• Головна
  • У Кривому Розі пройшло виїзне засідання комітету ВР з питань екології та природокористування, на якому керівництво міста надало конкретні пропозиції щодо вирішення екологічних проблем
Официально
13:00, 25 жовтня 2019 р.

У Кривому Розі пройшло виїзне засідання комітету ВР з питань екології та природокористування, на якому керівництво міста надало конкретні пропозиції щодо вирішення екологічних проблем

Официально

Участь у виїзному засіданні екокомітету взяли народні депутати України, міська влада Кривого Рогу, представники промислових підприємств, екологи, науковці. Темою заходу стали актуальні для всіх криворіжців питання: «Екологічний стан Кривбасу: проблеми та шляхи вирішення».

Це – цілий комплекс питань і в рамках виїзного засідання керівництво міста надало конкретні пропозиції щодо вирішення екологічних проблем Кривого Рогу. Зокрема, йдеться про відновлення дії еколого-економічного експерименту.

«Суть експерименту - це забезпечення додатковим фінансуванням природоохоронних заходів за рахунок повернення в повному обсязі коштів, що сплачуються підприємствами міста як екологічний податок за забруднення навколишнього природного середовища. А саме – використання коштів Державного і Обласного фондів охорони навколишнього природного середовища безпосередньо на території, що забруднюється - у Кривому Розі», зазначив мер Кривого Рогу Юрій Вілкул.

Далі міський голова зупинився на заходах з оздоровлення водних ресурсів. А це - оздоровлення Карачунівського водосховища, реалізація проектів оздоровлення річок Інгулець та Саксагань.

Юрій Вілкул акцентував увагу на подальшій роботі у напрямку покращення якості питної води, реалізації проектів будівництва та реконструкції загальноміських каналізаційних очисних споруд, будівництва та реконструкції каналізаційних мереж.

Життєво важливе питання для криворіжців це – діяльність промислових гігантів та зменшення їх впливу на навколишнє середовище. Юрій Вілкул наголосив на необхідності затвердження Державної програми дослідження стану техногенної частини земної кори Криворізького залізорудного басейну для запобігання виникненню на його території техногенного та природного характеру, проект якої на 2015-2017 роки розроблено в 2013 році (замовник Дніпропетровська обласна державна адміністрація, виконавець Науково-дослідний гірничорудний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет").

Через політичні та соціально-економічні зміни останніх років, реорганізацію органів центральної виконавчої влади проект постанови «Про затвердження Державної програми дослідження стану Криворізького залізорудного басейну для запобігання виникненню на його території катастрофи техногенного та природного характеру» до цього часу не прийнято. 

Також, серед пріоритетних завдань - будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів.

Довідково:

Ще три роки тому розробленим криворізькими нардепами попередніх скликань – Олександром Вілкулом, Костянтином Павловим, Андрієм Гальченко, Дмитром Колєсніковим і народним депутатом IX скликання Дмитром Шпеновим - законопроектом № 4705 передбачалося внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування до міських бюджетів 100 % екологічного податку та 50 % рентної плати за користування надрами. Однак, пропозиції криворіжців залишилися не прийнятими.

Матеріал розміщено на замовлення КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривойРог #новости #0564 #екологія #екологічний податок #плата за надра
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...