Чому дві окремі платіжки: Криворіжгаз надав вичерпні відповіді

В п'ятницю, 14 лютого, компанія "Криворіжгаз" провела прес-конференцію стосовно нововведення: формування окремих рахунків за спожитий газ та за його транспортування по мережі.

На запитання, що найчастіше виникають у абонентів, відповіла комеційний директор підприємства Анна Ковпак.

Чому люди почали отримувати дві платіжки за газ замість одної?

24 грудня 2019 року НКРЕКП змінила порядок оплати послуг з доставки газу. Тому з 1 січня 2020 року послуги доставки виключені з загальної платіжки за газ.

Тепер продаж газу і його доставку здійснюють різні компанії. Тому квитанції за газ та його доставку сплачуються окремо. Гроші за газ отримує постачальник газу, а за доставку - газорозподільна компанія. Це дві різні компанії! Дві компанії - дві платіжки!

Чому плату за доставку газу сплачують всі споживачі?

Хто проклав газові труби до вашого будинку? Для одних це зробила держава. Для інших - будівельна або газова компанія. Або ви самі проклали трубу до власного будинку.

Єдине, для чого всі ми будували ці труби – для доставки газу до наших осель. Надійний та безпечний рух газу - це робота газовиків. Вони перекачують газ, створюючи, підтримуючи та контролюючи тиск. Вони находять витоки газу, ремонтують всі труби та зупиняють аварії. Є газовики - є газ в вашій трубі.

Чому тепер потрібно платити ще й за доставку газу?

Всі споживачі завжди платили за доставку газу. До січня 2020 року вартість доставки газу була включена в ціну газу і сплачувалась в тому ж рахунку, що і газ. Втім, продовжуючи реформування ринку, Регулятор виділив платіж за доставку газу в окрему квитанцію.

Тепер вона сплачується окремим рахунком. Це плата за доставку поточних обсягів споживання. Доставка газу сплачується в поточному місяці: в січні - за січень, в лютому - за лютий.

Чому люди не можу сплачувати за лічильником?

Споживачі сплачують за доставку власних обсягів споживання. Вони визначаються з попередніх обсягів споживання. Об’єм спожитого газу береться за основу для прогнозування і замовлення потужності в поточному періоді.

Для чого це зроблено? Тариф на доставку формується за принципом замовленої потужності. В Україні нараховується більше 13 млн споживачів природного газу. На жаль, всі вони не можуть спрогнозувати своє споживання на цілий рік. Тому за основу взяте ваше ж споживання у попередньому газовому році.

Навіщо прогнозувати споживання?

Всі споживачів повинні мати можливість користування газом 24 години на добу 365 днів на тиждень. Для цього їм достатньо просто увімкнути газовий прилад на кухні.

Для цього газовики мають прогнозувати споживання газу. Для цього і потрібна замовлена потужність. Працівники газорозподільних компаній розуміють наперед, скільки газу потрібно споживачам наступного дня. Виходячи з цього вони регулюють тиск в мережах, щоб ваше газове обладнання працювало щодня.

Чому послуги доставки газу сплачуються рівними частинами впродовж року?

Газова інфраструктура має завжди знаходитись в робочому стані і підтримувати тиск газу. Він має бути достатнім для того, щоб всі споживачі могли споживати газ в будь-який час.

Підтримання тиску в системі пов’язане з постійними витратами: технологічний газ, ремонти, заміна газового обладнання. Розуміння цих параметрів дозволяє операторам газорозподільних мереж підтримувати мережу в робочому стані та планувати витрати, інвестиції, проведення заходів з підвищення безпеки газопостачання.

Ці витрати є постійними. Вони не залежать від обсягів споживання. Отримуючи плату 12-ма однаковими платежами впродовж року газорозподільні компанії можуть планувати роботу персоналу, заміну обладнання, реконструювати мережі, виходячи з потреб споживачів.

Чому рахунки отримали люди, які газом не користувались?

Саме наявністю постійних витрат на підтримку роботи системи пояснюються рахунки, які отримали споживачі. Так само як і нові споживачі, які споживали газ менше 9 місяців. Для таких споживачів обсяг замовленої потужності визначається згідно профілю споживання. Ці профілі визначені в Кодексі газорозподільних систем. Такі зміни внесено постановою НКРЕКП.

Що робити, якщо ви не плануєте користуватись газом?

Якщо газове обладнання не використовується взагалі і ви не плануєте цього в майбутньому, то вам варто розглянути можливість від’єднання від газових мереж та розірвати типовий договір на розподіл газу. Для чого необхідно звернутися до центрів обслуговування клієнтів.

Чим ці зміни корисні для людей?

Вартість доставки не прив’язана до поточного споживання газу. Оплата розділена на 12 платежів впродовж року. Тому взимку споживачі сплачують лише частину вартості доставки, решта платежу відтермінована на літній період.

Таким чином оплата послуг доставки рівномірно розподілена на весь рік. Тому в січні споживачі сплачуватимуть за доставку газу майже вдвічі менше, ніж в грудні 2019 року.

Для прикладу, візьмемо домогосподарство Кривого Рогу, яке споживає 1 350 куб м газу на рік. В першому кварталі 2019 року сплатили 233 грн, а за аналогічний період в 2020 році за доставку такого ж обсягу газу сплатять 118 грн. А це майже в 2 рази менше.

Плата ж за доставку газу для споживачів, які використовують лише плиту, взагалі є незначною. Споживачі, які використовують газ для приготування їжі, і споживають до 200 кубометрів газу на рік, сплачуватимуть 7 грн на місяць. Це в рази дешевше, ніж плата за кабельне телебачення чи інтернет.

Як і коли необхідно платити?

Оплата доставки має здійснюватися в поточному місяці до 20 числа. Тобто, в січні - за січень, в лютому - за лютий. Вона здійснюється на підставі рахунку, який надсилається газорозподільною компанією. В січні місяці споживачі природного газу

Зміни в порядок оплати було внесено тільки 24 грудня 2019 року, а споживачі отримали рахунки тільки в другій половині січня. Враховуючи, це споживачі мають можливість сплатити доставку газу в січні та лютому до 20 лютого включно.

кривойРог новости 0564ua криворожгаз тариф НКРЭКУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1 человек рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Происшествия
В Центрально-Городском районе в одной из квартир было обнаружено тело мужчины. который долго не выходил на связь.  Об этом 0564.ua сообщили в пресс-службе ГСЧС Кривого Рога.  Вчера, 5 апреля, в 10-13 по ул. Мартина Шимановского, 4 полицейские не могли попасть в квартиру мужчины, который длительное время не выходил на связь. Чтобы попасть в квартиру горожанина, вызвали спасателей.   Было открыто окно в комнате и открыты входные двери. Когда спасатели предос...
Власть
Мэр города предложил на период карантина сделать бесплатный проезд в коммунальном транспорте: в автобусах, троллейбусах, трамваях, скоростном трамвае. Об этом сообщает пресс-служба Криворожского горисполкома.  Решение начинает действовать с 7 апреля и касается около 200 тыс. человек: примерно 170 тыс. - работники критической инфраструктуры, остальные - медики, правоохранители, Нацгвардия, армия. Все те, кому это разрешено согласно Постановления КМУ №255 от...
Общество
С сегодняшнего дня в Украине действуют ужесточенные карантинные меры. На сайте МВД дали разъяснения относительно новых норм ограничительных мер на период карантина. Почему ввели правило носить с собой документы, удостоверяющие личность? Наличие у человека документов позволит проверить, не должен ли он/она быть на самоизоляции, или в обсервации. А также это даст возможность органам правопорядка применять административную ответственность для нарушителей прав...
Криминал
В Кривом Роге во время обыска правоохранители изъяли почти 300 патронов. 19-летний горожанин хранил дома боеприпасы калибра 5,45 мм, 7,62 мм и 12,7 мм. Об этом сообщает пресс-служба Криворожского горисполкома.  Сотрудниками Ингулецкого отделения полиции 3 апреля в ходе проведения санкционированного обыска по месту жительства мужчины обнаружено патроны. Боеприпасы изъяли и направили на экспертизу. По данному факту возбуждено уголовное производство по ч. 1 с...
Новости компаний
Хотели бы взять небольшой кредит онлайн, но останавливает страх, что вы сильно переплатите за это? В нашей статье мы расскажем о полезном финансовом инструменте, который помогает рассчитать проценты по кредиту самостоятельно, даже если нет экономического образования и склонности к математике. Читайте подробности. Что такое кредитный калькулятор Возможно, вы видели на сайтах МФО кредитные калькуляторы – специальные формы, через которые вам рекомендуют посчи...
Криминал
СБУ разоблачила ботоферму, через которую распространяли фейки о COVID-19 и призывы к свержению конституционного строя. Об этом 0564.ua сообщили в пресс-службе СБУ в Днепропетровской области.  Киберспециалисты Службы безопасности Украины пресекли деятельность ботофермы, через которую злоумышленники распространяли фейки о COVID-19 и призвали к свержению конституционного строя. Руководили их деятельностью с Российской Федерации, оборудование организаторы разв...
Криминал
В Покровском районе на остановке общественного транспорта мужчина выхватил из рук 49-летней местной жительницы сумку и убежал. За считанные часы его задержали сотрудники полиции.   Об этом сообщает пресс-служба Криворожского отдела полиции.  В Покровскок отделение полиции 3 апреля поступило сообщение, что на одной из улиц района неизвестный мужчина выхватил из рук женщины сумку с личными вещами и скрылся. В сумке находился мобильный телефон и кошелек. Граб...
Общество
За минувшие сутки в Кривом Роге бригады скорой медицинской помощи выезжали на вызовы 309 раз, из них пациентов с симптомами ОРВИ - 20. Об этом 0564.ua сообщили в пресс-службе Криворожского горисполкома.  Медики отмечают, что в разрезе недели количество вызовов скорой помощи не высокое. За аналогичный период прошлых лет вызовов было больше. За сутки госпитализированных с диагнозом пневмония - 3. Читайте также: С подозрением на коронавирус в больницы Кривог...
Происшествия
В Долгинцевском районе произошел пожар, в результате пожара которого сгорела часть имущества горожан.  Об этом 0564.ua сообщила специалист по работе со СМИ 3 государственного пожарно-спасательного отряда. Вчера, 5 апреля, в 15-00 по ул. Магистральная неподалеку от дома №59 горела сухая трава. Огнем была уничтожена сухая трава на площади 0,01 га. Помимо этого, огонь уничтожил крышу хозяйственной постройки - уборной, забор на площади 20м2. Общая площадь пожа...