"Коли хочу відпочити, подумати, розпалюю горнило і беру до рук молота", - 33-річний Антон Олійник готовий допомогти землякам змінювати рідне місто, - ФОТО

33-річний Антон Олійник балотується кандидатом в депутати Криворізької районної ради від Металургійного району Кривого Рогу. Він криворіжець, здобув технічну спеціальність, досвід роботи у сфері місцевого самоврядування, має підприємницький хист. А ще він не любить сидіти на місці, прагне змінювати простір навколо себе на краще, організовувати однодумців на реалізацію цікавих проєктів і відпочивати ... за роботою - конкретним ремеслом. Яким? Про це і не тільки Антон розповів особисто.

Отож, знайомтесь: Антон Олійник - кандидат в депутати Криворізької районної ради від політичної партії "Слуга народу" у Металургійному районі, який може стати вашим обранцем уже 25 жовтня.

- Навіщо тобі депутатство?

- Будучи активною людиною, якій не все одно, я не можу не зважати на те, що відбувається в нашій країні, у нашому місті. Навпаки, мене цікавлять всі процеси, котрі спричиняють певний результат - позитивний, чи негативний. А моя внутрішня активність завжди підштовхує до дій.

Зазвичай я в опозиції до чинної влади, бо преконаний, - владу обираємо ми, а згодом нею фомуються виконавчі органи, що не спроможні діяти. Вважаю, що насамперед влада  існує для того, аби опікуватись покращенням життя людей, а тому, до дій влади слід ставитись прискіпливо, критично. Підтримуючи бездіяльність влади, погоджуючись з недоробками,  невирішеними, чи неякісно вирішеними питаннями означає бути у зговорі з цією владою. Така людина разом з владою несе відповідальність за її бездіяльність. Насправді ж люди мають контролювати владу, аналізувати зроблене, не зроблене, зроблене не якісно... Мають бути активними, самим ставати владою. Як на мене, це і є шлях, який дозволяє громаді досягти успіху.

До речі, те, що слід самим ставати владою, мені підказали мої колеги. Якось, критикуючи владну команду, почув: "Вам не подобається? Підіть і покажіть, як треба! Підіть і зробіть!". Задумався: "А й справді, критикувати може кожен, а зробити, вочевидь, ні. В такому випадку чесніше буде й самому щось робити, аби змінювати те, що не подобається".

- А як додасться клопоту? Роботи не буде забагато?

- Роботи я ніколи не боявся. І до речі, працювати розпочав ще зі шкільних років, а з 17-ти вже офіційно займався підприємницькою діяльністю.

- Але хіба неповнолітні можуть бути підприємцями?

- Для цього знадобився нотаріально завірений дозвіл моїх батьків. Поєднувати навчання з підприємницькою діяльністю також можна (посміхається).  Після закінчення школи я вступив до Криворізького технічного університету і влітку, у період вступних іспитів, саме відкривав ФОПку. Тоді це називалось "Приватний підприємець Олійник Антон Володимирович". Отримав патент на торгівлю,  торгував. У мене була  "точка" на ринку, де я у вихідні дні продавав жалюзі, карнизи, а по вечорах їх встановлював.  Це був початок мого підприємництва. 

Так у вихідні дні та вечорами я пропрацював всі 5 років навчання у виші. Паралельно успішно навчався за спеціальністю "гірниче обладнання". 

"Коли хочу відпочити, подумати, розпалюю горнило і беру до рук молота", - 33-річний Антон Олійник готовий допомогти землякам змінювати рідн..., фото-1

- Який ще досвід може стати тобі у нагоді, для того, аби твоє депутатство стало корисним для громади?

- Після вишу я був обраний депутатом Златоустівської сільської ради, а вже депутати обрали мене секретарем цієї сільської ради. На цій посаді я працював теж 5 років, отримавши значний досвід роботи у сфері місцевого самоврдяування. Таким чином я дізнався про коло повноважень посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, як вони співпрацюють з державними органами, як формується бюджет та залучаються позабюджетні кошти, врешті решт, як реалізувати актуальний для громади проєкт. 

Тож на сьогодні я розумію, про що говорю, що обіцяю, усвідомлюю, наскільки обмежені можливості депутатів місцевих рад, аби на щось кардинально впливати. Так, вони не можуть визначати статус мов, закінчувати війни, вирішувати якісь глобальні політичні чи економічні питання, що не належать до компетенції місцевої ради. Але вони можуть посприяти ефективному вирішенню питань місцевого значення, коли голосують у раді за прийняття певних рішень. Або ж допомогти людям реалізовувати корисні проєкти, вирішувати актуальні питання містян, в тому числі з використанням власних ресурсів - статусу, авторитету, фінансових та матеріальних засобів. Я свідомий того, що депутат - не посадова особа, але він представник громади, у раді представляє інтереси громади, тому докладає зусиль для того, аби людям на певній території жилось комфортніше.

- А коли депутат під час голосування за важливий проєкт, у меншості, скажімо, що тоді? Як йому виконувати свої повноваження?

- У боротьбі. Мобілізуючи громаду, об'єднуючи зусилля з жителями певного району, мікрорайону... Для цього депутат має бути доступним, люди мають знати, де його знайти, як до нього звернутись. Часом, люди не знають своїх депутатів, вони не мають можливості контактувати з ними. Сьогодні я не депутат, але коли мова йде про актуальні для людей питання, до мене звертаються за допомогою і я завжди даю свій номер телефону. Для чого? Можливо, мені вдасться залучити ще когось до вирішення питання, можливо, дізнаюсь, як краще його вирішити і пояснити це людям шляхом зворотнього зв’язку. Врешті люди завжди обмінюються контактними даними, якщо мають намір співпрацювати разом. І навпаки, коли наміру співпрацювати немає, тоді, звісно, контактні дані  приховуються.

Я йду депутатом у Криворізьку районну раду, де представлятиму інтереси жителів Металургійного району. Однак слід розуміти, що район, це частина міста, отже комунікації, інформація всередині районної ради дозволятиме впливати на політику міста в цілому. Саме для формування нової політики, впровадження змін на краще в нашому місті я йду в депутати.

- А які проблеми з тобою обговорювали люди? Що турбує містян зараз?

- Проблема, яка прямо впливає на комфорт жителів нашого міста, вочевидь, спільна для всіх районів - це наші управляючі компанії. У спілкуванні  з мешканцями кооперативного будинку, чи ОСББ, вони пояснюють, що проблеми, вирішення яких залежить від них самих, як правило, вони самі і вирішують. А там, де мова йде про діяльність управляючіх компаній, дуже багато нарікань. Людям неодноразово доводиться звертатися до районної, міської влади, але це не допомагає кардинально змінити якість надаваних послуг  управляючими компаніями. При цьому, переважна більшість отримувачів комунальних послуг сумлінно платять за їх надання. А отже, послуги мають бути якісно наданими, але натомість протікаючі труби, затоплені підвали, неприбрана прибудинкова територія, розбиті внутрішньоквартальні дороги...

- Отже вихід?

- А це вже і є спільна робота органів місцевого самоврядування - міської ради, районних рад, виконкомів. Саме для вирішення цих питань кандидати у місцеві ради йдуть на вибори.

Питання, які виникають у людей, логічні. Часом чую, мовляв, у Металургійному районі величезне металургійне підприємтво - непересічне джерело ресурсів для місцевого бюджету. Куди ж йдуть кошти, що надходять до бюджету? Чому жителі району не відчувають наявність такого великого джерела ресурсів? Що не так з їх розподілом, використанням? 

"Коли хочу відпочити, подумати, розпалюю горнило і беру до рук молота", - 33-річний Антон Олійник готовий допомогти землякам змінювати рідн..., фото-2

- Ти бізнесмен.  Вважаєш можна поєднувати бізнесові інтереси і депутатські повноваження? 

- Слід розуміти, що депутатство у місцевій раді - це неоплачувана робота. Депутат місцевої ради працює на громадських засадах. Тобто депутатство - це спосіб застосування власної активності на користь людей. А в умовах дефіциту бюджетних ресурсів - це ще й, часом, підтримка активностей за рахунок власних ресурсів депутата. Люди, яким не все одно, що відбувається навколо них, які готові вкаладати власні ресурси (благодійні, спонсорські) в громадські проєкти, є і в моєму оточенні.  Так, трапляються й інші - ті, кого цікавлять певні "схеми". Буду щирим, дехто прямо запитував і у мене: "Розкажи про свою схему". Та є й самодостатні люди, котрих не цікавлять "схеми", котрі готові прислужитися громаді, спільній справі...

І це не якась фантастика, - це частина реального життя. Це і про мене, також.  Я йду допомагати людям, а отже, докладати максимум зусиль для того, щоб моя допомога була результативною. Бо й життєве кредо таке маю: "Роботу слід робити добре, або ж взагалі її не робити". Маючи ресурси свого підприємства, я можу щось покращити: пофарбувати лавки,  паркан, щось відремонтувати. Не обіцяю "золоті гори", але покращувати елементарні речі, з яких складається наше повсякденне життя, мені цілком під силу. Тому й пропоную криворіжцям себе, як ресурс - свою активність, свою наполегливість, свою матеріальну спороможність. 

- А чому балотуєшся у Металургійному районі?

- Я працюю у цьому районі. У мене невеличке підприємство, основна наша діяльність - ковальство, пресування та порошкова металургія. Ковальство - це було те, з чого ми починали, далі були металоконструкції, вироби... Так ми і працюємо. Впорядкувавши територію навколо свого підприємства прибиранням смітників та дикої порослі, здійснивши благоустрій прилеглої території, ліквідував прихисток наркоманів... Моє бачення таке: я працюю в цьому місті, тут проходить більша  частина мого активного життя, й мені не байдуже, в яких умовах я живу.

- А де брати час на поєднання роботи і депутатства? Тим більше, аби таке поєднання було успішним?

- На подібні питання я маю завжди готову  відповідь: "Ніч довга". Для мене поєднання різних видів діяльності не є чимось новим, незвичним. Як я вже казав, я давно поєднував навчання з працею і успішно!. Сам по собі я енергійна людина, тому завжди шукаю і знаходжу ділянки, на які варто спрямувати свою енергію. Так і тут, сподіваюся бути успішним, а значить, корисним громаді.

- Чи є час на хобі? Якщо є, то яке хобі у тебе?

- (Сміється) Праця, робота. Можливо мене це вирізняє з - поміж інших, але я люблю працювати, люблю ремесло. І коли хочеться залишитися наодинці з думками, дати відпочинок собі, я розпалюю горнило, беру до рук молота і... виковую якийсь виріб, якусь річ... Саме так я розслабляюся, даю собі спочинок від круговерті подій, проєктів... 

- У такому насиченому графіку життя чи встиг створити родину?

- Я все встигаю. У мене чудова дружина, прекрасна маленька донечка. Я радий, що можу навідати своїх батьків, поговорити з ними. Так, додому приїжджаю вночі, але ж родинні стосунки грунтуються на таких міцних речах, які непідвладні випробовуванням розлукою, зайнятістю... Ми дружні, сильні і підтримуємо одне одного.

кривойРог новости 0564ua вибори
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии