Сьогодні українці писатимуть 18-й диктант національної єдності: Як приєднатися, - ВІДЕО

Сьогодні українці писатимуть 18-й диктант національної єдності: Як приєднатися, - ВІДЕО, Хоменко Анна

У п’ятницю, 9 листопада, з нагоди Дня української писемності та мови «Українське радіо» проведе 18-й диктант національної єдності.

Як повідомляє координатор проекту Аліна Акуленко на своїй сторінці у Facebook, спецпроект розпочнеться об 11.00, а текст радіодиктанту звучатиме на «Українському радіо» з 11:30.

Радіодиктант диктуватимуть із радіостудії на Хрещатику, 26. Його можна буде почути на Першому каналі українського радіо, або на Третьому українському радіо "Культура", або на ua.Перший, або на ua.Культура, або ж організувати стрім з Інтернету. 

Традиційно текст радіодиктанту читатиме доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко.

Диктант треба писати лише від руки. Надіслати роботу на перевірку можна звичайною поштою 9-10 листопада а також електронною поштою упродовж 24 годин, для цього написаний від руки диктант треба відсканувати чи сфотографувати.

Радіодиктант можна писати і надсилати шрифтом Брайля.

11 листапала об 11:00 на сайті "Українського радіо" з'явиться текст диктанту для перевірки.

Адресу, а також детальні умови диктанту повідомлять безпосередньо перед написанням диктанту.

На відео (нижче) можна почути умови і поради щодо участі у диктанті.

Читайте також: У Кривому Розі чиновники і депутати написали Всеукраїнський радіо-диктант (ФОТО, ВІДЕО).

Поради від організаторів:

Чого не треба робити під час радіодиктанту

1. Писати нерозбірливо. Ми розуміємо, що почерк почеркові не товариш, а каліграфію давно скасували як клас. І що навіть вроджені умільці виводити літери красиво давно пожертвували своїм талантом в ім'я клавіатурної швидкості. Але радіодиктант не лише пишеться від руки. Написане вами потім доведеться комусь читати. Рвати очі над нерозбірливими рядками. Ходити й допитуватися у всіх: "Як думаєш, тут оце кома чи таки хвостик від літери д?" 

Ви можете писати не каліграфічно, але, будь ласка, робіть це розбірливо.

2. Надсилати неякісні фото радіодиктантів. Ми розуміємо, що не у всіх є можливість якісно сфотогрфувати. Але якщо такої можливості у вас нема, то скористайтеся для надсилання звичайною, а не електронною поштою. А фото залиште собі на згадку. Бо ми справді не зможемо перевірити текст, на якому нічого (окрім загадкових тіней від фотоспалаху) не видно.

3. Хвилюватися. Що не встигнете, що наробите помилок, що не напишете бездоганно, що буде багато виправлень, і що все піде не туди й буде не так. Радіодиктант - це флешмоб. Ніхто насправді не сваритиме вас за те, що не всі коми на місці, що погубилися двокрапки і зникли безвісти тире. Звісно, писати грамотно - важливо й потрібно. Але радіодиктант - це не привід хвилюватися й панікувати. Оцінку собі ставите лише ви. І крапка. Можете знак оклику поставити, якщо вам так простіше.

4. Списувати. У сусіда. Чи у словниках. Ми ніяк не зможемо перевірити, чи ви писали самі, чи вам хтось допомагав. Радіодиктант - це ще й почасти конкурс довіри. Ми віримо в чесність наших учасників. Ось уже вісімнадцять років віримо. І наша довіра виправдовується тисячами небездоганних, але при тому щирих і чесних робіт.

Хоча це анітрохи не означає, що ті, хто написав бездоганно, писали нечесно!

5. Не вірити у себе. У те, що у вас вийде. Що ви зможете. 

Магія радіодиктанту у тому, що він - для кожного і для всіх. Це як співати щиро й хором Гімн. Звісно, хтось потраплятиме в ноти, а хтось ні. Утім, це той випадок, коли музичний слух не може бути мірилом любові до країни. Але чим більший хор, тим величніше й потужніше звучить гімн. 

Так із радіодиктантом. Пропущений апостроф - це не про любов до мови, а про те, що треба буде якось пізніше ще раз повторити правило.

Тому - пишіть. Бо чим більше нас, тим сильніша наша мова.

кривойРог новости 0564ua диктантНаціональноїЄдності
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии