• Главная
  • Сучасні енергоефективні технології на службі криворіжців: у 2020 р місто разом з європейськими партнерами продовжить роботу над реалізацією проєктів з енергозбереження
Официально
15:00, 14 января 2020 г.

Сучасні енергоефективні технології на службі криворіжців: у 2020 р місто разом з європейськими партнерами продовжить роботу над реалізацією проєктів з енергозбереження

Официально

У Кривому Розі працює муніципальна програма з впровадження енергоефективних заходів і одним з напрямків цієї системної, комплексної роботи є співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком.

У 2019 році міський голова Юрій Вілкул підписав меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку про реалізацію проєкту «Підвищення енергоефективності громадських будівель». Проєктом передбачається впровадження енергоефективних заходів у 44 бюджетних закладах – 27 школах та 17 дитячих садочках.

У рамках першого рівня модернізації для частини будівель передбачається виконання комплексу енергоефективних заходів – повне утеплення огороджувальних конструкцій будівель (стін, даху, цоколю), заміна старих дерев'яних вікон, встановлення нових теплоізольованих дверей, встановлення індивідуального теплового пункту з автоматичним регулюванням, ізоляція труб в підвалі, встановлення нової системи опалення, модернізація системи вентиляції.

Для іншої частини будівель, в рамках заходів з модернізації другого рівня, передбачається установка індивідуального теплового пункту з автоматичним регулюванням, заміна старих дерев'яних вікон та дверей.

Сучасні енергоефективні технології на службі криворіжців: у 2020 р місто разом з європейськими партнерами продовжить роботу над реалізаціє..., фото-1

«Після впровадження проєкту очікується економія 40% від базового споживання теплової енергії та 5% від базового споживання електричної енергії або 14,2 тис. кВт*год./рік, зниження викидів вуглекислого газу на 3,3 тис. тон/рік. Завдяки реалізації проєкту мають поліпшитися умови навчання та перебування для понад 26 тисяч учнів і вихованців закладів загальної середньої та дошкільної освіти», - сказала начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій Оксана Котунова.

Продовжується робота над проєктом "Модернізація системи теплопостачання міста Кривого Рогу" у рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком. Метою його втілення є реконструкція та оптимізація системи теплопостачання за рахунок встановлення 1 нової районної котельні та модернізації 2 існуючих котельних з виведенням з експлуатації фізично та морально застарілої котельні з надлишковою потужністю й низькою енергоефективністю на території Публічного акціонерного товариства "АрселорМіттал Кривий Ріг", ліквідації великої кількості магістральних трубопроводів, що мають високі втрати теплової енергії, часткової заміни теплових мереж, оптимізації системи управління та контролю теплопостачання, у результаті чого очікується досягти скорочення втрат у теплових мережах, економії палива й зменшення витрат електроенергії.

Сучасні енергоефективні технології на службі криворіжців: у 2020 р місто разом з європейськими партнерами продовжить роботу над реалізаціє..., фото-2

Крім цього, за рахунок грантових коштів планується оснастити індивідуальними тепловими пунктами бюджетні заклади міста та окремі багатоповерхові житлові будинки.

Впровадження проєкту сприятиме економії газу до 24%, електроенергії на 23%, допоможе значно зменшити емісію СО2, сприятиме впровадженню сучасних енергоефективних та енергозберігаючих технологій. Для 39% споживачів комунальної «Криворіжтепломережі» – мешканців Металургійного, частини Саксаганського та Довгинцівського районів буде покращено якість надання послуги централізованого теплопостачання.

Материал размещен по заказу  КП "Институт развития города"

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#кривойРог #новости
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...