людям реальну допомогу. Здебільшого, люди приходять до вас із проблемами і ви перші сприймаєте той весь тягар. Тож часто працюєте і як психологи,   ваше слово дає розраду багатьом. І нехай повертається до вас та доброта, яку ви віддаєте людям, сторицею», -  зазначив  Юрій Вілкул.

 «Ми постійно рухаємося вперед, кардинально змінюємо підхід до надання соціальних послуг. Налагоджена чітка робота по призначенню житлових субсидій та допомог в умовах карантинних обмежень. Жодного разу не допущено зриву виплати пенсій, допомог по безробіттю, допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим родинам», - зазначила директор департаменту соціальної політики Інеса Благун.

 Матеріал розміщено на замовлення КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу".

кривой рог новости кривого рога соцвиплати бюджет
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии