• Головна
  • Малогабаритне житло стає все більш популярним серед покупців
Реклама
13:59, 1 липня 2016 р.

Малогабаритне житло стає все більш популярним серед покупців

Реклама

Малогабаритне житло користується все більшим попитом у покупців.

Чимало українців прагнуть придбати житло у новобудові, незважаючи на скорочення своїх доходів та суттєве подорожчання вартості нерухомості у національній валюті. Хоча, варто зазначити, що все-таки спостерігається значне скорочення укладання угод купівлі-продажу, як на первинному, так й на вторинному ринку.

Будівельні компанії, чудово розуміючи низьку платоспроможність більшості українців, готові частково піти їм назустріч та пропонують різне за вартістю житло, у тому числі малогабаритні помешкання з однією кімнатою чи навіть студії з площею всього 25 кв. м. Хоча таку нерухомість неможливо назвати просторою, проте її вартість є доступною багатьом громадянам з середніми доходами.

Дійсно, пропозицій малогабаритного житла у новобудовах Києва, Кривого Рогу, Львова, Одеси вистачає. Такий висновок можна зробити, переглянувши каталог ЛУН.ua, на сторінках котрого представлена детальна інформація про житлові комплекси України.

За підсумками 2015 року можна відзначити, що левова частка угод з купівлі нерухомості приходиться на компактні квартири-студії та невеличкі однокімнатні помешкання. У першому півріччі 2016 року український ринок новобудов має схожу тенденцію.

Якщо подивитися на житлові комплекси Кривого Рогу, Львову та інших міст, можна помітити, що будкомпанії також оцінили великий попит на малогабаритні квартири, й нерідко вже в процесі зведення нового будинку змінюють планування помешкань. Забудовники все частіше роблять з двокімнатних апартаментів дві невеличких квартири-студії, площа котрих може сягати не тільки стандартних 25 м2, а бути значно меншою – 15-20 м2.

Молодята, які вирішили придбати перше житло, є основною категорією покупців подібної нерухомості. Однак криза внесла свої корективи, й тепер студії стали все частіше купувати сім'ї з дітлахами. Таку квартиру, особливо у туристичних містах та на курортах, також купують з ціллю здавати її в подобову оренду.

Надалі попит на малогабаритне житло буде зростати, про що з певністю заявляють експерти з нерухомості. Тому не слід виключати того, що забудовники будуть тільки збільшувати кількість маленьких квартир у своїх комплексах.

Проте потенційному покупцю, перед вибором житла, варто врахувати всі можливі недоліки які несе придбання малогабаритної дешевої квартири. Мова йде не тільки про не занадто комфортні умови проживання, а й про відсутність паркінгу на прибудинковій території та про погану інфраструктуру місцевості. Крім того, згідно з діючими нормативами площа житлової кімнати не має бути менше ніж 15 м2, кухні –7 м2. Виходить, що малогабаритна квартира, в якій порушені ці вимоги, є поза законом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...