"Нехай верещить, воно так привикло!": сесія Криворозіької міськради в цитатах, - ВІДЕО

Минулого тижня відбулась сесія Криворізької міської ради. Як і завжди, обговорення проектів рішень супруводжувалось різними коментарями, які вже можна розбирати на цитати. 

Наша журналістка зібрала найяскравіші моменти з липневої сесії, використовуючи відео з офіційного сайту Криворізької міської ради.

Зазначимо, що під час сесії присутні в залі не мають змоги почути усе, про що говорять міський голова Юрій Вілкул та секретар міської ради Сергій Маляренко, а от під час перегляду трансляціі, усе це добре чути. 

Під час голосування по одному  з перших рішень порядку денного Сергій Маляренко побачив, що депутатка Наталія Шишка проголосувала проти і сказав про це меру, на що той відповів: "Ну та й що? рішення прийняте". 

Потім Наталія Шишка запитала, чому міський голова не дав можливості депутатам обговорити питання черги денної і поставив його на голосування.

- Я ж спитав: у кого є шось сказати? 

- У Шишкі всєгда єсть что сказать, - відпові секретар міськради.

Депутатка ще раз запитала, чому не було обговорення 15-18 питань. 

- Та ну спросілі ж, конкрєтно спросілі, - відповів Сергій Маляренко.

- Шановна депутатка, я вас спитав: є питання для обговорення? Є шось сказати?

- Ви забов'язані надати можливість усім сказати, - відповіла Наталія Шишка.

- Я все, шо забов'язаний, я роблю.

- Робіть як слід, - завершила розмову депутатка. 

Після цього Юрій Вілкул перепитував щоразу, чи є в когось запитання і коли в депутатів виникли запитання чи виступи, він підкреслив:

- В нас є група, в кого всєгда єсть запитання і шось. Це не критика, це нормально. Так і повинно бути.

Коли йшло обговорення наступних проектів рішень, слово взяла Наталія Шишка і висловилась з приводу того, що якщо з міського бюджету були виділені кошти управителям, то вони мають про них звітувати належним чином і не виставляти потім ці послуги в рахунок криворіжцям. 

- Карий і керівники районів! Так, як ми домовились, оприлюднюйте, все розказуйте і не заважайте, будь ласка, бізнесу Шишки, будь ласка, - не залишив без свого коментаря виступ депутатки мер Кривого Рогу.

Перед голосуванням за проекти рішень з земельних питань зазвичай у когось із депутатів виникає "конфлікт інтересів". Цього разу депутат Андрій Богатирьов мав якесь відношення до землі, яка виділялась по проектам рішень. Він про це повідомив меру, але Юрій Вілкул сказав, щоб він записався нормально і повідомив.

- А то потом будєш віноват, - попередив депутата міський голова. 

Трохи згодом Богатирьов хотів записатись, але щось знов йому завадило, і коли секретар міськради сказав меру, що депутат хотів записатись, мер незадоволено відповів:

- Ви вообщє какіє-то інтєрєсниє! 

Депутат Микола Дектярьов сказав, що його дивує "вибірковий підхід" щодо окремих питань. На що мер почав підвищувати голос:

- Я вибачаюсь, я у Маляренка спрашивал, він каже не було цього питання, так шо нє надо врать!

Депутат Дектярьов у зв'язку з тим, що мер його перебив, почав вимагати додати йому час для виступу. Він також розповів, який "треш" був на засіданні постійної комісії. 

Згодом виникла ціла "дискусія" між одразу кількома депутатами, директором департаменту, секретарем міськради і мером. Вони усі говорили одочасно і намагались перекричати один одного. Нарешті міський голова гучно попросив не заважати проводити сесію і роз'яснювати усе депутатам. Коли йому відповіли, що йде порушення регламенту, він сказав:

- Нехай верищить! Це ж воно привикло...

Така манера спілкування була не тільки між міським головою та депутатами, а й між мером та працівниками управлінь та департаментів міськради.

Наприклад, коли заступниця начальниці управління культури пояснювала депутатам, чому їм вчергове мають виділити кошти з міського бюджету, міський голова перервав її і сказав:

- Все, добре. Ви можете розказувать і про размєр... - не закінчивши свою репліку, мер переключився на інше. 

Коли обговорювали земельні питання, у депутатів були запитання до Олександра Бризецького, який очолює цей департамент. Але рішення ставились не "пакетом", а кожне окремо, тому питань до нього було багато.

- Сідай, тільки недалеко, бо по кожному питанню будеш бігать, - сказав мер і показав, куди сідати. 

Взагалі, з земельних питань виникало багото словесних перепалок. Наприклад, Олександр Бризецький розмовляв з Олександром Смалієм, вони звинувачували один одного в тому, що "смішать людей". Також під час цієї розмови з'ясувалось, що по одному з проектів рішень заяву "взагалі не люди писали".

- Александр Фєдоровіч, ви ілі по дєлу говорітє, ілі садітєсь! - не витримав мер цієї тривалої "дискусії".

Сам мер з цього ж питання зауважив Смалію, що він "теж вважає межі заповідного фонду - інше питання, чєм гараж, який ви відстаіваєте".

Перед голосуванням міський голова хотів "зовсім зняти це питанння і розібратись. "Це нормально? Ніхто не проти? Жодний чоловік не проти?", - звернувся Юрій Вілкул до депутатів. Але секретар міськаради зауважив, що це буде неправильно. Тоді мер звернувся до юридичного відділу: 

- У нас єсть законніки... Ви можете шо-то громко... Як мені подсказують усі законніки і юристи, ми зараз не голосуєм за 35 питання, а потім будемо розглядати це. Це буде так законно? Харашо. 

Після цього Олександр Смалій вчергове взяв слово і повідомив:

- Юрій Григорович, я хотів би вам сказати, що люди, мабуть, важливіші, ніж заповєднік, в якому бігають зайчики.

Депутат Дектярьов звертався під час сесії до голови комісії з питань законності і депутатської етики, щоб провели додаткове заняття для міського голови з приводу знання регламенту, щоб не було "шоу і балакучок".

З наступного питання порядку денного мер поцікавився, чи є в когось запитання. Секретар міськради промовив, що у Смалія є.

- Ну так мог поднять,  же спеціально мєня воспітиваєт. Токо хто кого воспітаєт... Прошу записатись, бо ківали головою...

- Юрій Григорович, давайте, шоб ми не кричали, ми ж не в інституті.

- Та канешна, в інстітутє ж учіться нада, а тут можно просто кукурєкать!

Також, Олександр Смалій повідомив, як виділяють землю "лівим" підприємствам, бо у людей не вистачає... професійності. 

Під час обговорення 77 питання порядку денного мер сказав, що йому ніхто нічого не доповідав. Але у депутатів були зауваження. 

- Ето ви уже прідіраєтєсь к казуістікє. Понятно, шо надо прінять рєшеніє, щоб получіть дозвіл.

Під час обговорення петиції мер "офіційно заявив", що децентралізація не дала жодної копійки місту Кривому Рогу, а тільки забрала. 

- Так я кажу чи не так?- запитав мер і почув, що з ним не погоджуються. - Так, бо той, хто верищить, він не знає. Ми вам можем це записать за підписсю. 

В "різному" депутат Смалій розповів, як співробітниця департаменту говорила людям, що "накладе вето на рішення міської ради".

- А на ООН не накладе вето? - засміявся мер. 

Невдовзі сесія Криворізької міської ради закінчилась і Юрій Вілкул подякував усім за роботу. 

Кривой Рог новости кривого рога 0564 сессия криворожский горсовет криворожские депутаты сессия в цитатах
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Кривом Роге прошел 5-ый фестиваль "Услышь меня", на котором все желающие могли изучить базовый жестовый язык. Об этом корреспонденту 0564.ua стало известно на месте события. Сегодня, 15 сентября, в сквере Героев возле Цветочных часов проходил уже 5-й фестиваль "Услышь меня", который приурочен к Международному дню глухих, который будет отмечаться 29 сентября. На фестивале криворожане могли обучиться базовому жестовому языку, познакомиться с культурой глух...
Общество
В течение двух дней в Кривом Роге проходила Международная выставка кошек "Кото-пати в осеннем формате", на которой были представлены домашние любимцы самых популярных сейчас пород. Жюри выбирало чемпионов выставки, которым помимо наград давали подарки от спонсоров.  Об этом корреспонденту 0564.ua стало известно на месте события.  На выходных, 14 и 15 сентября, в ДК "Мистецький" в Саксаганском районе проходила Международная выставка котов. Здесь были предс...
Общество
Сентябрь - пора, когда криворожане готовятся к зиме. В том числе заготавливают овощи - картошку, морковь, лук. Сайт 0564.ua изучил цены на картофель на городских рынках и в супермаркетах по состоянию на 15 сентября. Предлагаем вниманию наших читателей обзор цен. Отметим, что мы побывали на Оптовом рынке, на Центральном рынке Соцгорода, на Центральном рынке (Центрально-Городской район), в супермаркетах "АТБ" и "Сільпо". Почем картофель, можно увидеть на наш...
Общество
В воскресенье, 15 сентября, в Кривом Роге прошел первый Всеукраинский фестиваль  deaf-талантов "Без обмежень". Мероприятие приурочено Международному дню глухих, который будет отмечаться 29 сентября. Как сообщает 0564.ua, фестиваль творчества людей, имеющих проблемы со слухом, проходил в Парке Героев. Для участия в фесте в Кривой Рог приехали гости из Киева, Николаева, Запорожья, Полтавы. Своим творчеством жителей Кривого Рога радовали уникальный театр мими...
Культура
В субботу, 14 сентября, в парке имени Юрия Гагарина торжественно открылся 6-й Деревянный фестиваль, в рамках которого свои работы представили около 70 мастеров народных ремесел. Как сообщает 0564.ua, впервые криворожский Древофест проходит в Центрально-Городском районе.  Традиционно фестиваль открывали торжественно. К праздничной церемонии организаторы привлекли представителей Центрально-Городского райсовета и лесников, вокалистов и хореографические коллек...
Происшествия
В районе остановки «Интернат» на 17-м квартале в воскресенье, 15 сентября, около 12:50 произошло ДТП, в котором пострадало два человека.  Как сообщает one.kr.ua, оба автомобиля двигались в попутном направлении в сторону «СевГОКа». По предварительной информации, на светофоре, в районе остановки «Интернат», Mitsubishi пошел на разворот из второй полосы. Водитель едущего позади него минивэна (Mercedes Vito), якобы, вовремя не отреагировала на этот маневр. В р...
Общество
В Кривом Роге ночью отключат воду из-за проведения ремонтных работ.  Об этом сообщает пресс-служба КП "Кривбассводоканал".  Сегодня, 15 сентября, с 23.00 до 5.00 16 сентября коммунальщики проводить работы, требующих ограничения водоснабжения.  В связи с этим, воды не будет по следующим адресам: - Ватутина, 30-84; - Кропивницкого, 27-103; - Уфимская, 1-13; - Шкапенко, 1-19; - Станислава Конткевича, 35, 37,39; - Николая Зинчевского - Невская - пос. Рыбосово;...
Общество
Осень в Кривом Роге - прекрасна, надо просто знать места, где можно любоваться любимым городом, одетым в желто-красные цвета. 0564.ua предлагает подборку  мест, где вполне можно насладиться пейзажами осеннего города. Парк им.Савицкого Этот парк в Ингулецком районе - одно из любимых мест отдыха многих местных жителей. Здесь всегда чисто и уютно. Можно сполна насладиться "бабьим летом". Сейчас в парке настоящее буйство красок - некоторые деревья еще стоят з...
Общество
В Кривом Роге жители "муравейника", который стал известным на всю Украину благодаря тому, что в нем живут родители Президента Владимира Зеленского, страдают от постоянных отключений коммунальных услуг.  Об этом в редакцию 0564.ua сообщила местная жительница Марина.  Криворожанка рассказала, как только за последнюю неделю коммунальщики оставили жителей "муравейника" без воды, а потом и без электричества. Все эти отключения происходили без какого-либо предуп...
Новости по теме
Криворожские нардепы получили деньги из госбюджета на проживание в Киеве в августе, - СПИСОК
Зеленский vs Филатов: кто выиграл пари? - ВИДЕО
Президент Зеленский представил в Днепре нового председателя ОГА, - ФОТО, ВИДЕО
Криворожский нардеп выяснял, почему коллега пропустил голосование, - ФОТО
В Украине хотят провести местные выборы одновременно на всей территории, включая оккупированную
Верховная Рада распустила ЦИК
Кабмин согласовал кандидата на пост главы Днепропетровской ОГА. Что известно о новом губернаторе?
Рада приняла за основу проект, по которому обличителям коррупции будут отдавать до 10% от украденного
В Кривом Роге выделили средства на ликвидацию последствий урагана только "правильным" управителям
ВР отстрочила штрафы за нерастаможенные "евробляхи". Как голосовали криворожские нардепы?