Народный депутат Константин Усов обратился в СБУ по поводу сепаратистских песен на митинге 9 мая в Кривом Роге
Константин Усов обратился к главе Службы безопасности Украины с требованием разобраться, почему песня, посвященная российской солдатне в Сирии, звучала на официальных мероприятиях в Кривом Роге. Виновных нардеп требует привлечь к ответственности.
Песня «Верните память» написана официальной представительницей МИД РФ Марией Захаровой и посвящена российским солдатам. В Кривом Роге ее исполнили на День Победы. Соответствующее видео появилось в Интернет.
Константин Усов считает подобное недопустимым и называет эпизодом гибридной войны и требует: «Установить должностных лиц исполкома Центрально-Городского в городе Кривом Роге совета или лиц, по чьему поручению был разработан, согласован соответствующий сценарий мероприятий, проведенных 9 мая 2018, и по чьей инициативе была включена в план мероприятий песня «Верните память».
Отметим, Константин Усов неоднократно осуждал действия страны-агрессора России, а также выступал в Парламентской Ассамблее Совета Европы с соответствующим докладом
Также нардеп призвал СБУ инициировать создание законных механизмов запрета подобных провокаций в Украине:


Фб - сообщество "Команда Константина Усова" разместило пост нардепа:
"Кривий Ріг знову «прославився».
Вчора під час офіційних заходів, влаштованих органами місцевого самоврядування з нагоди 9-го травня, замість патріотичних українських творів, лунала пісня «Вєрніте память». За повідомленнями ЗМІ - автором пісні є державний службовець країни-агресора, а сам текст присвячений російській солдатні в Сирії. Я також був присутній на даних заходах і мушу визнати, що і пісня і танцювальний номер, який її супроводжував, здалися мені не доречними і дивними.
Сьогобні я офіційно звертаюся до голови СБУ Василя Грицака з вимогою вивчити обставини цієї ситуації на предмет відповідності нормам чинного законодавства та положенням Кримінального Кодексу України.
Також вимагаю встановити посадових осіб органів місцевого самоврядування, якими було розроблено та погоджено сценарний план даного заходу, а також осіб, за дорученням яких до цього сценарного плану включили російську пісню. Сором має конкретні прізвища.
При цьому, як юрист припускаю, що, незважаючи на очевидну невідповідність інтересам нашої національної безпеки та оборони, даний інцидент не порушує чинне законодавство. На цей випадок я готовий спільно зі Службою безпеки України розробити і внести до парламенту законопроект, який заборонить використання на офіційних заходах всіх рівнів аудіо-візуальних і текстових творів, які були створені пропагандистською машиною Кремля, або будь-якою іншою країною, визнаною у встановлений законом спосіб державою-агресором.
Україна цілеспрямовано відбудовує свій інформаційний та гуманітарний суверенітет. Розробляє інструменти і методи спротиву гібридній війні. І ні дрібні криворізькі чиновники, ні їх високі покровителі, з яких пруть скрєпи та «русскій мір» - цього не зупинять".