Кривий Ріг посилює роботу, спрямовану на соціальну підтримку осіб з інвалідністю

У місті на обліку перебуває 31 тис. осіб з інвалідністю, у тому числі, 2,6 тис. дітей.

Осіб з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату – 5,8 тис. криворіжців, серед яких 1,5 тис. пересуваються за допомогою крісел колісних, з вадами зору - 1,2 тис., з вадами слуху – 590 та ін.

«Місто проводить комплексну роботу, спрямовану на підтримку мешканців з обмеженими можливостями. Їм надається матеріальна допомога, соціальна підтримка та поліпшуються умови життєдіяльності», - зазначила Яся Смірнова, головний спеціаліст департаменту соціальної політики. 

Матеріальну допомогу отримують батьки дітей з інвалідністю, які потребують забезпечення засобами гігієни та яких не забезпечує держава. Цьогоріч 224 дитини отримали таку допомогу. Також, з міського бюджету надана допомога для 15 дітей хворих на фенілкетонурію, 30 спортсменам з інвалідністю.

Проводяться заходи для створення безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю. Коштом міського бюджету тільки з початку року обладнанні для зручностей житлові приміщення 2 громадян, які пересуваються на візках. Також, у будівлях, де знаходяться заклади культури, охорони здоров’я та інші приміщення соціальної сфери, створюються умови для безперешкодного доступу, облаштовуються додаткові перила та пандуси.

Унікальним залишається досвід Кривого Рогу щодо забезпечення доступності адміністративних послуг, який за відгуками осіб з інвалідністю, заслуговує на повагу. Вже два роки діє проект «ВІЗА МОБІЛЬНА», до складу якого входить 2 мобільних офіси, 2 мобільні цифрові кейси, мобільні додатки «Ваш Центр адміністративних послуг «Віза» і «Попередня реєстрація в електронній черзі Центру «Віза».

З 2014 року успішно реалізується ініційований депутатом ВР 7, 8 скликань, радником міського голови Константином Павловим проект «Соціальне таксі». За цей час надано майже 4 тисячі транспортних послуг людям з інвалідністю. У 2019 році організовано надання послуг «соціального таксі» на базі Терцентру в Інгулецькому районі, завдяки придбання додаткового авто «соціального таксі» з підйомником для перевезення осіб на колясках. Розширено перелік категорій людей, які можуть замовити послуги «соціального таксі». Тепер можна замовляти таксі для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч та онкозахворювання.

Кривий Ріг робить усе для безперешкодного пересування людей з інвалідністю. Незабаром на дорогах міста, крім працюючих тролейбусів, з’являться нові муніципальні трамваї й автобуси, які будуть адаптовані для людей з особливими потребами.

«У Кривому Розі процес створення умов доступності знаходиться в постійному розвитку. Але, нагальним є питання обладнання зручностями для осіб з інвалідністю- з порушенням опорно-рухового апарату, з вадами зору та слуху,-ще багатьох соціально важливих об’єктів. У томі числі, управлінь праці та соціального захисту населення в деяких районах. Спільними зусиллями всіх відповідальних структур, із залученням громадських організацій будуть й надалі проводитись заходи зі створення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян до соціально важливих об’єктів», - зазначила Я. Смірнова.

Матеріал розміщено на замовлення КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу".

Кривий Ріг посилює роботу, спрямовану на соціальну підтримку осіб з інвалідністю, фото-1 Кривий Ріг посилює роботу, спрямовану на соціальну підтримку осіб з інвалідністю, фото-2 Кривий Ріг посилює роботу, спрямовану на соціальну підтримку осіб з інвалідністю, фото-3
Кривой Рог новости 0564 люди с инвалидностью пандус доступность виза мобильная
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии