• Главная
  • Партнерство міста та Європейського інвестиційного банку: вже виконано 50% підготовчих робіт до впровадження проєкту з будівництва автономних котелень
Официально
13:00, 31 января 2020 г.

Партнерство міста та Європейського інвестиційного банку: вже виконано 50% підготовчих робіт до впровадження проєкту з будівництва автономних котелень

Официально

У Кривому Розі продовжується реалізація спільного проєкту з  Європейським інвестиційним банком «Модернізація системи теплопостачання м. Кривого Рогу (І етап)». На черговій робочій зустрічі за участю представників Міністерства розвитку громад та територій України, консультантів Європейського інвестиційного банку і представників теплопостачальних підприємств КП «Криворіжтепломережа» та державної «Теплоцентралі» обговорювалися  питання підготовки  тендерної документації.

Мова йшла про документацію на заміну теплових мереж, реконструкцію котельні "Механобрчормет" та встановлення індивідуальних теплових пунктів у бюджетних закладах. Нагадаємо, що установка ІТП (проектування, закупівля обладнання та встановлення) буде проводись за рахунок грантових коштів з фонду E5P (у розмірі 6,3 млн.євро), а  передпроєктну документацію (вихідні дані від теплопостачальних організацій) місто має надати за рахунок бюджетних коштів. На січневій сесії  прийнято рішення про виділення з бюджету частини необхідного фінансового ресурсу.

Міський голова Юрій Вілкул зазначив: «Протягом кількох років ми займаємося питанням модернізації міської системи теплопостачання. Ставимо за мету поступово відійти від великих, енергозатратних котелень та зменшувати для криворіжців  витрати на оплату послуг. У цьому контексті для нас важливим є проєкт з  Європейським інвестиційним банком. Цьогоріч підготуємо всю документацію та  буде проведений тендер і переходимо безпосередньо до  будівельних робіт».

Зокрема, в рамках проєкту виведуть з експлуатації велику котельню комунальної «Тепломережі», яка знаходиться на території ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг». Замість неї реконструюють 2 котельні «Гігант» і "Механобрчормет" та коштом міського бюджету збудують нову котельну в Металургійному районі. Буде замінено близько 7 км теплових мереж, встановлено у близько 370 бюджетних закладах - школах, дитячих садочках, лікарнях, соцзакладах - індивідуальні теплові пункти з системою моніторингу енергетичних ресурсів SCADA.

Впровадження проєкту сприятиме економії газу до 24%, електроенергії на 23%. Для 39% споживачів комунальної «Криворіжтепломережі» – мешканців Металургійного, частини Саксаганського та Довгинцівського районів буде покращено якість надання послуги централізованого теплопостачання.

Додатково:

У 2017 році місто пройшло етапи відбору серед 28 проєктів інших міст і отримало підтвердження можливості фінансування проєкту, як проєкт з високим ступенем готовності для реалізації. У 2018 році між ЄБРР та ЄІБ було укладено грантову угоду на виділення місту гранту від Східноєвропейського фонду енергоефективності та екологічного партнерства (E5P). У 2019 році між ЄІБ, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Кривим Рогом укладено угоду про співпрацю щодо надання консультаційних послуг з упровадження проєкту модернізації системи теплопостачання міста.

Матеріал розміщено на замовлення КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу".

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#кривойРог #новости #0564ua #горисполком #официально
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...